Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) RAV4 - Brak mocy na ciepłym silniku



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
matgielner

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: RAV4 II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2019, 21:55
Temat postu:

RAV4 - Brak mocy na ciepłym silniku


Witam,
Pacjent: Toyota RAV4 II, 2002r. 2.0 Benzyna + LPG, automat.
Miałem problemy z zaworami, więc auto poszło na regenerację zaworów, przy okazji wymieniono łańcuch rozrządu bo był rozciągnięty. Od "zawsze" świeci się "Check Engine" - błąd sond lambda.
Auto po odebraniu od mechanika straciło moc. Na zimnym silniku jakoś jedzie, ale jak się rozgrzeje (na razie w ogóle nie przełączam na gaz - zalecenie mechanika, niech pojeździ na benzynie parę km po regeneracji) traci moc. Auto na jedynce dobija do 1500 obrotów,później baaaardzo powoli je zwiększa. Na wyższych biegach zmienia biegi na wysokich obrotach (~4000)
Bardzo podobny temat był parę lat temu u użytkownika adlerxx (http://toyota.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=231635&highlight=brak+mocy). Przed chwilą próbowałem się z nim skontaktować, aby przekazał namiar ma mechanika który rozwiązał jego problem...zobaczymy, czy się odezwie:)

Czy macie jakiś pomysł co może być przyczyną moich dramatów?
Powrót do góry
adlerxx

Czytelnik



Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: Toyota RAV4, 2.0 VVTI, 2006 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Lut 2019, 16:44
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) RAV4 - Brak mocy na ciepłym silniku


Cześć. Wywołany do tablicy odzywam się. Niestety, jak pisałem w tamtym wątku, mechanik nie chciał mi powiedzieć, co było nie tak z autem. Po kilku miesiącach, jak pamiętam, chciałem coś z nim załatwić, ale okazało się, że już w tym warsztacie nie pracował, nie mieli nawet na niego namiarów. Było to kupę czasu temu, także niestety nie mogę Ci pomóc Sad U mnie było tylko tak że auto zamulało na zimnym, na rozgrzanym było lepiej.
Teraz jeżdżę ravką z 2006 r. III generacji, i też mam problemy, zapala się check i różne błędy. Pozdrawiam
PS. Ale że mnie nawet na Tekstowo znalazłeś Smile
Powrót do góry
matgielner

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: RAV4 II
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Lut 2019, 22:15
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) RAV4 - Brak mocy na ciepłym silniku


adlerxx napisał:
Cześć. Wywołany do tablicy odzywam się. Niestety, jak pisałem w tamtym wątku, mechanik nie chciał mi powiedzieć, co było nie tak z autem. Po kilku miesiącach, jak pamiętam, chciałem coś z nim załatwić, ale okazało się, że już w tym warsztacie nie pracował, nie mieli nawet na niego namiarów. Było to kupę czasu temu, także niestety nie mogę Ci pomóc Sad U mnie było tylko tak że auto zamulało na zimnym, na rozgrzanym było lepiej.
Teraz jeżdżę ravką z 2006 r. III generacji, i też mam problemy, zapala się check i różne błędy. Pozdrawiam


PS. Ale że mnie nawet na Tekstowo znalazłeś Smile


Cześć.
Dzięki za odpowiedźSmile U mnie jest podejrzenie sterownika - komputera...zobaczymy co czas pokaże.
Ps. Znalazłem nawet człowieka na fb i byłem przekonany, że to jesteś Ty...ale okazało się, że nie:)
Mimo wsztystko dziekuje za odpowiedź.

Problem nadal aktualny, więc jeśli ktoś wie co może być przyczyna, proszę o pomoc
Pozdrawiam
Mateusz
Powrót do góry
matgielner

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: RAV4 II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Lut 2019, 13:24
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) RAV4 - Brak mocy na ciepłym silniku


Edit: Nie jest to jednak kwestia ciepłego czy zimnego silnika. Po wyłączeniu i włączeniu silnika przez chwil parę jest ok, następnie znowu zamula i nie wrzuca najwyższych biegów
Powrót do góry
matgielner

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: RAV4 II
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Lut 2019, 14:05
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) RAV4 - Brak mocy na ciepłym silniku


matgielner napisał:
Edit: Nie jest to jednak kwestia ciepłego czy zimnego silnika. Po wyłączeniu i włączeniu silnika przez chwil parę jest ok, następnie znowu zamula i nie wrzuca najwyższych biegów

Edit 2:
Dla potomnych: Smile
Auta w końcu nie zrobiłem, sprzedałem. Głównym podejrzanym był czujnik spalania stukowego, który włączał awaryjny tryb skrzyni biegów. Czujnik załatwiłem dla kupującego, ale nie wiem czy to rozwiązało temat.
Temat można zamknąć
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 28 Lut 2019, 14:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
awos

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 445
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: taczka
Piwa: 24/0
Wysłany: Pią 15 Mar 2019, 21:35
Temat postu:

D4


Postawił bym na czujnik położenie wału korbowego. Sprawdz droznosc układu wydechowego
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaYaris

5 700

2001r.

147 000 km

śląskie

ToyotaRAV-4

96 900

2016r.

111 429 km

warmińsko-mazurskie

ToyotaCorolla

84 470

2020r.

52 800 km

mazowieckie

ToyotaAvensis

33 000

2011r.

179 000 km

lubelskie

ToyotaRAV-4

187 900

2021r.

48 930 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System