Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Yaris ) Pobiera olej



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hut

Czytelnik



Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ząbki
Posiadane auto: Yaris 1,0 rocznik 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Wrz 2009, 20:09
Temat postu:

Pobiera olej


Mam Yarisa 1,o z 2006r i przebieg 96 tys km, w sierpniu zauważyłem że przed przeglądem po 90 tys muszę dolać oleju. W serwisie dowiedziałem się że to normalne i po przejechaniu około 3000 na bagnecie jest minimum oleju a było max. Odwiedziłem znowu serwis i dolano mi tam 1l oleju teraz przejechałem tylko 2100 km od tego czasu i znowu oleju ubyło.
Jeśli ktoś ma jakiś pomysł lokalizacji przyczyny to proszę o podpowiedź
Dziękuję z góry Sad Idea
_________________
Dziękuję
HUT
Powrót do góry
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Sro 23 Wrz 2009, 21:56
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Pobiera olej


Jest tylko jedna rada azeby nie ubywalo oleju,silnik nie zuzywal oleju,przesiadz sie na rower,pozostawiajac auto na parkingu,pozdr
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
quaker

Debiutant



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Paź 2009, 22:43
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Pobiera olej


To oczywiście wyjątkowo durna porada. Ale tak na marginesie jakiego oleju używasz i jak często go wymieniasz podaj swój styl jazdy czy samochód jest zajeżdzany po mieście na krótkie dystanse czy jeżdzi w trasy -pozdrawiam.
Powrót do góry
doriano

Czytelnik



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Citroen C5 Exclusive 2.0 HDI 2008r. / Toyota Yaris II Luna AC 1.0 2005r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 27 Paź 2011, 18:38
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Pobiera olej


Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Przepraszam za odkopanie tak starego tematu, ale mam bardzo podobny problem, więc chyba lepiej odkopać staroć niż niepotrzebnie śmiecić.

Również posiadam Yarisa drugiej generacji z benzynowym silnikiem 1.0 (rok produkcji 2005). Podobnie jak w przypadku hut`a - u mnie też po przejechaniu 90 tys zaczęło brać olej. Bierze go jednak stanowczo za dużo...

Początkowo na bieżąco dolewałem olej i jakoś nie przyszło mi do głowy wykonywać dokładnych pomiarów. Pojechałem jednak do serwisu, bo trochę zbyt często musiałem dolewki robić...

Aktualnie przejechane mam 110kkm i autko spala 6,5 litra oleju na 10.000km (wykonywałem "litrażowanie" dosłownie miesiąc temu - w ciągu 2000km zjadło 1,3 litra oleju...)! Jest to więc ilość charakterystyczna dla sporych diesli, a nie dla litrowego trzycylindrowca. Sad

Panowie z serwisu stwierdzili, że taki stan rzeczy normalny nie jest i napisali jakieś pisemko z prośbą o interwencję do europejskiej centrali Toyoty. Oczywiście odmowa - nie mają zamiaru wziąć na siebie kosztów remontu silnika. Trudno też mieć do nich o to pretensje. O gwarancji to już tylko jakieś rozmazane wspomnienia zostały.

Sugerowaną formą naprawy byłaby właściwie wymiana całej dolnej części silnika (za cholerę nie pamiętam jak się to fachowo nazywało Sad ). Ponoć na 95% rozwiązałoby to sprawę... koszty są jednak absolutnie nieopłacalne i nie mam zamiaru pchać się w rozwiązania tego typu.

Pojawiła się jednak też propozycja zalania silnika... naftą! Jeśli problemem byłyby jakieś nagary na tłokach, to taki zabieg mógłby je rozpuścić. Słyszał ktoś z Was kiedyś o takiej metodzie? Jest sens zaryzykować? Wiecie ile mogłoby to kosztować?

Jeszcze ciekawostka na koniec... Pojawienie się problemu ze zużyciem oleju w ciekawy sposób zbiegło się ze zmianą paliwa lanego do Yarisa. Do 90kkm lałem właściwie cały czas Ultimate z BP. Po tym przebiegu przestawiłem się na 95 oktanowego V-Powera z Shella. Czy Waszym zdaniem taka zmiana mogła mieć na coś wpływ?

