Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Wymiana maty grzewczej siedziska fotela kierowcy Toyota RAV4



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iobary

Czytelnik



Dołączył: 09 Mar 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): kociewie
Posiadane auto: Toyota RAV4 III 2000, 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Mar 2018, 15:27
Temat postu:

Wymiana maty grzewczej siedziska fotela kierowcy Toyota RAV4


Wymiana maty grzewczej siedziska fotela kierowcy Toyota RAV4 III 2000 benz.
Nie działa podgrzewnie siedziska fotela kierowcy. Znalazłem odpowiednią mate grzewczą na allegro.
Nie wiem jak się zabrać do wymiany maty - chodzi o demontaż poszycia siedziska - skóra. podłączenie maty zdaniem sprzedającego (j.b. Partner Łódź) jest banalnie proste co przyjmuję w dobrej wierze.
Czy ktoś z KLUBOWICZÓW ma w tym zakresie dobre doświadczenie a wskazówki były by mi pomocne w wykonaniu tej operacji we własny zakresie. Serwis Toyoty mówi trzeba wymienić całe siedzisko fotela ???!!!.
Będę wdzięczny za przydatne wskazówki - wyrazy szacunku Ireneusz
Powrót do góry
totek221

Debiutant



Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlasie
Posiadane auto: Toyota, RAV4, 2.0 VVT-i, 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Mar 2018, 21:15
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wymiana maty grzewczej siedziska fotela kierowcy Toyota RAV4


Witam. Również mam ten sam problem jednak nie mogę się zdecydować jaka matę kupić bo nie wiem czy mata siedziska i oparcia są połączone ze sobą szeregowo czy też równolegle, gdyż od kostki pod siedzeniem wychodzą dwa kabelki i prowadzą do siedziska. Z siedziska do oparcia też idą dwa kabelki i nie wiem czy jak kupię jedną matę to czy później mogę podłączyć pod kostkę razem kable od siedziska i oparcia i czy takie podłączenie będzie działało. Co do samodzielnej wymiany to sobie odpuszczę bo rozmawiałem z tapicerem i taka wymiana kosztuje ok 200 zł a przy okazji jak już się rozbiera fotel to warto sprawdzić stan gąbek bo przeważnie zwłaszcza w fotelach kierowców nadają się do wymiany - nawet jeżeli fotel z zewnątrz wygląda dobrze. Tak że wymiana nie jest mi problemem - problem mam z doborem odpowiednich mat grzewczych tak aby po podłączeniu obu pod jedną kostkę działały prawidłowo. Dlatego też będę wdzięczny za wszelkie uwagi.
Powrót do góry
iobary

Czytelnik



Dołączył: 09 Mar 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): kociewie
Posiadane auto: Toyota RAV4 III 2000, 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Mar 2018, 10:35
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wymiana maty grzewczej siedziska fotela kierowcy Toyota RAV4


Jak Pan zapewne zauważył nie jestem zbyt oblatany w tym temacie i nie będę się wymądrzał. Rozmawiałem z elektrykiem i poradził aby najpierw sprawdzić czy jest dopływ prądu do felernej maty po włączeniu grzania foteli. Zasilanie na pewno jest wspólne dla obu mat. Zasilanie szeregowe raczej jest nie możliwe bo gdyby tak było to po walnięciu którejś z mat druga by też nie grzała tak myślę. Producent mat o którym wspomniałem poprzednio, zapewniał, że być może pasują nawet wtyczki a jeśli nie to wykorzystać starą po prostu ją przelutować. Wydaje się to logiczne . Jeśli dotrę do wtyczek bez demontażu fotela to podłącze matę nową bez jej montażu na próbę. Jaką mate? Decydują parametry.Na pewno wybrać węglanową która jest pozbawiona ryzyka uszkodzenia mechanicznego.
Muszę znaleźć odpowiedniego tapicera.
Wymiana gąbki - czy taką gąbkę można kupić, ma pan rozeznanie?
Jeśli zdobędę jakieś dodatkowe informacje, na pewno się podzielę. idzie wiosna i obawiam się aby tematu nie odpuścić
Mój e-mail izebrowski@o2.pl.
Pozdrawiam
Powrót do góry
totek221

Debiutant



Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlasie
Posiadane auto: Toyota, RAV4, 2.0 VVT-i, 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Mar 2018, 18:30
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wymiana maty grzewczej siedziska fotela kierowcy Toyota RAV4


O to chodzi, że u mnie podobno prąd do przewodów prowadzących do maty (jest tylko jedna kostka) dochodzi a nie grzeją obie maty. Podejrzenie padło na matę siedziska i w związku z tym, że został przerwany obwód nie działa też mata oparcia. Ja z pewnością postaram uporać się z tym problemem tego lata aby na zimę wszystko działało. Ale teraz nabrałem wątpliwości do elektryka, który to sprawdzał i chyba na ten czas poszukam drugiego elektryka a później rozpocznę zakupy i naprawy. Laughing
Powrót do góry
iobary

Czytelnik



Dołączył: 09 Mar 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): kociewie
Posiadane auto: Toyota RAV4 III 2000, 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Mar 2018, 21:35
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wymiana maty grzewczej siedziska fotela kierowcy Toyota RAV4


Proszę porównać - u mnie nie grzeje mata siedziska a mata pleców grzeje. Gdyby były podłączone szeregowo to nie grzały by obydwie tak myślę. Trochę trudno do tych wtyczek sie dostać.Sprawa była by jasna po rozebraniy poszycia. ja nie znalazłem dobrego tapicera.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 13 Mar 2018, 21:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaYaris

57 900

2018r.

72 000 km

wielkopolskie

ToyotaCorolla

71 460

2019r.

87 340 km

mazowieckie

ToyotaCamry

123 800

2020r.

84 000 km

śląskie

ToyotaCorolla

87 900

2020r.

67 608 km

mazowieckie

ToyotaRAV-4

23 600

2002r.

152 967 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System