Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Avensis ) Usterka Avensis Verso 2001 186tys AUTOMAT



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Avensis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grucha88

Czytelnik



Dołączył: 21 Sie 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Sie 2018, 12:24
Temat postu:

Usterka Avensis Verso 2001 186tys AUTOMAT


Witam.
Może ktoś się orientuje w temacie, proszę o pomoc.
Od 3 miesięcy mój automat szarpie. Avenis Verso 2.0 vvti 2001 przed lift. Późno zmienia biegi, przy zmianie z 2 na 3 bieg sam redukuje znów do drugiego obroty wzrosną i dopiero przerzuci. Wszystko piszę przy spokojnej jeździe, nie agresywnej. Poza tym auto słabe podczas ruszania i górek, praktycznie się nie rozpędza.
Ostatnio zmieniłem olej w skrzyni, sprawdziłem zawory (ok), wymieniona uszczelka. Pierwsze 30 km wydawało się że już będzie ok jednak problem powrócił. Dodatkowo wyrzuca check.
Powrót do góry
beers

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 410
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: wcześniej Peugeot 407 V6 3.0 z 2006 r., aktualnie Toyota RAV4 2,2 D-CAT z 2015 r.
Piwa: 57/0
Wysłany: Wto 28 Sie 2018, 11:49
Temat postu:

Re: ( Toyota Avensis ) Usterka Avensis Verso 2001 186tys AUTOMAT


No cóż, wymiana oleju ATF w skrzyni automatycznej, gdy coś zaczyna w niej dolegać i przy przebiegu rzędu 180 tys km nic nie daje, a tylko może spowodować powiększenie się usterki (wypłukanie przez świeży olej różnych brudów, zanieczyszczeń zalegających w zakamarkach skrzyni do jej wnętrza i ruchomych podzespołów). Żaden rozsądny serwis automatów nie podejmuje się wymiany oleju po raz pierwszy przy tak dużym przebiegu. Olej w skrzyni automatycznej należy zacząć wymieniać znacznie wcześniej i wtedy skrzynia jest rzeczywiście długowieczna. Toyota, podobnie zresztą jak większość producentów samochodów twierdzi, że olej w skrzyni automatycznej jest "dożywotni" lifetime. Tylko nie określa jak długie jest to lifetime. Natomiast Toyota w wewnętrznej serwisowej instrukcji stwierdza, że olej w skrzyni biegów automatycznej należy wymieniać (w przypadku użytkowania w tzw. surowych warunkach, czyli jazd z częstymi przystankami np jazda miejska, dużymi prędkościami, dużym obciążeniem) co 6 lat lub 90 tys km przebiegu (w zależności co pierwsze). Tak więc tak potężne przekroczenie limitu wymiany oleju w skrzyni świadczy tylko dobrze o automacie, że tyle wytrzymał ale się w końcu posypał. Niestety, w tej sytuacji konieczna będzie jazda do serwisu automatycznych skrzyń biegów, tam wymontowanie jej z samochodu, rozpołowienie dla dotarcia do jej "wnętrzności", wymiana zużytych podzespołów, wymiana filtra olejowego w skrzyni, dokładne oczyszczenie jej wnętrza ze szlamów i brudów jakie tam powstały, zalanie świeżym olejem, ponowne zamontowanie skrzyni w samochodzie i połączenie z silnikiem. Roboty bardzo dużo, koszt też będzie spory. Sugeruję najpierw zadzwonić do kilku serwisów automatycznych skrzyń biegów, zorientować się co do kosztów, terminów, możliwości sprawdzenia usterki i wtedy zdecydować się, czy naprawiać skrzynię, czy kupować używaną (tego samego typu) z jakiegoś rozbitka, czy też "machnąć na to ręką" i sprzedać samochód w takim stanie w jakim jest.
Powrót do góry
grucha88

Czytelnik



Dołączył: 21 Sie 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Sie 2018, 15:02
Temat postu:

Re: ( Toyota Avensis ) Usterka Avensis Verso 2001 186tys AUTOMAT


Dzięki za poradę chyba nie obędzie się bez wymiany skrzyni. Pisałem wcześniej że wymieniłem olej ale nie po 189 (taki przebieg auta)ale przed tą wymiana ostatnia wymieniłem olej jakieś 10 tys km wcześniej.
Zastanawia mnie bo raz przerywa i szarpie a za jakiś czas auto zmienia biegi płynnie i nie ma żadnego problemu - do czasu aż znów zacznie przerywać...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Avensis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Avensis »

Opinie o samochodach Toyota Avensis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Avensis ) Porady, problemy techniczne

19) Accc »

ToyotaCorolla

109 900

2022r.

7 360 km

mazowieckie

ToyotaYaris

69 900

2022r.

14 565 km

mazowieckie

ToyotaAuris

29 900

2014r.

267 000 km

lubelskie

ToyotaYaris

69 900

2022r.

18 878 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

44 500

2016r.

189 500 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System