Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Corolla ) 3 Problemy Corolla Verso 2.0 2005



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Corolla ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chudy24

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 6

Posiadane auto: Corolla Verso 2.0 D4D 116KM 2005r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Maj 2009, 11:50
Temat postu:

3 Problemy Corolla Verso 2.0 2005


Witajcie,

Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałośćSmile
Jestem posiadaczem Corolli Verso 2.0 D4D 116 km z 2005 roku. Jestem z niej bardzo zadowolony ale......:

1. Po ostatnim przeglądzie w autoryzowanej stacji przy 125 tyś wystąpił problem. W momencie skręcania w prawo lub w lewo coś obciera w kolach z przodu... Nie są to klocki. To wiem napewno. Problem wystąpił w momencie przymusowego hamowania. Jadąc prosto wszystko jest ok. Tylko w momencie skrętu występuje problem tarcia ( metal o metal ).

2. Odnoszę wrażenie że samochód stracił moc.... Strasznie mnie to denerwuje że samochód prawie wcale nie chce przyśpieszać do 2 tyś. Jest to denerwujące np. przy wyprzedzaniu. W momencie wyprzedzania moc pojawia się dopiero po 2 tyś. a do tego momentu prawie wogóle nie ciągnie. Kiedy zredukuje na niższy bieg to silnik ma ok 7 tyś i wyje. Moim zdaniem nie powinno tak być. Rozumiem że przy 2000 włącza się turbina ale w moim przypadku od 900 do 1900 występuje tzw porażka.Przy ruszaniu da się przezyć. Poprostu dodaje więcej gazu i startuje, ale np na 4 biegu jest to uciążliwe. Samochód nie ma tego pazurka:P Możliwe że w tych samochodach tak jest... nie wiem nie będę się kłócił ale chciałbym jednak poprosić o opinie osób mających ten sam silnik.

3. Za cholere nie wiem do czego służy przycisk NAVI w radiu. Wciskam go na wszelkie sposoby ale nic się nie dzieje. Na innych forach wyczytałem że jest to przełącznik wyświetlacza przy zegarach.... ale u mnie to nie działa.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Serdecznie Pozdrawiam
Powrót do góry
awos

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 445
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: taczka
Piwa: 24/0
Wysłany: Wto 26 Maj 2009, 07:07
Temat postu:

1


1.odegnij blache przy taeczy hamulcowej lub ranty na tarczach 2,trzeba by było zobaczyc 3.jak bys miał nawigacjie
Powrót do góry
chudy24

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 6

Posiadane auto: Corolla Verso 2.0 D4D 116KM 2005r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Maj 2009, 08:44
Temat postu:

Re: ( Toyota Corolla ) 3 Problemy Corolla Verso 2.0 2005


Witaj

1. Miałeś racje.... byłem wczoraj u mechanika i potwierdził twoją teorię.... koszt naprawy 20 zł Very Happy

2. Jeszcze tego nie zdiagnozowałem ale jak tylko bede miał możliwość oddania samochodu na 1 dzien do warsztatu i uda się rozwiązać usterke to oczywiscie opisze to na forum.

3. Nawigacje????? nie ukrywam ze bylaby to dla mnie miła niespodzianka.... tylko nadal nie wiem jak to uruchomić.... moze wkłada się płytę i dopiero przycisk zacznie działać....???

Dziękuje za odpowiedź.... myślałem że już się nie doczekam:)

Serdecznie Pozdrawiam
Powrót do góry
allk

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 37


Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 27 Maj 2009, 22:17
Temat postu:

NAVI


Ten przycisk nie służy do niczego jest to opcja której nie ma w tym aucie(kweskia oprogramowania). Tak więc możesz sobie darować. Coś mi się obilo o uszy że w serwisie coś kombinują z tym przyciskiem przy odczytywaniu z komputeara ale do końca nie jestem pewien.
2. Co do przyspieszenia to te autka tak mają na wysokim biegu do 2000 nie ma przyspieszenia i tyle. Przynajmniej nie kopci Ci auto jak w TDI. Można sprawdzić czy przewody do turbiny są pozapinane prawidłowo albo czy nie ma gdzieś dziurki choć dostęp jest marny.
Powrót do góry
chudy24

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 6

Posiadane auto: Corolla Verso 2.0 D4D 116KM 2005r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Maj 2009, 22:19
Temat postu:

Re: ( Toyota Corolla ) 3 Problemy Corolla Verso 2.0 2005


Witaj,

Masz racje.... ten przycisk jest mylący... dzwoniłem do serwisu i rzeczywiscie .... tak jest jak mówisz...

Co do przyśpieszenia to chyba również masz racje.... samochód nie kopci... nie ma śladów usterki.... tak ma od momentu kupna... mozliwe ze poprostu trzeba przyzwyczaić się do tego silnika i ogolnie samochodu... Jezdziłem wcześniej Oplem Signum 2.2 Dti z 2004 roku i tam przy 125 km + chip frajda z jazdy była ogromna... Ale cóż z tego jak sypał się jak domy w Kosowie:P.... po 5 naprawach automata i padnięci turbo dałem sobie spokoj... więcej w niego wkładałem niz jezdziłem...Poprostu trzeba się przyzwyczaić...Smile

Jedyny wydatek związany z toyotą jaki planuje w najblizszym czasie to wymiana głośników. Lubię piękny miękki basik i oczywiście jakość dzwięku a niestety w toyocie mi tego brak... nie zalezy mi na tym by wszyscy mnie słyszeli ( ja nie ten typ:P), ale generalnie fajnie było ucieszyć ucho pięknym brzmieniem...

