Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota ) Prawdziwy tuning, żadnego chipowania ;)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota ) Tuning
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KR WPR

Czytelnik



Dołączył: 20 Kwi 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Toyota corolla e15 fl 2.0 1ad-ftv
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Kwi 2018, 22:46
Temat postu:

Prawdziwy tuning, żadnego chipowania ;)


Witajcie, byłem szczęśliwym posiadaczem Saaba 9-3 2.0t w benzynie z którego wycisnąłem 280km. Ale z czasem zaczęło mnie to nudzić, bo samochód wcale nie był aż taki nietuzinkowy, na stronach internetowych roi się od saab ów 300hp+. Stwierdziłem że chce coś naprawdę niepozornego, takiego żę naprawdę nikt się tego nie spodziewa, i zacząłem się zastanawiać, po jakim samochodzie nie spodziewał bym się że jest w stanie wogóle równać się z moim saabem. Rozwiązanie miałem pod nosem, toyota corolla w dieslu, w życiu bym się nie spodziewał że wogóle jaka kolwiek corolla była by w stanie przyśpieszyć do 100km/h w mniej niż 7s. Dlatego mam zamiar zrobić szaloną corolla która rozbroi nie jeden sportowy samochód. Napewno trzeba zacząć od większej turbosprężarki, sprubować upchnąć większy intercooler, no i wszystko podsumować mapowaniem. Oczywiście to jest tylko uogólnienie, dojdą do tego takie rzeczy jak tłumik, nie wiem ile tłumików ma ta toyota, podejżewam że dwa a więc wycięcie dpf-u+ katalizatora, i przerobienie (zakładając że ma dwa tłumiki) środkowego na przelotów, i końcowego na np. Sercowy. Tylko w czym sęk i dlaczego chce zasięgnąć rady od was? Bo z tego co ja prubowałem znaleźć to nikt czegoś podobnego nie robił, dlatego mam parę pytań, i chciałbym żebyśmy wspólnymi siłami sprubowała odnaleźć na nie odpowiedź. A konkretnie wymienie pytania które mnie nurtujące :
-co najważniejsze czy blok+tłoki+korbowody+głowica wytrzymają podwójną moc
-czy wtryskiwacze wytrzymają, ewentualnie na jakie by je można zamienić bez specjalnego rzeźbienia
-jaką turbine można wsadzić plug&play, o ile wogóle jakąkolwiek się da a jak nie to trzeba pomyśleć jaką upchnąć(nie wiem ile jest miejsca bo jeszcze się pożądanie nie przyjżałem, naarazie jeżdże do pracy i spowrotem) i odrazu taką żeby była możliwość przerobienia przewodów olejowych, płynu chłodniczego i odmy.
-jakie są wogóle szansę na powodzenie, opłaca się modyfikować ten silnik?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota ) Tuning Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota ) Tuning


ToyotaRAV-4

192 900

2022r.

51 257 km

mazowieckie

ToyotaAygo

13 900

2011r.

116 266 km

łódzkie

ToyotaCorolla

73 080

2019r.

68 750 km

mazowieckie

ToyotaAygo

45 900

2021r.

63 739 km

mazowieckie

ToyotaProAce City

106 900

2022r.

76 084 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System