Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Avensis ) Ciekawy przypadek utraty mocy D-4D Avensis



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Avensis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jerzypil

Czytelnik



Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Toyota Avensis
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 07:16
Temat postu:

Ciekawy przypadek utraty mocy D-4D Avensis


Samochód mam wymienione wszystkie filtry.
Objawy:
- przed załączeniem turbiny zachowuje się jak wół, po załączeniu ciągnie ale czuć że się męczy. Są dni, że nie ma tych objawów.
- przy obrotach 2500 spadek mocy można powiedzieć. Wygląda to tak jadę na 5 około 120km/h. Nagle czuć lekie szarpanie tak jakby się dławił. Prędkośc spada obroty też , włączam luz oboroty chodzą w całej skali.
- Najlepsze jest to, że są dni kiedy nie ma takich objawów i jeździ się wspaniale, a są dni kiedy nawet 5 razy musze stanąć na awaryjnym wyłączyć silnik odczekać 1 minute do 2 i włączyć silnik i normalnie jechać dalej. Bez tego odczekania nawet jedynki nie mogę ruszyć. Pochwili silnik gaśnie.
- wzrosło spalnie o 0.5 do 1 litra na 100km.
- Max moge zatankować 50l do zbiornika.

Podejrzewam zapowietrzenie zbiornika. Ale jeszcze nie wpadłem na test z odkręcaniem kurka, więc mam to przed sobą.

Mam dodatkowe dziwne objawy. Jakby bez przyczyny włanczał mi się ABS i samochód zaczyna hamować lewą stroną. Czuć wyrażnie szarpnięcie.

Samochód był w 3 warsztatach w tym w serwisie Toyoty nic nie stwierdzili oprócz cięknącego jednego wtrysku i lekiego dymienia
Powrót do góry
Andrev3

Czytelnik



Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Skoda Octavia Combi II 1.9 BJB
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 09:51
Temat postu:

Re: ( Toyota Avensis ) Ciekawy przypadek utraty mocy D-4D Avensis


Może być problem z turbiną jezeli chodzi o spadek mocy, wygląda to jakby się zacierały kierowniczki w turbinie.
Z ABS-em nie mam pojęcia co może być ale mało prawdopodobne żeby hamowały Ci tylko koła z jednej strony.
_________________
www.octaviaclub.pl
Powrót do góry
gadu-gadu
jerzypil

Czytelnik



Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Toyota Avensis
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 10:56
Temat postu:

????


Wygląda to jakby wchodził w tryb awaryjny. Mam pytanie do Ciebie - czy kierowniczki są smarowane olejem? Bo odrazu nie ciągnie lub bardzo słabo. Nie rozumiem dlaczego na jedynce nie rusza gdy turbina się jeszcze nie załączyła. Ale to wynik braku wiedzy technicznej w tym obszarze.
Dziś zrobiłem test z kurkiem. Wygląda że pomogło. Wysiadłem z wyłączyłem silnik, wysiadłem i otworzyłem kurek. Wsiadłem zapaliłem i pojechałem bez problemu. Ale nadal przed włączeniem turbiny zachowywał się wołkowato.
Co do ABS to są odczucia. Jak miałem zmianiane dyski hamulców z tyłu odrazu po załóżeniu tarły o obudow zamontowaną za dyskiem. Więc gościu je troche odbił i od tego czasu zaczeły się problemy z zamochodem jak mnie pamięc nie myli.
Powrót do góry
Andrev3

Czytelnik



Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Skoda Octavia Combi II 1.9 BJB
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 11:54
Temat postu:

Re: ( Toyota Avensis ) Ciekawy przypadek utraty mocy D-4D Avensis


Oczywiście że kierowniczki są smarowane olejem, najczęstsza przyczyna takiej sytuacji to "butowanie" samochodu na zimnym silniku i gaszenie silnika po ostrej jeździe. Chodzi o to że jak zgasisz silnik to olej spływa a kierowniczki się dalej kręcą i nie mają smarowania. Polecam podjechać do serwisu żeby sprawdzili w jakim stopniu zużycia jest turbina.
Pozdrawiam
_________________
www.octaviaclub.pl
Powrót do góry
gadu-gadu
jerzypil

Czytelnik



Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Toyota Avensis
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 15:02
Temat postu:

Re: ( Toyota Avensis ) Ciekawy przypadek utraty mocy D-4D Avensis


Dziekuje za odpowiedź. Ale jednego nie rozumiem, dlaczego w jedne dzień jeździ jak z nut a drugiego nie. No i tak odwiedzam mechaników co jakiś czas i trafiam w ten dzień kiedy sunie wspaniale. A mechanik mówi, że wszystko z nim wporządku. Na kompie nie ma błędów też.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 15:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jerzypil

Czytelnik



Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Toyota Avensis
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Sie 2009, 09:57
Temat postu:

Dodatkowe obajwy


Odpalanie zimny silnik jedzie ładnie. Silnik się rozgrzał włączam go i po pewnym czasie go startuje. Przejechałem może kilometr teraz szarpie nawet nie dojdzie do załączenia na turbinie. (Dałem mu płyn do czyszczenia układu paliwowego. Jak pojawiły się te objawy.
Nie wiem czy pomogło tak naprawdę bo się nic nie zmieniło.)
Jak po przejechaniu kilku kilometrów na 4 i 5. Potem zaczął szarpać zredukowałem bieg potem stanąłem. Wyłączyłem silnik włączyłem na jałowym dałem do 4000 obrotów poszedł czarny dym z wydechu. Dalej przejechałem kilka kilometrów znów się lekko zaczął zacinać stanę odczekałem i to samo. Potem ponad 2 godziny jazdy bez problemu ciął jak żyleta. Do czau jak miał do przejechania pod górkę około 4 km. I znów zaczął się dławić , przy dławieniu obroty zaczęła skakać. Stawiam na pompę wtrysku lub pompę paliwa. Wiem że mam jeden wtrysk cieknący, więc może być on.
Powrót do góry
jerzypil

Czytelnik



Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Toyota Avensis
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Sie 2009, 10:44
Temat postu:

Te wszytkie objawy są winą ERG


Okazało się, że zapchany był zawór próżniowy plus układ elektryczny zaworu ERG przestał funkcjonować. Ogólnie można powiedzieć, że opisane objawy prze z mnie to padania ERG przy zatkanym zaworze próżniowym.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Avensis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Avensis »

Opinie o samochodach Toyota Avensis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Avensis ) Porady, problemy techniczne

19) Accc »

ToyotaYaris

54 900

2015r.

113 155 km

mazowieckie

ToyotaAvensis

33 000

2011r.

179 000 km

lubelskie

ToyotaCorolla

107 800

2021r.

45 000 km

śląskie

ToyotaAygo

39 990

2020r.

50 000 km

śląskie

ToyotaYaris

69 900

2022r.

58 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System