Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Naped 4x4 Jak działa


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sandi

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlasie
Posiadane auto: Rav4 d-cat 2200 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Sty 2012, 14:55
Temat postu:

Re: Naped 4x4 Jak działa


Mateusz sz napisał:
Witam.Mam toyote rav 4 z 2003 roku jeżdze nia teraz druga zime i nie mialem okazji srawdzic jak wczasie jazdy wlancza sie przedni naped.
Gdy na lekkim podjezdzie wjezdzalem do garazu oczywiscie na sniegu przednie kola doparly do progu a tylne kola sie slizgaly trwalo okolo 10s a przód sie nie dolaczyl wycofalem samochód delikatnie rozpedzilem i wjechalem.Zastanawia mnie dlaczego nie dolaczyl sie przód.Gdzie mozna sprawdzic dzilanie napedu 4x4.Prosze o rade

Wtym modelu jest stały napęd na obie osie, bez możliwości rozłączenia, czy zablokowania centralnego mechanizmu różnicowego. Wystarczy, że jedno koło straci przyczepność, i caly moment napedowy "idzie" do tego koła.
Powrót do góry
jaris

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2012
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): dol
Posiadane auto: Yaris
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 28 Kwi 2012, 13:38
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Naped 4x4 Jak działa


Dajcie spokój ten napęd 4x4 ('01-'05) w Ravce to jeden wielki bubel.

Na pewno w pierwszej kolejności przydałby się reduktor.

Ruszenie w zimie w większym śniegu, lub trzymanie dosłownie chwilę na sprzęgle to od razu czuć smród...
Żeby wyjechać z podziemnego garażu, trzeba się rozpędzić, bo jak staniemy i byśmy chcieli ruszyć no to w najgorszym wypadku byśmy już tam pozostali Sad

Do tego moc 116km to też nieporozumienie, poprostu jest za słaba, aby dawać przełożenie na dwie osie.

Kolejna sprawa brak wył. ESP, lubię wchodzić w zimie na śniegu w zakręty bokiem, naprawdę trzeba dużo spędzić czasu, aby go wyczuć bo systemy bardzo to utrudniają ba wolałbym jeździć bez nich przynajmniej wiedziałbym gdzie wyznaczam swój tor jazdy, choć czasami przy ok. -20 systemy poprostu nie działały.

Jazda na lodzie to jedno wielkie bujanie auta na boki, czuć jak napęd osi tylnej napędza auto mocniej niż przód (subiektywna opinia i obserwacja auta z zewnątrz).

I na koniec historia ciągnięcia auta na linie. Wyjazd z posesji 1czka powoli rozpędzamy Raveczkę, wrzucam 2kę gaz w podłogę, a ona zwalnia Shocked
Bieg pierwszy w zasadzie do ruszenia, bo jest dość czuły jak go jeszcze pociągniemy.
Po wrzuceniu dwójki czasami pojawia się "byczek", także nie wiem, czy lepiej nie rozbujać auto mocniej na 1ce bo dwójka przy niskiej prędkości to też porażka.

Podsumowując auto niesamowicie mułowate, na zimnym silniku jakby brakowało jej mocy, boli jeszcze bardziej biorac pod uwage że kupione w salonie i za tą cenę... a z resztą :/
Za to w zimie przy śniegu i lodzie na 500km trasach bywa tak, że nikt mnie nie wyprzedza i za to lubię to autko, ale bez dobrego kierowcy by tak nie pojechało Wink
Powrót do góry
jaris

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2012
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): dol
Posiadane auto: Yaris
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 29 Kwi 2012, 00:35
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Naped 4x4 Jak działa


the_bart123 napisał:
zapomniales tylko dodas ze twoje sprzeglo jest juz jedna noga w grobie (@problemy RAV4 w dieslu i jego dwumasa Smile )

Ale ono już tak jeździ i te przypadki ze sprzęgłem są od początku jak wyjechał z salonu, może mam felerny egzemplarz... Neutral

ps. ale tak szukając kilka lat wstecz jakiegoś filmu na YT o Rav4ce, pierwszy na jaki trafiłem to "Rav4 i koniec sprzęgła" - coś w tym jest Very Happy

Fakt diesel porażka, choć benzyną nie jeździłem, ale nie wiem, czy dobrym wyjściem byłaby wtedy dopłata do chipu do 150KM...
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Nie 29 Kwi 2012, 15:47
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Naped 4x4 Jak działa


jaris napisał:
the_bart123 napisał:
zapomniales tylko dodas ze twoje sprzeglo jest juz jedna noga w grobie (@problemy RAV4 w dieslu i jego dwumasa Smile )

Ale ono już tak jeździ i te przypadki ze sprzęgłem są od początku jak wyjechał z salonu, może mam felerny egzemplarz... Neutral

ps. ale tak szukając kilka lat wstecz jakiegoś filmu na YT o Rav4ce, pierwszy na jaki trafiłem to "Rav4 i koniec sprzęgła" - coś w tym jest Very Happy