Musze się do tego zabrać ale niestety w toyocie trzeba poświęcić sporo czasu by dostać się do głośnika a ja niestety narazie nim nie dysponuje...

Dziękuje Serdecznie za odpowiedzi...

Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 28 Maj 2009, 22:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
comangero

Czytelnik



Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: corolla verso
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Sie 2009, 15:06
Temat postu:

tns 300


Sprawdż dokładnie czy nie masz navi bo tkie istnieje musisz tylko kupić sobie płytkę tns 300. i navi bedzie dzialac sprawdz na allegro.
_________________
No dressssssssss.......
Powrót do góry
marek64

Czytelnik



Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruszów
Posiadane auto: Toyota Corolla Verso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 03 Paź 2009, 10:59
Temat postu:

navi


Mam starszy model verso 2002 , u mnie navi to nic innego jak przełącznik pomiędzy funkcjami komputera pokładowego. Jest to bardzo mylący przycisk (napis) sprzedający próbował mi wmówić że to jest nawigacja samochodowa ale zgubił płytę Smile.
Pozdrawiam
Powrót do góry
chudy24

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 6

Posiadane auto: Corolla Verso 2.0 D4D 116KM 2005r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Sty 2010, 08:38
Temat postu:

Re: ( Toyota Corolla ) 3 Problemy Corolla Verso 2.0 2005


Witajcie Ponownie...

Odświeżam pytanie związane z utratą mocy... Tak jak radziliście, dałem sobie z tym spokój ale od kilku tygodni jestem zniesmaczony po tym jak wsiadłem do tego samego modelu ( kolegi ). U niego nie ma śladu braku mocy... Auto rozpędza się od 900 bez problemu. Możliwe że problem opisałem w zły sposób.

Mój samochód od 900 obr. nie ma z nim polotu. po ok roku od ostatniego posta nic z tym nie robiłem i auto działa bez problemu. Podejrzewam że chodzi tu o jakąś [cenzura]łkę. Co wykonałem:

Pojechałem do ASO a oni wyczyścili: EGR, przepływomierz, sprawdzili węże do turbo, przepustnice.

Niestety nic to nie dało - koszt 150 zł.

Auto nadal nie przyśpiesza... występuje dziwny efekt tzw. strzał przy 2000 po czym nagle wgniata w fotel. Ten problem można również zauważyć wciskając pedał gazu równocześnie obserwując obrotomierz. Po wciśnięciu pedała gazu widać że wskazówka porusza się z opóźnieniem. Po przekroczeniu 2000 nagle ożywa.

Jeśli w między czasie udało się komuś naprawić podobny objaw proszę o pomoc:)
Powrót do góry
reventos

Czytelnik



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Garwolin
Posiadane auto: Toyota Corolla Verso 2.0 D-4D
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Wrz 2010, 23:00
Temat postu:

Re: ( Toyota Corolla ) 3 Problemy Corolla Verso 2.0 2005


Kiedy oglądałem Toyoty do kupienia były z dużą navi i z małą. Mała navi albo jest albo nie. W jednej z oglądanych toyot sprzedający powiedział mi, że do mini navi jest specialny sprzęt (wielkości odtwarzacza DVD) ukryty pod siedzeniem kierowcy. Było tam miejsce na płytę CD bądź DVD. Wtedy navi działa jeżeli płyta jest z mapami, można ustalićtrasę i pokazuje w 2D strzałki skręć w lewo lub w prawo. A spotkałem się z tyotą (większość oglądanych) miałą przycisk navi, a pod siedzeniem nie było tego sprzętu i sprzedający mówili, że to tylko pokazuje współrzędne.
Powrót do góry
reventos

Czytelnik



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Garwolin
Posiadane auto: Toyota Corolla Verso 2.0 D-4D
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Wrz 2010, 23:05
Temat postu:

Re: ( Toyota Corolla ) 3 Problemy Corolla Verso 2.0 2005


Nawet w papierach od toyoty którejś z oglądanych był ulotka kilkudziesięcio stronowa od Corolli verso. Na jednym ze zdjęć było właśnie pokazany ten mały wyświetlacz czarno biały i strzałka w lewo i podświetlony przycisk NAVI.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Corolla ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Corolla »

Opinie o samochodach Toyota Corolla - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Corolla ) Porady, problemy techniczne


ToyotaAygo

45 900

2021r.

63 739 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

95 900

2022r.

37 000 km

śląskie

ToyotaCorolla

55 900

2018r.

77 000 km

mazowieckie

ToyotaAuris

51 900

2018r.

112 000 km

mazowieckie

ToyotaYaris

15 900

2005r.

175 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System