Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Avensis ) Toyota Avensis III problem ze skrzynią biegów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Avensis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WOJPAN

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Toyota Avensis III 1.6 r. prod. 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Paź 2018, 11:17
Temat postu:

Toyota Avensis III problem ze skrzynią biegów


Problem dotyczy mojego samochodu Toyota Avensis III T27 rok prod. 2009 z silnikiem benzynowym o pojemności 1.6 litra, 6-biegową manualną skrzynią biegów i przebiegu 70.000 km. Nowe auto zakupione w salonie Toyoty w Polsce.
Kilka dni temu, po postoju, wystąpił problem ze skrzynią biegów polegający na tym, że mogę włączyć jedynie bieg wsteczny, bieg nr 3 i bieg nr 6. Innych nie mogę „wrzucić” z powodu jakiegoś mechanicznego zablokowania. Sprawdziłem stan wybieraka oraz dwóch cięgien – żadnych nadmiernych luzów na połączeniach, cięgna pracują bardzo płynnie. Po zdjęciu mocowania cięgien z dźwigni na skrzyni biegów zauważyłem, że dźwignia odpowiedzialna za ruch poprzeczny drążka zmiany biegów działa prawidłowo w obu kierunkach, natomiast dźwignia odpowiedzialna za ruch wzdłużny nie może przesuwać się w jedną stronę, ponieważ coś ją mechanicznie blokuje. Ruch dźwigni w drugą stronę jest prawidłowy. Żadnej róznicy w pracy skrzyni przy wyłączonym i włączonym silniku. Żadnych widocznych wycieków, żadnych wcześniejszych efektów dźwiękowych w postaci zgrzytów, szumów itp. Do chwili obecnej skrzynia pracowała idealnie.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów spotkał się z taką usterką? Czy mam do wymiany skrzynię czy jej naprawę?
Powrót do góry
Mech toyoty

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 454
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: vplvo xc90 ,auris 1.4d mmt swift mmt
Piwa: 43/0
Wysłany: Wto 23 Paź 2018, 21:02
Temat postu:

Re: ( Toyota Avensis ) Toyota Avensis III problem ze skrzynią biegów


tak stały temat w tych skrzynkach,wyłamany jeden z wodzików,pękają też koła pomiędzy różnymi biegami uniemożliwiając wrzucanie biegów,skrzynia na stół i do weyfikacji ,jeżeli nie wyła to lepiej ją naprawić bo można się nieźle nadziać na wyjącą używke pozdr
Powrót do góry
WOJPAN

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Toyota Avensis III 1.6 r. prod. 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Paź 2018, 11:41
Temat postu:

Re: ( Toyota Avensis ) Toyota Avensis III problem ze skrzynią biegów


Dzięki za zainteresowanie tematem.

Od kilkudziesięciu lat jestem użytkownikiem pojazdów marki Toyota. Z przykrością stwierdzam, że marka ta nie jest już symbolem bezawaryjności i jakości. Mój obecny problem niestety dobitnie to potwierdza. W od nowości mało eksploatowanym samochodzie, z przebiegiem 70.000 km, pada skrzynia biegów - śmiech na sali...

Czy Waszym zdaniem powinienem skorzystać z usług Serwisu Toyoty, czy niekoniecznie?
Ewentualnie, czy możecie polecić fachowca z okolic woj. lubelskiego lub mazowieckiego?
Powrót do góry
maslo8888

Czytelnik



Dołączył: 17 Lip 2022
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Police
Posiadane auto: Toyota Avensis
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Lip 2022, 19:24
Temat postu:

Re: Toyota Avensis III problem ze skrzynią biegów


WOJPAN napisał:
Problem dotyczy mojego samochodu Toyota Avensis III T27 rok prod. 2009 z silnikiem benzynowym o pojemności 1.6 litra, 6-biegową manualną skrzynią biegów i przebiegu 70.000 km. Nowe auto zakupione w salonie Toyoty w Polsce.
Kilka dni temu, po postoju, wystąpił problem ze skrzynią biegów polegający na tym, że mogę włączyć jedynie bieg wsteczny, bieg nr 3 i bieg nr 6. Innych nie mogę „wrzucić” z powodu jakiegoś mechanicznego zablokowania. Sprawdziłem stan wybieraka oraz dwóch cięgien – żadnych nadmiernych luzów na połączeniach, cięgna pracują bardzo płynnie. Po zdjęciu mocowania cięgien z dźwigni na skrzyni biegów zauważyłem, że dźwignia odpowiedzialna za ruch poprzeczny drążka zmiany biegów działa prawidłowo w obu kierunkach, natomiast dźwignia odpowiedzialna za ruch wzdłużny nie może przesuwać się w jedną stronę, ponieważ coś ją mechanicznie blokuje. Ruch dźwigni w drugą stronę jest prawidłowy. Żadnej róznicy w pracy skrzyni przy wyłączonym i włączonym silniku. Żadnych widocznych wycieków, żadnych wcześniejszych efektów dźwiękowych w postaci zgrzytów, szumów itp. Do chwili obecnej skrzynia pracowała idealnie.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów spotkał się z taką usterką? Czy mam do wymiany skrzynię czy jej naprawę?

Dzisiaj stało mi się to samo co wyżej opisane. Może ktoś miał ten sam problem i jak skończyła się naprawa?
Powrót do góry
Mech toyoty

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 454
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: vplvo xc90 ,auris 1.4d mmt swift mmt
Piwa: 43/0
Wysłany: Pon 18 Lip 2022, 19:13
Temat postu:

Re: ( Toyota Avensis ) Toyota Avensis III problem ze skrzynią biegów


skrzynia na stół pozdr
_________________
masz problem z toyotą poniżej moje www pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 18 Lip 2022, 19:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Stuggi

Czytelnik



Dołączył: 10 Cze 2023
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Toyota Avensis T27 1.8 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Cze 2023, 07:36
Temat postu:

Re: ( Toyota Avensis ) Toyota Avensis III problem ze skrzynią biegów


Witam,
dokładnie te same objawy. Wsteczny, 3. i 6. bieg ok, reszta nie wchodzi. Dzisiaj oddany na warsztat.
Gdyby ktoś miał jakieś wskazówki do naprawy lub miał podobny przypadek i udało mu się rozwiązać problem, chętnie wysłucham rad.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Avensis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Avensis »

Opinie o samochodach Toyota Avensis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Avensis ) Porady, problemy techniczne

19) Accc »

ToyotaCorolla

51 900

2018r.

123 000 km

mazowieckie

ToyotaAvensis

45 900

2016r.

221 000 km

mazowieckie

ToyotaAvensis

14 900

2008r.

315 000 km

wielkopolskie

ToyotaAygo

13 900

2011r.

116 266 km

łódzkie

ToyotaCorolla Verso

18 900

2005r.

155 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System