Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Corolla ) wymiana oleju lekiem na przedmuchy?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Corolla ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
razze146

Czytelnik



Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płonina
Posiadane auto: Toyota Corolla E12 1.4vvti Sedan
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Sty 2018, 01:46
Temat postu:

wymiana oleju lekiem na przedmuchy?


witam. Od 2 miesięcy użytkuję corollę e12 z silnikiem 1.4vvti. Auto miesiąc temu miało czyszczoną przepustnicę(był problem z ruszaniem po przejechaniu większego dystansu) z tego co powiedział mi mechanik nie było tam większego syfu z wyjątkiem elementu odpowiedzialnego za wolne obroty który był solidnie zabrudzony(nie jestem pewien dokładnej nazwy) dodatkowo kolektor wydechowy wewnątrz jest wilgotny i problem z ruszaniem na rozgrzanym silniku powraca. Corolla ma najechane ok.300k km i zalany olej syntetyczny, podejrzewam przedostawanie się oleju przez odmę do układu dolotowego przez co syfi mi się przepustnica... czy w takiej sytuacji pomogła by wymiana oleju na półsyntetyk?
Powrót do góry
gadu-gadu
beers

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 410
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: wcześniej Peugeot 407 V6 3.0 z 2006 r., aktualnie Toyota RAV4 2,2 D-CAT z 2015 r.
Piwa: 57/0
Wysłany: Sob 06 Sty 2018, 14:38
Temat postu:

Re: ( Toyota Corolla ) wymiana oleju lekiem na przedmuchy?


Obawiam się, że przy przebiegu rzędu 300 tys. km przedmuchy mogą być rezultatem już pewnego zużycia pierścieni uszczelniających na tłokach i stąd biorą się przedmuchy i zawilgocenie kolektora wydechowego (resztki niespalonego oleju silnikowego). Próba "uszczelnienia" silnika przy pomocy wymiany oleju silnikowego z rzadkiego (5W30) na nieco gęstszy jakim jest 10W40, może w jakimś stopniu pomóc. Można to uczynić, tym bardziej, że Toyota do tego silnika dopuszcza stosowanie też oleju 10W40, ale nie nie oczekujmy cudów.
Powrót do góry
razze146

Czytelnik



Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płonina
Posiadane auto: Toyota Corolla E12 1.4vvti Sedan
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Sty 2018, 15:19
Temat postu:

Re: ( Toyota Corolla ) wymiana oleju lekiem na przedmuchy?


a jak to się ma do zawartości dwutlenku węgla w spalinach? robiłem niedawno przegląd i jedynie emisja HC byla dość wysoka, reszta wydaje mi się w normie. Nie uśmiecha mi się wymieniać pierścienie ze względu na spore koszta takiej operacji, jeżeli przepustnica przestanie mi się syfić tak szybko+ nie zatrę silnika w przeciągu najbliższych 2 lat będę szczęśliwy
Powrót do góry
gadu-gadu
beers

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 410
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: wcześniej Peugeot 407 V6 3.0 z 2006 r., aktualnie Toyota RAV4 2,2 D-CAT z 2015 r.
Piwa: 57/0
Wysłany: Wto 09 Sty 2018, 18:15
Temat postu:

Re: ( Toyota Corolla ) wymiana oleju lekiem na przedmuchy?


Czyli należy się zdecydować na wymianę oleju na 10W40 i obserwować czy nastąpiła jakaś zmiana w porównaniu do wcześniej stosowanego 5W30. Operacja taka ma też jedną niezaprzeczalną zaletę, że olej 10W40 jest wyraźnie tańszy od 5W30, a jeśli Toyota dopuszcza jego stosowanie to tym bardziej. Poza tym może warto byłoby jednak podjechać do ASO Toyota lub jakiegoś serwisu samochodów japońskich aby sprawdzili przy pomocy komputera serwisowego czy przypadkiem elektronika sterująca pracą silnika (tzw. ECU) nie generuje jakichś błędów, które też mogą wpływać na kłopoty z jego uruchamianiem
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Corolla ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Corolla »

Opinie o samochodach Toyota Corolla - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Corolla ) Porady, problemy techniczne


ToyotaAuris

79 900

2018r.

76 058 km

mazowieckie

ToyotaProAce

94 900

2018r.

117 000 km

mazowieckie

ToyotaRAV-4

192 900

2022r.

51 257 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

109 900

2022r.

7 360 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

94 900

2021r.

73 977 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System