Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Auris ) Toyota AUris - SPADEK MOCY



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Auris ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Przemo_34

Czytelnik



Dołączył: 19 Lip 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Toyota Auris
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lip 2018, 10:46
Temat postu:

Toyota AUris - SPADEK MOCY


WITAM WAS ! .

Zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc .

Posiadam Toyote Auris 2007 rok D4D 1.4 .

Od ponad pół roku walcze z problem który mi się pojawia podczas jazdy mianowice :

jadąc stałą prędkością 100-110 km/h na 5 biegu w pewnym momencie odcina moc. w sensie auto nie reaguje na pedał gazu zupełnie . wciskając gaz do spodu nadal jedzie tą samą prędkością i trochę się dławi . dopiero redukcja biegu na niższy powoduje ze obroty skaczą kilka sekund się dławi i jak zaskoczy to już mu wraca normalnie moc .
problem w tym że nie dzieje się to zawsze . można to tylko zaobserwować jadąc chwile trasą przy tej stałej prędkości . stąd jak to tłumaczyli mi poprzedni mechanicy jest to ciężkie do wyłapania.

byłem u kilku mechaników ale skoro nikt nie wiedział co albo snuł domysły wiec pojechałem do serwisu toyoty . samochód stał kilka dni informacje na początku były takie że to przepływomierz . później jednak stwierdzili ze to nie to ze być może jest to elektrozawór sterowania podciśnienia turbiny łopatek . ALE mogą to stwierdzić jeśli przyjadę takim samym samochodem z tym samym silnikiem i rocznikiem wtedy wyjmą wymienią część i sprawdzą . niestety takiej możliwości nie mam . wiec temat z serwisem się skończył .

To w sumie tyle . normalnie samochód jeździ w codziennym użytkowaniu . ale wkurzające jest to bo problem się pojawia co jakiś czas . teraz wakacje i raczej się nie odważę tym samochodem pojechać . bo przy dłuższej trasie problem pojawia się praktycznie zawsze . chyba że jadę 140 km/h i więcej wtedy tego nie ma .

PROSZE O POMOC I RADE.

z góry dziekuje
Powrót do góry
mateuo

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Lip 2018
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: audi a4 2.0 tdi
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 19 Lip 2018, 15:13
Temat postu:

Re: ( Toyota Auris ) Toyota AUris - SPADEK MOCY


Kurcze, masakra!
Powrót do góry
primasort

Czytelnik



Dołączył: 05 Cze 2018
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: Corolla e12 1.4 d4d
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Lip 2018, 15:18
Temat postu:

Re: ( Toyota Auris ) Toyota AUris - SPADEK MOCY


Mam/miałem podobny problem. Zresztą ponad 2 tygodnie temu o to samo pisałem. Corolla e12 1.4 d4d więc silnik i osprzęt ten sam.


Co powinieneś zrobić (co ja zrobiłem i na razie poniższe nie wystąpiło):

- wymiana filtra paliwa, przynajmniej Mann (najlepiej oryginał 160 zł); filtr powietrza - też coś lepszego,

- przeczyszczenie z sadzy EGR i przepustnicy (EGR w tym samochodzi nie ma jakoś problemów ale...),

- sprawdzenie sztangi turbo czy się swobodnie rusza - jeśli nie oznacza zapieczone kierownice turbo,

- sprawdzenie czy przewody podciśnienia są na swoim miejscu,

- podłączenie pod kopa (możesz kupić mini vci - na alledrogo ok 90 zł) i sprawdzenie korekty wtrysków i MAF. Wtryski powinny się na zimnym silniku mieścić między -2 do 2 mm3 przy 800 obrotów na jałowym, MAF przy 800 obrt na jałowym 5 -8, przy 2500 coś ok 15 -18 (ja mam nieznacznie przekroczone - sprawdzane na 2 przepływach),

- sam zawór na alledrogo VRV to koszt używki 70 zł, przepływka podobnie (ale tą możesz sprawdzić jak wyżej). W VRV nie ma za bardzo co się popsuć, ale kto wie, samochód rzecz martwa...

Tak naprawdę trzeba zrobić test drogowy z testerem toyoty IT2 - przyspieszanie na full od 1 do 4 i sprawdzić co się dzieje z wartościami przepływki, wtryskami i przede wszystkim ciśnieniem paliwa na CR i czy turbo nie przeładowuje. Powinieneś dostać zrzut do pliku xlm i po tym mechanik będzie wiedział co i jak. Coś takiego powinno kosztować ok 200 zł. w 90% przypadka da odpowiedź na pytanie co poszło.

Jak będziesz chciał jakieś strony z katalogiem części (nr fabrycznymi) lub instrukcję serwisową ang silnika 1.4 d4d daj znać.
Powrót do góry
primasort

Czytelnik



Dołączył: 05 Cze 2018
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: Corolla e12 1.4 d4d
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Lip 2018, 15:22
Temat postu:

Re: ( Toyota Auris ) Toyota AUris - SPADEK MOCY


przepraszam zapomniałem,

miałem problem z jednym z wtrysków - stukał a jego maksymalne wartość była ok 1,7mm3 - zacząłem tankować tą lepsiejszą on z BP (nie wierzę w to) ale po ok 100km korekta obecnie na zimnym 0,5mm3 o_O.

Może dolej na 1/4 zbiornika cały preparat Liqui Moly do czyszczenia wtrysków - czasami działa koszt 50 zł.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Auris ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Auris »

Opinie o samochodach Toyota Auris - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Auris ) Porady, problemy techniczne


ToyotaRAV-4

86 300

2016r.

120 198 km

podkarpackie

ToyotaC-HR

85 999

2018r.

5 870 km

zachodniopomorskie

ToyotaLand Cruiser

99 999

2008r.

298 000 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

92 900

2021r.

89 740 km

mazowieckie

ToyotaHighlander

209 900

2020r.

89 075 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System