Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) RAV4 II obroty wariują na biegu jałowym, auto gaśnie...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slight_demon

Czytelnik



Dołączył: 31 Mar 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): reykjavik
Posiadane auto: Toyota Rav4 2003 r 2.0 benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Mar 2019, 14:33
Temat postu:

RAV4 II obroty wariują na biegu jałowym, auto gaśnie...


Witam, na początku wspomnę, że auto zakupiłam rok temu, jest to toyota rav4 z 2003 roku benzyna 2.0 <automat>. Auto zakupione z przebiegiem 180 tys.km Działało bez najmniejszych problemów do stycznia. Podczas jazdy, gdy dojechałam do ronda, auto zaczęło buczeć obroty spadły do 500, dodałam gazu obroty podskoczyły, ale auto dziwnie pracowało- silnik buczał, czuć było wibracje, biały dym z rury leciał. Przejechałam tak 1 km i zjechałem na pobocze bo cały czas coś było nie tak. Po ponownym uruchomieniu na biegu jałowym obroty falują od 500-1200 auto buczy, silnik wiadomo nierówno pracuje, czuć benzynę auto gaśnie. Pojechało więc na lawecie do serwisu. Po dwóch dniach telefon, że wszystko przecież działa...prosiłam o dokładne sprawdzenie auta- znaleźli, że podobno jedna cewka do wymiany. Nic innego. Odebrałam auto- 3 tyg później ta sama sytuacja- auto do innego warsztatu znów na lawecie. Po 3 dniach doszli, że to silniczek krokowy i awaria przepływomierza. Wymienione. Minęły 3 tygodnie kolejne - podczas jazdy po mieście spadły obroty do 500,wciskając pedał gazu auto jechało, gdy gaz puściłam auto się zatrzymało- silni zgasł. Próba odpalenia- gaśnie od razu po przekręceniu kluczyka. Po dwóch dniach auto ruszyło bez problemu jak gdyby nigdy nic. Pojeździło kolejne 4 dni (nie zdążyłam dojechać do serwisu). Podczas jazdy (100km/h )poczułam, że silnik nierówno pracuje, raz auto "kopnęło" gdy zdjęłam nogę z gazu, obroty były stałe, ale czuć, że coś się dzieje- dojechałam do ronda, po zwolnieniu, obroty gwałtownie spadły do 500 ale auto nie zgasło, dodając ciągle gaz dojechałam do stacji. Auto nie odpaliło znów- gasło od razu po próbie uruchomienia. 2 godziny później wróciłam po samochód na stację- odpalił znów- dojechałam do domu. Dziś po dwóch dniach miałam go odstawić do serwisu- a tu auto po odpaleniu kopci, trzęsie się, obroty znów falują góra dół....jestem totalnie bezradna, wydaje mi się, że są to dwie róże awarie...proszę o jakieś pomysły, może ktoś miał taki problem? na koniec dodam, że kupując auto, nie zwróciłam uwagi, że podczas uruchamiania nie pali się kontrolka silnika...powiedział mi to pan mechanik podczas ostatniej wizyty- więc nie widzę w trakcie jazdy żadnych błędów...
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Nie 31 Mar 2019, 15:03
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) RAV4 II obroty wariują na biegu jałowym, auto gaśnie...


Jesteś kobietą czy mężczyzną
slight_demon napisał:
Przejechałam tak 1 km i zjechałem

Czy auto było podpięte pod komputer?
Kontrolka nie świeci,bo może po prostu jej tam nie ma?
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
slight_demon

Czytelnik



Dołączył: 31 Mar 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): reykjavik
Posiadane auto: Toyota Rav4 2003 r 2.0 benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Mar 2019, 16:39
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) RAV4 II obroty wariują na biegu jałowym, auto gaśnie...


auto było podpinane kilkukrotnie- komputer wskazał na przepływomierz, który został wymieniony. problem jednak po wymianie nie ustał.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaYaris

84 900

2022r.

26 483 km

mazowieckie

ToyotaAuris

22 900

2008r.

183 600 km

mazowieckie

ToyotaRAV-4

96 900

2016r.

111 429 km

warmińsko-mazurskie

ToyotaYaris

58 990

2020r.

78 000 km

śląskie

ToyotaHighlander

209 900

2020r.

89 075 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System