Sorry, że tak się rozwlokłem, ale chciałem dokładnie opisać problem. Wink
Powrót do góry
Mech toyoty

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 454
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: vplvo xc90 ,auris 1.4d mmt swift mmt
Piwa: 43/0
Wysłany: Czw 27 Paź 2011, 22:40
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Pobiera olej


żadne zalewanie naftą nic nie pomoże,wymiana short block,bo o tym pewnie wspominali pomogłaby,ale jest jeszcze możliwość wymiany pierścieni i po kłopocie,bo to tam toyoty mają problem pozdrawiam i zapraszam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Czw 27 Paź 2011, 22:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
doriano

Czytelnik



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Citroen C5 Exclusive 2.0 HDI 2008r. / Toyota Yaris II Luna AC 1.0 2005r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 28 Paź 2011, 08:48
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Pobiera olej


mech z serwisu toyoty napisał:
short block


O to właśnie chodziło! Moim zdaniem gra nie jest warta świeczki... Wydawać koło 8000 na naprawę samochodu wartego koło 20.000 to kiepski interes.

mech z serwisu toyoty napisał:
jeszcze możliwość wymiany pierścieni i po kłopocie,bo to tam toyoty mają problem pozdrawiam i zapraszam


A jakie jest mniej więcej prawdopodobieństwo, że taki manewr by zadziałał? Z jakimi kosztami trzeba by się liczyć?

Dziękuję za pomoc i również pozdrawiam!
Powrót do góry
Mech toyoty

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 454
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: vplvo xc90 ,auris 1.4d mmt swift mmt
Piwa: 43/0
Wysłany: Pią 28 Paź 2011, 13:37
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Pobiera olej


robocizna 500 +pierścienie+uszczelka pod głowicę+masa uszczelniajaca ,ewentualnie uszcekniacz wału, jeżeli cieknie .zresztą odpowiem na pytania mozna dzwonić 668411657co do ceny pieścieni i uszczelki potrzebny vin jeżeli chodzi o prawdopodobieństwo,że ten manewr zadziała,to wynosi ono jakieś 120% Smile pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
dorhen

Czytelnik



Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Gru 2011, 12:47
Temat postu:

Bierze olej


Witam.
Problem brania oleju przerabiałem na własnej skórze. Jest to powszechny problem dotyczący większości silników VVTi. Kupiłem, a dokładnie sam sobie sprowadziłem z Niemiec Toyotę Avensis 2001 1,8VVTi 129KM. Przebieg powyżej 160tkm. Kupiłem Toyotę, gdyż zawsze była synonimem niezawodności, a tu taki babol. Na początku brała 1l/1000km. Po pół roku już 2l/1000km. Tragedia!!! Problemem była zła konstrukcja wcześniej podawanego tzw. bloku silnika. Nie pamiętam już dokładnie, ale chodziło o słabe chłodzenie olejem, przegrzewanie się silnika i zapiekanie pierścieni segmentowych (zbierających olej). Opowiadanie bajek w serwisie o normie 1l/1000km, to tylko zabezpieczenie się serwisu przed reklamacjami. Zraziłem się do toyoty strasznie. Diagnoza i cena w aso to wymiana bloku, pierścieni i paru innych części. Koszt minimum 8000zł. Niektórzy chcieli 2500-2800zł. Ostatecznie koszt ok 1200zł, to wymiana pierścieni i robocizna. Znalazłem świetnego mechanika. Problem minął po dotarciu się pierścieni. Wpadki każdej marce samochodowej się zdarzają, ale Toyota szła w zaparte, że takie spalanie to norma, nie przyznali się, że taki problem mają już od jakieś czasu z silnikami VVTi. Podejrzewam, że aktualnie silniki zostały poprawione.
Pozdrawiam
Powrót do góry
edek1977

Debiutant



Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: toyota yaris 1.0 2006r.
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 11 Sty 2012, 14:38
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Pobiera olej


u mnie w yarsie 1.0 2006r. problem pojawił się po około 80-100 tys. do tego przebiegu było idelanie, zero ubytków, natomiast teraz przy przebiegu 150 tys. między przeglądami muszę wlać jedną bańke 4L oleju. Mechanik powiedział że mogę zmienić olej z 5w30 na 10w40 i powinno być leipiej, ale generalnie to nie jest rozwiązanie problemu. Według mnie problem wynika z tego że aby jechać takim autem z takim silnikiem trzeba go pomęczyć i dlatego silnik zużywa się w takim tempie.
Powrót do góry
Mech toyoty

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 454
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: vplvo xc90 ,auris 1.4d mmt swift mmt
Piwa: 43/0
Wysłany: Sro 11 Sty 2012, 20:05
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Pobiera olej


zapieczone piercienie ,od ostatnich kilku lat problem toyoty ,nie tylko yaris pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Yaris »

Opinie o samochodach Toyota Yaris - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne


ToyotaC-HR

129 800

2022r.

17 000 km

śląskie

ToyotaAvensis

46 800

2016r.

178 000 km

małopolskie

ToyotaAvensis

49 900

2015r.

138 000 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

109 900

2019r.

42 000 km

mazowieckie

ToyotaAygo

42 900

2021r.

66 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System