Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) RAV'ka mam i ja



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JaRabbit
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 675
Skąd jesteś (miejscowość / region): WD XXXXX
Posiadane auto: RAV4 2,4 USA
Piwa: 28/0
Wysłany: Wto 19 Wrz 2017, 15:56
Temat postu:

RAV'ka mam i ja


Od 3 miesięcy mam Rav4, 2005, 2,4 automat wersja USA z beżową tapicerką. Kupiłem ją od człowieka, który sprowadził ją rozbitą w 2005 roku z USA. Był jej pierwszym i jedynym właścicielem ( w Polsce). Kupiłem ją gruuuba poniżej ceny rynowej z postanowieniem zrobienia cacka. Oczywiście, zanim ją kupiłem zrobiłem prawie 50km testując silnik, skrzynię itp. Po 3 miesiącach i dobiciu w kosztach do ceny rynkowej mogę stwierdzić, że mam zadbane auto. Niestety "pan mehanik, u którego "serwisował Ravkę były właściciel, mógłby wziąć udział w programie "Będzie pan zadowolony". Takiej fuszerki w życiu nie widziałem ( przykładowo- nowe tylne tarcze i klocki hamulcowe złożone z zaciskami z zablokowanymi tulejkami).
Co zrobiłem z ważniejszych rzeczy:
Wiadomo wymiana płynów ustrojowych i filtrów, a przede wszystkim wymiana oleju w skrzyni
Wymiana opon
Wymiana reflektorów ( to, że człowiek przez 12 lat jeździł na amerykańskich, świecących symentrycznie reflektorach z pomarańczowymi pozycyjnymi i ten samochod przechodził przez przeglądy, świadczy tylko o poziomie naszych diagnostów)
I masa różnych drobiazgów i drobiażczków.

Generalnie jestem zadowolony i mam nadzieję, że tak pozostanie. Wink
_________________
Corolla E12-ostatnia prawdziwa Toyota


Ostatnio zmieniony przez JaRabbit dnia Sob 13 Paź 2018, 11:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
JaRabbit
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 675
Skąd jesteś (miejscowość / region): WD XXXXX
Posiadane auto: RAV4 2,4 USA
Piwa: 28/0
Wysłany: Sob 13 Paź 2018, 11:52
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) RAV'ka mam i ja


Czas na mały update, po 15 miesiącach pasiadania Rafaeli.
Przez ten czas przejechałem 11 tys mil. Przebieg niewielki, ze względu, że jest to drugi samochód.
W tej chwili samochód ma 200.000 km przebiegu i 13 lat.
Przez ten rok musiałem wymienić pompę wody (płynu ubywało od początku, ale w dopiero w zimie, jak metale się skurczyły ujawnił się wyciek), tylne sprężyny ( jedna okazała się pęknięta na szlifowanym końcu) i łączniki i tuleje gumowe stabilizatorów.
Nie wiem, czy europejskie Rav4 tak mają, ale u mnie przy włączeniu nawiewu na szybę załączała się automatycznie klimatyzacja ( samochód sprowadzony z Karoliny Południowej). Spece w ASO stwierdzili, że nic nie da się zrobić. Jednak przy okazji wymiany żarówek podświetleniu w panelu centralnym, rozkminiłem te automatyczne załaczanie klimy i wyłączyłem je.
Z "bajerów", to założyłem ogrzewanie do lusterek zewnętrznych i wymieniłem fabryczne amerykańskie radio ( wkurzało mnie to, że działa tylko na nieparzystych częstotliwościach) na stację multimedialną z kamerą cofania.
Zużycie paliwa:
miasto ok. 11 litrów, podczas mrozów 15 litrów/100km
trasa ok.9 litrów/100km

Nie zagazowałem i nie mam zamiaru gazować samochodu.
Tak jak pisałem roku temu- jestem zadowolony i mam nadzieję, że tak zostanie.
_________________
Corolla E12-ostatnia prawdziwa Toyota
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Oceń swoje auto


ToyotaCorolla

94 900

2021r.

73 977 km

mazowieckie

ToyotaRAV-4

187 900

2021r.

39 585 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

92 900

2021r.

89 740 km

mazowieckie

ToyotaRAV-4

86 900

2016r.

53 000 km

śląskie

ToyotaAvensis

14 900

2006r.

260 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System