Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Naped 4x4 Jak działa


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mateusz sz

Debiutant



Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Toyota Rav4 Diesel 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 22 Gru 2009, 14:02
Temat postu:

Naped 4x4 Jak działa


Witam.Mam toyote rav 4 z 2003 roku jeżdze nia teraz druga zime i nie mialem okazji srawdzic jak wczasie jazdy wlancza sie przedni naped.
Gdy na lekkim podjezdzie wjezdzalem do garazu oczywiscie na sniegu przednie kola doparly do progu a tylne kola sie slizgaly trwalo okolo 10s a przód sie nie dolaczyl wycofalem samochód delikatnie rozpedzilem i wjechalem.Zastanawia mnie dlaczego nie dolaczyl sie przód.Gdzie mozna sprawdzic dzilanie napedu 4x4.Prosze o rade
_________________
Mateusz Sz
Powrót do góry
gadu-gadu
EMO

Debiutant



Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: RAV4 D-4D 2002
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 14 Lut 2010, 14:34
Temat postu:

Re: Naped 4x4 Jak działa


Mateusz sz napisał:
Gdy na lekkim podjezdzie wjezdzalem do garazu przednie kola doparly do progu


no i w tym momencie w moim RAV4 D-4D z 2002 roku pali się sprzęgło (czuć smród)

Mateusz sz napisał:
wycofalem samochód delikatnie rozpedzilem i wjechalem.


Zrobiłem to samo i wjechałem do garażu.

Też szukam przyczyny, dlaczego pali się sprzęgło?
To moje drugie sprzęgło po wymianie (tarczy, docisku, łożyska i koła dwumasowego) firmy AISIN takie jak wkłada TOYOTA.
W czym jest problem????

Poprzednie spaliło mi się jak próbowałem pociągnąć przyczepę DMC ok. 1100-1200 kg pod górkę. Trawało to 5 sekund przekręcił kilka razy kołami i poczułem smród, odpuściłem aby ostygło, ale ono nie ostygło, tylko spod maski poszegł czarny dym i paliło się z 30 minut. Spaliło się, dym sam przestał się wydobywać. Samym autem nawet już nie pojechałem. Kolega wyciągnął RAV-kę na górkę, póżniej przyczepę. Z górki Ravka ruszyła i jechała, ale jak zatrzymałem ją na czerwonym świetle to już miała problemy z ruszeniem.
Wymieniłem kompletne sprzegło i koło dwumasowe. Teraz nawet nie myśle aby zaczepić przyczepę, bo to auto nie nadaje się do ciągnięcia przyczepy pomimo, iż w dowodzie rejestracyjnym ma napisane dopuszczalna masa przyczepy 1500 kg. Wcześniej tę samą przyczepę ciągałem Fordem Focusem 1,6 benz. i bez problemu sobie radził.

Na nowym sprzęgle mam problemy z podjechaniem bez rozpędu przez próg garażu, który jest pod lekką górkę, aby woda odpływała od garażu.

Czy ktoś wie co boli ten samochód ????
Jak wymieniłem sprzegło to pedał był tak miękki jakby go nie było, a po 0,5 roku do teraz czyli 1,5 roku od wymiany pedał jest twardy, że noga boli od wciskania. Wg mechanika, regulacja jest tam hydrauliczna, (samo się reguluje).

Jak dla mnie to porażka - "terenówka", która przez próg garażu nie może przejechać. Kupiłem ją tylko ze względu na przyczepę, którą ciągam 4-5 razy w roku, a ona nie ma siły siebie uciągnąć Smile
_________________
EMO
Powrót do góry
skype status
pavko79

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: rav4 d4d 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Lut 2010, 13:35
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Naped 4x4 Jak działa


oj zaczynam się martwić, bo znajomy szuka mi za granicą ravki z rocznika 2003-04 ( będzie tym jezdziła żona) Czy to naprawdę taka porażka, bo zastanawiam się czy warto to kupić?
Wiem,ze to forum Toyoty ale moze ktos doradzi mi czy to dobry wybór czy moze parę groszy dołożyć i kupić Suzuki Grand Vitarę z 2006 r też w dieslu?
Powrót do góry
EMO

Debiutant



Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: RAV4 D-4D 2002
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 15 Lut 2010, 20:16
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Naped 4x4 Jak działa


pavko79 napisał:
oj zaczynam się martwić, bo znajomy szuka mi za granicą ravki z rocznika 2003-04 ( będzie tym jezdziła żona) Czy to naprawdę taka porażka, bo zastanawiam się czy warto to kupić?
Wiem,ze to forum Toyoty ale moze ktos doradzi mi czy to dobry wybór czy moze parę groszy dołożyć i kupić Suzuki Grand Vitarę z 2006 r też w dieslu?


