Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Corolla ) Błąd ABS i nie działający prędkościomierz



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Corolla ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
uniu1

Czytelnik



Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: kia sportage
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Wrz 2019, 16:28
Temat postu:

Błąd ABS i nie działający prędkościomierz


Witam
Pacjent
Corolla e12 rok 2006 1,4 d4d hb
Podczas jazdy zapaliła się kontrolka abs + ręczny do tego przestał działać licznik. Odpiąłem aku na chwile i na drugi dzień było wszystko OK. Aktualnie gdy uruchomię auto to wszystkie kontrolki gasną i zaraz po ruszeniu zapala się abs + reczny i wskazówka licznika spada do zera.

Byłem u kilku mechaników aby podpieli sie pod kompa ale żaden nie może się połączyć. Czy jest jakiś sposób aby np jak w hondach zmostkować piny w gnieździe obd i kontrolka absu wymrugałaby mi błędy?

Dowiedziałem sie ze licznik bierze sygnał z abu i jeśli on nie działa to i licznik też nie bedzie pokazywać wskazań. Czy ktoś wie z którego koła licznik bierze sygnał?

Sprawdziłem rezystancje w kostach od czujników i na wszystkich były wskazania, sprawdziałem też wzrokowo przewody ale nie znalazłem uszkodzenia.
Powrót do góry
Piotr Monicar

Dyskutant



Dołączył: 13 Wrz 2019
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kobylnica/ wielkopolskie
Posiadane auto: C5 break 2.0 16v c5 2.0 hdi scenic 1ph2 1.6 16v megane cabrio 1ph1 1.6.8v Punto 2 fl 1.2 8v premency 1.8 lpg golf II GTI
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 16 Wrz 2019, 21:00
Temat postu:

Re: ( Toyota Corolla ) Błąd ABS i nie działający prędkościomierz


Brak komunikacji =kiepski interface lub uwalony sterownik, licznik bierze prędkość z czujnika w kole z tego samego korzysta abs i nie jest wymagane by abs działał do funkcjonowania licznika. Sprawdzanie omomierzem czujników nie zawsze się sprawdza. Może być uszkodzony nie tyle czujnik co wieniec z którego czujnik czyta obroty a jako że kontrolka zapala się po ruszeniu z miejsca tu bym szukał (czujniki, wieńce)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Corolla ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Corolla »

Opinie o samochodach Toyota Corolla - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Corolla ) Porady, problemy techniczne


ToyotaAuris

79 900

2018r.

76 058 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

95 900

2022r.

37 000 km

śląskie

ToyotaAuris

49 900

2018r.

124 000 km

mazowieckie

ToyotaYaris

18 700

2006r.

142 750 km

śląskie

ToyotaAuris

18 900

2009r.

166 609 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System