Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Corolla ) corolla e12 1.6 +lpg problem z przegrzewaniem się silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Corolla ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
noa789

Czytelnik



Dołączył: 14 Lip 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: corolla e12 1.6vvti
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Lip 2018, 23:53
Temat postu:

corolla e12 1.6 +lpg problem z przegrzewaniem się silnika


witam
szukam pomocy z przegrzewającym się silnikiem , objawy a potem co zrobiłem już:
postój - żadne problemy i tak samo miasto, trasa temperatura skacze do góry (np s4 czy a4 itp) problem się najbardziej pojawia w jeździe prawidłowej około 80-120km/h jak się zap.. jest w miarę spokój niema znaczenie czy na drodze jest zimno czy klara rano czy wieczór jak znajda się jakieś światła to temperatura w moment spada (jak trafie na sam początek czerwonego to zanim wskoczy zielone dojdzie do połowy z powrotem) temperatura jak widzę ze za niedługo wejdzie na czerwone była przerywana jazda
co było zrobione:
wymiana pompy,paska,termostatu, chłodnicy (chłodnica nowa nie używka) brak masła pod korkami(olej i korek chłodnicy) węże się nagrzewają ale dal testu jazda bez termostatu(nowy nie znaczy sprawny test "czajnikowy" bo mam ustawianie + dodatkowo 2 termometr 78c zamknięty 92 lekko otwarty 102 pełne otwarcie -wskazania z niezależnego termometru) próbowałem zrobić test co2 zamontowałem na zbiornik wyrównawczy- silnik rozgrzany na postoju aż do momentu włączenia wentylatora (wtedy był termostat)ja patrze kolega gazuje auto poszło może z 2 bable i tyle czas okolo 5 min prób płyn niebieski (jak robiłem coś źle proszę napisać) test działa bo potem dmuchałem powietrzem z płuc i się w moment zabarwiło na żółty test wzrokowy nie wskazał bąbli tez na głównym korku. opis tetu bez termostatu odpowietrzenie i jazda po około 15km na s1 podskoczyło do przedostatniej kreski może trosze ponad postój + nerwy chłodzenie silnika w zbiorniku wyrównawczym było około połowy płynu stygnąc zassał cały zaglądam do korka i widzę ze tam brakuje wiec dolałem bezpośrednio płynu do full (silnik ostygł oczywiście) i znowu połowa zbiornika powrót jazda tak 120- 130 ale pogoda się pogorszyła (lekko popadało i się zrobiło trochę chłodnie) temperatura cały czas się trzymała połowa troszkę poniżej temperatura za zadnym razem nie falowała jak zaczęła iść w górę to szła jak spadała to spadała wiec szukam pomocy mi się już pomysły skończyły co to może być ponoć ta instalacja się sama odpowietrza(oczywiście grzałem go na placu po zalaniu i gniotłem przewody + włączona nagrzewnica ) mam jeszcze 1 podejrzenie ale boje się o nim myśleć... i mam nadzieje ze ktoś wpadnie na jakiś pomysł inny
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Corolla ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Corolla »

Opinie o samochodach Toyota Corolla - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Corolla ) Porady, problemy techniczne


ToyotaCorolla

94 900

2022r.

9 057 km

mazowieckie

ToyotaAygo

40 900

2020r.

61 000 km

mazowieckie

ToyotaC-HR

124 900

2023r.

13 609 km

mazowieckie

ToyotaAygo

28 600

2016r.

103 000 km

wielkopolskie

ToyotaCorolla

76 900

2019r.

114 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System