RAV-4 do jazdy jako bulwarówka, jest OK. Gdzieś czytałem porównanie RAV4 i Suzuki Grand Vitary. Twierdzili, że na trasie Rav 4 jest wygodniejsza, ma zawieszenie wielowahaczowe. Suzuki GV podobno lepiej radzi sobie w terenie, ma reduktor (biegi polowe + blokada mechanizmu różnicowego 4x4), podobno jest sztywniejsza i na trasie niewygodna, bardziej się buja, kołysze.
Ja jestem niezadowolony z RAV-4 z innych względów, bo oczekiwałem że to auto będzie silniejsze do Forda Focusa 1,6 benz. Podobno to jest "terenówka" proszę sprawdzić w katalogach, wycenach typu INFO-EKSPERT, EUTOTAX, kalkulatorach firm ubezpieczeniowych, itd. do tego diesel zawsze jest silniejszy od benzyny.
Natomiast RAV-4 z terenówki to ma tylko koło na tylnej klapie/drzwiach.
Ford focus 1.6 benz lepiej radził sobie z przyczepą 1100 kg niż RAV-4 !!! W RAV-ce jest za słabe sprzęgło, poprostu się pali. Jednak dziwi mnie bo założyłem nowe (nowa tarcza, nowy docisk, nowe łożysko, nowe koło dwumasowe) i po wymianie sprzęgła nie ciągnąłem przyczepy, a ono też mi się pali przy podjeżdzie pod krawężnik, przez próg do garażu itd.
Pod tym względem to auto to PORAŻKA, żadna z niej terenówka, bez reduktora w błocie, śniegu, czy piasku zakopie się od razu (za duże obroty kół, na biegach polowych przy wolnych obrotach kół innym przełożeniu radziłaby sobie lepiej). Ale RAV-ka nie do tego została stworzona. To auto to taki bajer na asfalt, ledwo poradzi swoje szerokie koła 235/65 R16 trochę lepiej w rozmiarze 215/70 R15. Powinna mieć koła ja dętki od roweru np. jak Land Rover FREELANDER 195/70.

Dla kobiety do jazdy po mieście, asfalcie, twardej drodze będzie OK.

Ale od auta podobno "terenowego" oczekuje sie....
_________________
EMO


Ostatnio zmieniony przez EMO dnia Pon 15 Lut 2010, 20:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
skype status
Patrycja78

Czytelnik



Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Toyota Rav 4 2.0 D4D 2004
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 15 Lut 2010, 20:19
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Naped 4x4 Jak działa


Ja nie mam z tym zadnych problemow Smile
nic sie nie pali, nie smierdzi

w sobote bylam w gorach potestowac ja na sniegu i jak najbardziej dala rade Smile
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Pon 15 Lut 2010, 20:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
EMO

Debiutant



Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: RAV4 D-4D 2002
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 15 Lut 2010, 20:31
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Naped 4x4 Jak działa


To może ja mam jakiś felerny egzemplarz z tym sprzęgłem, tylko dziwi mnie bo to już jest drugie sprzęgło

A może jednak jest tam jakaś regulacja sprzęgła???
_________________
EMO
Powrót do góry
skype status
lukasssw

Czytelnik



Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): częstochowa
Posiadane auto: toyota,RAV4,D4D,2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 19 Lut 2010, 00:10
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Naped 4x4 Jak działa


u mnie ostatnio też się kilka razy zdarzyło że przy wyciąganiu innego samochodu na lince holowniczej z zaspy było czuć sprzęgło
Powrót do góry
EMO

Debiutant



Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: RAV4 D-4D 2002
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 19 Lut 2010, 10:19
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Naped 4x4 Jak działa


Dokładnie tak, z miesiąc temu wyciągałem na lince kolegę (Renault Megane) z zaspy, trudno to nazwać zaspą, poprostu napadało trochę więcej lużnego śniegu i też u mnie było czuć smród palącego się sprzęgła.

Co w tym jest, "terenówka" z takim słabym sprzęgłem?
_________________
EMO
Powrót do góry
skype status
MateoXD

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Toyota rav 4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Lut 2010, 14:27
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Naped 4x4 Jak działa


Wiesz co Emo nie zgodze się z Tobą. Ja moją ravką wyciągałem ostatnio kumpla bo zakopał się na swojej działce i nie miałem żadnego problemu żeby go wyciągnąc. Sprzęgła nie czułem w ogole. Uważam że to auto jest bardzo dobre na zimę. Może Ty masz coś nie tak z tą ravką?? Mam opony 235/60 R16 i prowadzi się pięknie.
Powrót do góry
zegar6a

Czytelnik



Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olecko
Posiadane auto: Renault Trafic 2.5 tdci 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Lis 2011, 11:34
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Naped 4x4 Jak działa


A ja mam automatika 95r i jestem zadowolony pali w mieście 12l. gazu Laughing
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
alpin

Debiutant



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 14


Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 28 Lis 2011, 13:45
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Naped 4x4 Jak działa


Niewiem jak jest w starszych Ravkach ale ja mam z 2007 r. i napęd działa super w normalnej jezdzie napędza przednie koła wystarczy minimalny uślizg któregoś z przednich kół i momentalnie załącza sie tylni napęd, dodatkowo jest mozliwośc załączenia stałego napedu 4X4 działa on tylko do prędkości 50 km/h pózniej samoczynnie się rozłącza.
Ale ogólnie jest to pierwszy Japończyk w mojej historii i OSTATNI !!!
Powrót do góry
magpin

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): tarnów
Posiadane auto: Toyota Rav4, 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 26 Gru 2011, 21:34
Temat postu:

napęd 4WD- auto sie ślizga na asfalcie ?


