Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) komunikat CHECK 4x4 System



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lucky4luck

Czytelnik



Dołączył: 04 Wrz 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lodz
Posiadane auto: Toyota RAV4 2.2 110.00kW 2009.12
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Wrz 2017, 17:02
Temat postu:

komunikat CHECK 4x4 System


Witam

Dzisiaj miałem taką przygodę iż w drodze leśnej swoją RAV4 wjechałem w takie bagna iż używałem systemu 4x4 samochód generalnie dał radę. Jak wróciłem do domu po trzech godzinach trasy autostradą jechałem 140-160 km/h było ok. Wsiadłem teraz do samochodu natychmiast zapalił mi się komunikat CHECK 4x4 System , odpalam samochód na zmianę pojawiają się komunikaty CHECK 4x4 System z Check engine system . Komunikat CHECK 4x4 System pojawił mi się tydzień temu jak padł akumulator jest już wymieniony na nowy i nic nie pokazywało dopiero dzisiaj do tego świeci się kontrolka kontroli trakci i ikona silnika . Może ktoś miał taki przypadek.
Powrót do góry
beers

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 410
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: wcześniej Peugeot 407 V6 3.0 z 2006 r., aktualnie Toyota RAV4 2,2 D-CAT z 2015 r.
Piwa: 57/0
Wysłany: Sro 13 Wrz 2017, 23:18
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) komunikat CHECK 4x4 System


To tylko moje przypuszczenia co mogło się stać. Dłuższa jazda w ciężkim terenie, gdzie został załączony dodatkowy napęd na tylne koła spowodowało prawdopodobnie przegrzanie oleju w tylnym moście. Nie wiem czy w tym modelu RAVki napęd na tył jest dołączany ręcznie czy też automatycznie i czy wyłącza się po przekroczeniu pewnej prędkości. Olej ten nie zdołał ostygnąć bo kolejna długotrwała jazda z bardzo dużymi prędkościami jak na ten samochód (140-160 km/h) powodowała, że dalsze bardzo szybkie kręcenie się tylnych półosi napędowych nawet przy rozłączonym napędzie też stale obracających się w kąpieli olejowej nie pomogło w schłodzeniu oleju w tylnym moście. Również olej w przednim moście napędowym nie zdołał się ochłodzić bo po wyjeździe z ciężkiego terenu został natychmiast "zagoniony" do długiej b. szybkiej jazdy autostradowej. Komunikat o usterce napędu 4x4 najpewniej spowodował też kolejny komunikat o usterce w silniku. Należy przyjąć, że samochód typu SUV z dołączalnym napędem na tylne koła, nie jest klasycznym samochodem terenowym o stałym napędzie 4x4, gdzie tam ten rodzaj napędu konstrukcyjnie przewidziany jest do STAŁEJ eksploatacji w różnych warunkach, różnych szybkościach. Napęd 4x4 w SUVach (a RAVka do nich należy) jest przystosowany do okazjonalnego napędzania tylnych kół, a zasadniczy pozostaje napęd na koła przednie, szczególnie przy szybkiej jeździe szosowej. Obawiam się, że trzeba będzie podjechać do serwisu i najpierw sprawdzić przy pomocy komputera serwisowego o jakie usterki chodzi, a później próbować coś naprawiać, lub przynajmniej dokonać wymiany oleju w mostach napędowych.
Powrót do góry
ravkowicz

Czytelnik



Dołączył: 24 Wrz 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Paniówki
Posiadane auto: toyota RAV4 2.0VVT
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Wrz 2018, 09:51
Temat postu:

nie równe obroty gaśnięcie silnika błąd chek 4x4


miałem takie komunikaty poczytałem na forum i dzięki pomogło kręciłem sie przy dolocie powietrza i silniczek dostawał fałszywe powietrze o po prostu dolot z filtra powietrza do przepustnicy był zsuniety po naprawie wszystko ok
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaAvensis

27 000

2010r.

250 000 km

śląskie

ToyotaCorolla

107 800

2021r.

45 000 km

śląskie

ToyotaAygo

43 990

2020r.

43 000 km

śląskie

ToyotaYaris

58 900

2018r.

72 000 km

wielkopolskie

ToyotaProAce City

106 900

2022r.

76 084 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System