Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Corolla ) Corolla E11 Garść pytań dotyczących silnika + inne.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Corolla ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mgaak

Czytelnik



Dołączył: 21 Mar 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Corolla E11
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Mar 2018, 11:11
Temat postu:

Corolla E11 Garść pytań dotyczących silnika + inne.


Witam,
jestem dość świeżym użytkownikiem Corolli, będącej jednocześnie moim pierwszym autem. Proszę o wyrozumiałość Very Happy

Czy falowanie obrotów jest niebezpieczne (nasiliło się przy niskich temperaturach, silnik z serii ZZE111L). Zaraz po zapłonie potrafi oscylować 650-900 ALE za każdym razem obroty skaczą na pare sekund do prawie 2 tysięcy, potem opadają i utrzymują się około 1200 potem spadają na normalna wartość (ok. 800). Co może być powodem ?

Dodatkowo przy temperaturze ~-13 C pojawiło się spalanie stukowe (3-4 stuknięcia zaraz po zapłonie + check engine) więc w najgorsze mrozy nie jeździłem. Próba olejowa (zrobiona w sierpniu) nie wykazała, żadnych nieprawidłowości. Ten problem raczej powróci dopiero za rok ale czy należy się przejmować ?

Zaraz przed obecnym powrotem zimy usłyszałem w aucie chrobot dochodzący z tyłu, okazało się że kupiłem auto z zepsutym lewarkiem więc nie miałem jak zdjąć koła, pomyślałem, że przeczekam. Wczoraj przejechałem górkę śniegu (może lodu) leżącą na środku drogi, coś chrupnęło i zapaliła się lampka ABS i hamulca. ABS teraz nie działa ale hamulec ręczny trzyma jak trzymał (płynu hamulcowego też nie ubywa).
Używam oprogramowania Torque i PCMSCAN, niestety nie pokazują mi one błędów związanych z ABS i hamulcem więc nie jestem w stanie sprawdzić co dokładnie się dzieje. Czy możecie polecić program który się tym zajmie czy tylko zostaje warsztat ?

Jak powinno działać ogrzewanie szyby tylnej ? U mnie tylko 2 paski z kilkunastu chyba przewodzą prąd bo efekt jest mizerny (powstaje kilkucentymetrowa szpara). To typowe ?

Kupiłem opony zimowe Dębica 185/60/R14 (to moja 1 zima) i jeżdżąc ośnieżoną powierzchnią z łatwością mogę wpaść w poślizg, na tyle że muszę nietypowo dużo uważać jeżdżąc. Zauważyłem też że mogę przez chwilę jechać prosto nawet gdy opona jest skręcona o ok. 30 stopni. Czy szersza opona/znacznie droższa opona byłaby bezpieczniejsza czy po prostu to są typowe warunki zimowe ?

Z góry dziękuje za wskazówki i porady,
Mgaak.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Corolla ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Corolla »

Opinie o samochodach Toyota Corolla - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Corolla ) Porady, problemy techniczne


ToyotaYaris

69 900

2022r.

21 779 km

mazowieckie

ToyotaYaris

69 900

2022r.

14 565 km

mazowieckie

ToyotaYaris

54 900

2019r.

72 171 km

mazowieckie

ToyotaYaris

31 900

2015r.

254 048 km

mazowieckie

ToyotaYaris

58 990

2020r.

78 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System