Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota ) Prawdziwy tuning, żadnego chipowania ;)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota ) Tuning
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KR WPR

Czytelnik



Dołączył: 20 Kwi 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Toyota corolla e15 fl 2.0 1ad-ftv
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Kwi 2018, 22:46
Temat postu:

Prawdziwy tuning, żadnego chipowania ;)


Witajcie, byłem szczęśliwym posiadaczem Saaba 9-3 2.0t w benzynie z którego wycisnąłem 280km. Ale z czasem zaczęło mnie to nudzić, bo samochód wcale nie był aż taki nietuzinkowy, na stronach internetowych roi się od saab ów 300hp+. Stwierdziłem że chce coś naprawdę niepozornego, takiego żę naprawdę nikt się tego nie spodziewa, i zacząłem się zastanawiać, po jakim samochodzie nie spodziewał bym się że jest w stanie wogóle równać się z moim saabem. Rozwiązanie miałem pod nosem, toyota corolla w dieslu, w życiu bym się nie spodziewał że wogóle jaka kolwiek corolla była by w stanie przyśpieszyć do 100km/h w mniej niż 7s. Dlatego mam zamiar zrobić szaloną corolla która rozbroi nie jeden sportowy samochód. Napewno trzeba zacząć od większej turbosprężarki, sprubować upchnąć większy intercooler, no i wszystko podsumować mapowaniem. Oczywiście to jest tylko uogólnienie, dojdą do tego takie rzeczy jak tłumik, nie wiem ile tłumików ma ta toyota, podejżewam że dwa a więc wycięcie dpf-u+ katalizatora, i przerobienie (zakładając że ma dwa tłumiki) środkowego na przelotów, i końcowego na np. Sercowy. Tylko w czym sęk i dlaczego chce zasięgnąć rady od was? Bo z tego co ja prubowałem znaleźć to nikt czegoś podobnego nie robił, dlatego mam parę pytań, i chciałbym żebyśmy wspólnymi siłami sprubowała odnaleźć na nie odpowiedź. A konkretnie wymienie pytania które mnie nurtujące :
-co najważniejsze czy blok+tłoki+korbowody+głowica wytrzymają podwójną moc
-czy wtryskiwacze wytrzymają, ewentualnie na jakie by je można zamienić bez specjalnego rzeźbienia
-jaką turbine można wsadzić plug&play, o ile wogóle jakąkolwiek się da a jak nie to trzeba pomyśleć jaką upchnąć(nie wiem ile jest miejsca bo jeszcze się pożądanie nie przyjżałem, naarazie jeżdże do pracy i spowrotem) i odrazu taką żeby była możliwość przerobienia przewodów olejowych, płynu chłodniczego i odmy.
-jakie są wogóle szansę na powodzenie, opłaca się modyfikować ten silnik?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota ) Tuning Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota ) Tuning


ToyotaYaris

32 900

2012r.

167 000 km

śląskie

ToyotaAvensis

49 900

2015r.

138 000 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

99 900

2022r.

4 131 km

mazowieckie

ToyotaC-HR

86 900

2019r.

75 000 km

mazowieckie

ToyotaAuris

41 900

2013r.

118 335 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System