Fakt diesel porażka, choć benzyną nie jeździłem, ale nie wiem, czy dobrym wyjściem byłaby wtedy dopłata do chipu do 150KM...


ten chip to groszaki kosztuje i nie inwazyjna instalacja - sprobowac nie zaszkodzi - ale zonkow z sprzeglam nie rozwiaze - sa tam jakies metody zeby wymienic ta dwumase (od sprzegla) na inna - ale to majatek kosztuje
Powrót do góry
margo7355

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: RAV-4/1CD-FTV 2005r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Lip 2014, 20:37
Temat postu:

odnowię temat RAV4 z przyczepą


Witam
Po zakupie Rav-ki z 2005 r, z faktycznym przebiegiem bliżej nieokreślonym, czytając posty o o beznadziejnie słabym sprzęgle, jakoś w moim przypadku się to na razie nie sprawdziło zrobiłem 2 trasy do Chorwacji przez Austrię, Alpy z przyczepą kempingową 1300 kg ogółem 5 tys km i jak na razie sprzęgło ma się w doskonałej kondycji.....
Zapomniałem dodać silnik diesel 116 km
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 09 Lip 2014, 20:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
margo7355

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: RAV-4/1CD-FTV 2005r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Lip 2014, 20:41
Temat postu:

odnowię temat RAV4 z przyczepą


Witam
Po zakupie Rav-ki z 2005 r, z faktycznym przebiegiem bliżej nieokreślonym, czytając posty o o beznadziejnie słabym sprzęgle, jakoś w moim przypadku się to na razie nie sprawdziło zrobiłem 2 trasy do Chorwacji przez Austrię, Alpy z przyczepą kempingową 1300 kg ogółem 5 tys km i jak na razie sprzęgło ma się w doskonałej kondycji.....
Powrót do góry
dawid_sz

Dyskutant



Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Mitsubishi ASX,Volkswagen Turan
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 07 Gru 2014, 00:44
Temat postu:

zakup diesla 116km, z 2005


Witam, widzę że to już temat z przed dobrych kilku m-cy ale dokładnie taiej Toyoty Ravki szukam ale przeczytałem teraz Wasze opinie. Potrzebuję napędu na 2 osie i diesla. Od razu wspomnę że do Skandynawii gdzie często jest ślizgawica bo po śniegu to i moja Meganka z Nokianami ze skandynawi idzie. Wiadomo Toyota będzie wyższa. Ale nie straszcie mnie że Ravka w diesli i napęd 4X4 to bubel-szukają mi ludzie w germani takiego samochodu bo u nas strach i wszyskie mają po 100tyś.km. Bardzo podoba mi się kolejny model ale za niego trzeba już dać ze 40tyś i zaczyna się od 2006. Dla mnie najważniejsza jest niezawodność bo Meganka nie stanęła przy największych śniegach i mrozach a też piszą że 1,5dci to h..., jak się komu trafi. Ale chcę pierwszy raz wsiąsć w Toyotę Rav-4, z roku 05 lub 06 z dobrym napędem 4X4 i dieslem.
Poradżcie bo jeszcze mam czas do zmiany decyzji.
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Nie 07 Gru 2014, 21:15
Temat postu:

Re: zakup diesla 116km, z 2005


dawid_sz napisał:
Witam, widzę że to już temat z przed dobrych kilku m-cy ale dokładnie taiej Toyoty Ravki szukam ale przeczytałem teraz Wasze opinie. Potrzebuję napędu na 2 osie i diesla. Od razu wspomnę że do Skandynawii gdzie często jest ślizgawica bo po śniegu to i moja Meganka z Nokianami ze skandynawi idzie. Wiadomo Toyota będzie wyższa. Ale nie straszcie mnie że Ravka w diesli i napęd 4X4 to bubel-szukają mi ludzie w germani takiego samochodu bo u nas strach i wszyskie mają po 100tyś.km. Bardzo podoba mi się kolejny model ale za niego trzeba już dać ze 40tyś i zaczyna się od 2006. Dla mnie najważniejsza jest niezawodność bo Meganka nie stanęła przy największych śniegach i mrozach a też piszą że 1,5dci to h..., jak się komu trafi. Ale chcę pierwszy raz wsiąsć w Toyotę Rav-4, z roku 05 lub 06 z dobrym napędem 4X4 i dieslem.
Poradżcie bo jeszcze mam czas do zmiany decyzji.


jak potrzebujesz PRAWDZIWY samochod 4x4 to kup Defender a nie pseudo 4x4 RAV4
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaAygo

39 990

2020r.

50 000 km

śląskie

ToyotaProace City Verso

117 900

2022r.

18 167 km

mazowieckie

ToyotaAvensis

33 000

2011r.

179 000 km

lubelskie

ToyotaYaris

72 900

2022r.

21 779 km

mazowieckie

ToyotaRAV-4

164 900

2019r.

52 397 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System