Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Corolla ) wibracje na rozgrzanym silniku



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Corolla ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Max89

Czytelnik



Dołączył: 05 Gru 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Toyota, Corolla, E12, SOL, 1.6, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Gru 2017, 22:42
Temat postu:

wibracje na rozgrzanym silniku


Witam,

w maju tego roku zakupiłem w Niemczech samochód TOYOTA COROLLA E12 z roku 2005. Pierwszy przegląd w kraju wykonałem w ASO w Katowicach, gdzie uzyskałem informację, że w posiadanym przeze mnie modelu został wymieniony blok silnika w 2010r. (być może ma to jakiś związek z wadą o której chcę napisać).

Mianowicie po rozgrzaniu silnika podczas postoju, na biegu jałowym samochód wpada w wibracje, które są dla mnie czymś nienaturalnym i bardzo psują komfort jazdy. Jak widać na nakręconym przeze mnie materiale dokumentującym problem obroty spadają do wartości 600, wtedy też odczuwalne są najmocniejsze drgania. Po dodaniu gazu problem nagle zanika, drgania nie występują również do momentu kiedy silnik nie jest w pełni rozgrzany. Butelka wody obrazuje jak mocno drga samochód.

LINK do filmu (proszę o włączenie najlepszej jakości przy odtwarzaniu):
https://1drv.ms/v/s!Au74X66nvDGpjX3dstDiIO7_Jxro

Od momentu zakupu próbuję rozwiązać problem jednak do tej pory wada nie została wyeliminowana. Odpowiedź serwisu ASO z Katowic to informacja, że "ten typ tak ma oraz ze to norma, a ja jestem przewrażliwiony". Niestety nie jest to rozwiązanie dla mnie satysfakcjonujące.

Wykonane do tej pory usługi w ramach poprawy występujących drgań to:
- wymiana kompletnego zestawu sprzęgła
- wymiana świec
- sprawdzenie stanu oraz ułożenia wszystkich poduszek silnika
- wymiana kompletu tarcz oraz klocków hamulcowych (przód oraz tył)
- czyszczenie przepustnicy
- czyszczenie przepływomierza

Na forach nie odnalazłem jeszcze rozwiązania tego typu problemu, choć doczytałem już, że "trzeba przywyknąć'...
Ktoś? Coś? Smile

Pozdrawiam
MW


Ostatnio zmieniony przez Max89 dnia Wto 05 Gru 2017, 23:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Wto 05 Gru 2017, 23:00
Temat postu:

Re: ( Toyota Corolla ) wibracje na rozgrzanym silniku


Witaj,
popraw temat. Pkt 19 regulaminu.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
beers

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 410
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: wcześniej Peugeot 407 V6 3.0 z 2006 r., aktualnie Toyota RAV4 2,2 D-CAT z 2015 r.
Piwa: 57/0
Wysłany: Sro 06 Gru 2017, 01:47
Temat postu:

Re: ( Toyota Corolla ) wibracje na rozgrzanym silniku


Jeśli obrotomierz prawidłowo podaje to wartość 600 obr/min na rozgrzanym silniku jest zdecydowanie za niska. Mamy do czynienia z rzędowym silnikiem 4-cylindrowym (nie jest on najlepiej wyważony) i standardowa prędkość obrotowa rozgrzanego silnika 4 cylindrowego wynosi 700-750 obr/min. Przy 600 obr/min będą drgania całej jednostki napędowej. Wydaje mi się, że jedyna rada to regulacja obrotów biegu jałowego na rozgrzanym silniku aby je podnieść do 700-750 obr/min. Sugeruję zadzwonić do ASO ale już nie w Katowicach i zadać proste pytanie: silnik mojego samochodu gdy jest rozgrzany to obroty biegu jałowego spadają do 600 obr/min co powoduje nadmierne drgania bloku napędowego i w konsekwencji całego nadwozia, czy można wyregulować (podnieść obroty biegu jałowego) do wartości 700-750 obr/min przy których drgania nie występują? Ciekawe co na to odpowiedzą "fachowcy" z innego ASO lub warsztatu gdzie obsługują japońskie samochody. Czy też będą twierdzić, że "ten typ tak ma" bo to jest standardowa odpowiedź niekompetentnego serwisu. Przyczyna leży w zbyt niskich obrotach biegu jałowego na rozgrzanym silniku i to należy naprawić. Współczesne silniki , których pracą zarządza komputer sterujący silnikiem (tzw. ECU - engine control unit) posiadają wiele różnych czujników, które przekazują cały czas po uruchomieniu silnika dane do tego ECU. Być może któryś z czujników jest uszkodzony i przekazuje błędne dane w rezultacie czego komputer sterujący silnikiem też dziala nieprawidłowo. W tej Toyocie powinna być sprawdzona przy pomocy komputera serwisowego praca jednostki sterującej silnika czyli komputera sterującego pracą silnika w różnych warunkach czyli od uruchomienia zimnego silnika aż do jego rozgrzania przy różnych prędkościach obrotowych silnika i różne parametry podawane na komputer serwisowy powinny być przeanalizowane przez fachowca od elektryki-elektroniki samochodu, a nie"specjalisty" od napraw mechanicznych.
Powrót do góry
benwad