Moze mi pomozecie, cos podpowiecie, ostatnio było ślisko, nie mogłam w zasadzie utrzymac auta na drodze, jechałam 20-30 km/h i samochód tańczył po ulicy, dokładnie to miałam uczucie ze tył samochodu "latał ", co to, gdzie szukac przyczyny? nie znam za bardzo przeszłości mojej rav-ki, ale na przeglądzie jesienią gość powiedziła piękny okaz- śmiało jeździć. Dużo jeżę i w żadnym innym samochodzie takiego przypadku nie miałam, czy to brak umiejetności jazdy z napędem 4WD- ale przy takiej prędkości to chyba nie jest powodem. Mąż wzioł i pojechał sprawdzic, stwierdził że czuje że go buja ale załączyły mu się czujniki kontroli tracji- dodam ze jechał tak 60 km/h na próbę, ja torowalam ruch jdąc 20 porażka;(( - w jakim kierunku szukac pomocy u mechanika? dodam że opony ma nowe. Dziękuje za wszelkie sugestie ? Evil or Very Mad
Powrót do góry
Górall

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Renault Trafic Generation
Piwa: 43/1
Wysłany: Pią 30 Gru 2011, 13:17
Temat postu:

Re: napęd 4WD- auto sie ślizga na asfalcie ?


magpin napisał:
Moze mi pomozecie, cos podpowiecie, ostatnio było ślisko, nie mogłam w zasadzie utrzymac auta na drodze, jechałam 20-30 km/h i samochód tańczył po ulicy, dokładnie to miałam uczucie ze tył samochodu "latał ", co to, gdzie szukac przyczyny? nie znam za bardzo przeszłości mojej rav-ki, ale na przeglądzie jesienią gość powiedziła piękny okaz- śmiało jeździć. Dużo jeżę i w żadnym innym samochodzie takiego przypadku nie miałam, czy to brak umiejetności jazdy z napędem 4WD- ale przy takiej prędkości to chyba nie jest powodem. Mąż wzioł i pojechał sprawdzic, stwierdził że czuje że go buja ale załączyły mu się czujniki kontroli tracji- dodam ze jechał tak 60 km/h na próbę, ja torowalam ruch jdąc 20 porażka;(( - w jakim kierunku szukac pomocy u mechanika? dodam że opony ma nowe. Dziękuje za wszelkie sugestie ? Evil or Very Mad

Witam może to być po prostu wina nowych opon, należy je odpowiednio dotrzeć czyli przejechać około 70 - 100 km po asfalcie (nie po śniegu lub oblodzonej drodze bo to nic nie da).
Powrót do góry
magpin

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): tarnów
Posiadane auto: Toyota Rav4, 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 12 Sty 2012, 23:42
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Naped 4x4 Jak działa


chwile się odciągneło, ale dla informacji powiem, ze dziwne zachowanie mojego auta spowodowane jest wygiętym wachaczem dolnym z tyłu, auto musiało nieźle sie na niego "nadziać", powodem czego koło wciągneło do wewnątrz i na zbierznosci wartosć odchylenia - ponad dopuszczalne normy ... czekam na ściągnięcie wahacza ( jesli hurtownie bedą miały w przystępnej cenie ) i doprowadzenie do normalności. mechanik zaproponował jeszcze-opcje regeneracji tego - prostowanie na prasie, czekam na decyzję co zrobi... uff, sprawa mam nadzieje rozwiązana Very Happy
Powrót do góry
magpin

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): tarnów
Posiadane auto: Toyota Rav4, 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 14 Sty 2012, 21:22
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Naped 4x4 Jak działa


moze ktoś ma jakies namiary na kogoś kto moze miec do sprzedania taki wahacz - bo okazuje sie że jest to nieosiągalne po za ASO.
nr. katalogowy :48730‑42020
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaUrban Cruiser

26 700

2009r.

180 000 km

mazowieckie

ToyotaC-HR

102 900

2021r.

47 587 km

mazowieckie

ToyotaYaris

72 900

2022r.

17 258 km

mazowieckie

ToyotaProAce City

74 900

2021r.

72 640 km

mazowieckie

ToyotaCorolla Verso

19 900

2007r.

202 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System