Czytelnik



Dołączył: 05 Gru 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ełk
Posiadane auto: Toyota Corolla e12 1.4 vvti
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Gru 2017, 17:30
Temat postu:

Re: ( Toyota Corolla ) wibracje na rozgrzanym silniku


No u mnie to samo. Corolla 1.4 vvti obroty 600 i wibracje jak w traktorze. Jeśli uda Ci się rozwiązać problem daj znać.
Powrót do góry
krzysiek122111

Czytelnik



Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): ACCRINGTON UK
Posiadane auto: toyota corolla e12 1.6 2005r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Kwi 2018, 21:41
Temat postu:

Toyota Corolla ) wibracje na rozgrzanym silniku


witam. mam ten sam problem. 3 mechanikow sprawdzalio mi samochod i powiedzieli ze ten typ tak ma . czy komus sie udalo rozwiazac ten problem ?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 25 Kwi 2018, 21:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tomekgg

Czytelnik



Dołączył: 02 Maj 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: toyota corolla
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Maj 2018, 15:42
Temat postu:

Re: ( Toyota Corolla ) wibracje na rozgrzanym silniku


Ponawiam temat, czy komuś udało się rozwiązać ten problem?
Powrót do góry
krzysiek122111

Czytelnik



Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): ACCRINGTON UK
Posiadane auto: toyota corolla e12 1.6 2005r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Maj 2018, 09:11
Temat postu:

Toyota Corolla ) wibracje na rozgrzanym silniku


Po przeczyszczeniu przepustnicy i przepływomierza problem się zmniejszył tzn nieraz lekko obroty faluja. Większość trzymają się w granicach 900 ale po jakimś czasie spadają na 650 i zaczyna samochód wibrować. Jak myślicie może przepustnica być uszkodzona ?
Powrót do góry
Szczepi20

Czytelnik



Dołączył: 16 Paź 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy sacz
Posiadane auto: Corolla verso 2006r 1.6 vvti
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Lis 2018, 18:43
Temat postu:

Re: ( Toyota Corolla ) wibracje na rozgrzanym silniku


Też mam to samo. Mechanik mówi że jest ok.
Myślę że może być to spowodowane dostawaniem się lewego powietrza. A mianowicie nie szczelny kolektor ssacy.
O kolektorach jest sporo wątków na forach.
Powrót do góry
henio1112

Czytelnik



Dołączył: 19 Lis 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nidzica
Posiadane auto: Brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Kwi 2023, 18:26
Temat postu:

Re: ( Toyota Corolla ) wibracje na rozgrzanym silniku


Ja mam podobny problem,na rozgrzanym obroty spadają po chwili postoju na 650 i trzęsie budą,widać na drzwiach jak się telepią.
Czy ktoś rozwiązał problem i może się podzielić spostrzeżeniami ? Słyszałem o tych wadliwych kolektorach a czy po lifcie dalej był z tym problem? Dodatkowo w okolicy 3k obrotów naciskając gaz słyszę dziwne brzęczenie... Może to być ten kolektor ? Mam auto po lifcie 2004r 1.6 podobno 250k nalotu
Trochę irytujące te drgawki
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Corolla ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Corolla »

Opinie o samochodach Toyota Corolla - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Corolla ) Porady, problemy techniczne


ToyotaVerso

42 990

2015r.

111 000 km

wielkopolskie

ToyotaC-HR

86 900

2019r.

75 000 km

mazowieckie

ToyotaC-HR

134 900

2023r.

15 136 km

mazowieckie

ToyotaProace City Verso

114 900

2022r.

18 167 km

mazowieckie

ToyotaYaris

84 900

2022r.

19 379 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System