Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Corolla ) Corolla Verso 2.2 D-cat 177 , 2006 brak mocy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Corolla ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Klasyczniak

Czytelnik



Dołączył: 15 Maj 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrołęka
Posiadane auto: Corolla Verso Sport 2.2 D-CAT 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Maj 2017, 08:43
Temat postu:

Corolla Verso 2.2 D-cat 177 , 2006 brak mocy


Witam, mam problem z toyotką, check świeci się cały czas i pokazuje błąd od EGR, po przejechaniu ok 100-300 m odpala się jeszcze VSC, do tego momentu zazwyczaj auto jedzie dobrze, nie kopci nie dymi nie szarpie. Jadąc dalej kłopoty zaczynają się gdy prędkośc obrotowa silnika zejdzie poniżej około 2000obr/min, i zaczyna się cyrk auto rozpędza się jakby nie miało turbiny (chociaż ją słychać że pracuje) ma problem z osiągnięciem 2100 obr/ min, przy czym nie jest dużo słabsze poniżej 2000 obr/min w tej sytuacji w porównaniu do chwili prawidłowego działania.
Ponadto zauważyłem że gdy:zatrzymam się na poboczu, wyłącze silnik odczekam ok 10-20 s, uruchomię, szybko osiągnę >2000obr/min i nie będę schodził poniżej tej wartości to mogę przejechać z mocą dokąd tylko zechce, zauwazyłem tylko że podczas takiej jazdy auto ma jakby trochę mniej mocy >3000obr/min, ale nie jestem pewien bo rzadko wkręcałem Verso w takie prędkości obrotowe.
Objawy ukazały się w momencie zmiany kierowców z raczej spokojnego (zamulającego) na osobę która przeczyściła katalizator (dynamiczna jazda). Auto potrafiło strajkować na dystansie ok 30 km po czym znów jechać bez chcecków i innych historii.
Na dzień dzisiejszy zdiagnozowany został błąd na EGR i czasami pojawiał się przepływomierza.
Mechanik wymienił EGR na oryginał toyoty i przejrzał wiązkę.
Przeczyściłem przepływomierz.
Wymieniłem filtr paliwa dobrałęm się do zaworu SVC ale nie czyściłem go, wlałem preparat LM do czyszczenia wtryskiwaczy z nadzieją że przeczyści cały układ paliwowy. Na dzień dzisiejszy autu już się nie poprawia. Nie wiem co zrobić. Przebieg auta to ok. 210 k km. Znam cała historie tego auta bo jest od nowości w rodzinie. Proszę o poradę, namiar na magika od toyot, jestem w stanie podjechać do Warszawy, Białegostoku, Olsztyna, mam serwis w Ostrołęce który parę lat temu zdiagnozował problem z pompą paliwa ale od tego czasu auto przejechało bezawaryjnie ok 70 k km.
Z góry dziękuje za pomysły/ sugestie / porady.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
beers

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 410
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: wcześniej Peugeot 407 V6 3.0 z 2006 r., aktualnie Toyota RAV4 2,2 D-CAT z 2015 r.
Piwa: 57/0
Wysłany: Wto 16 Maj 2017, 16:51
Temat postu:

Re: ( Toyota Corolla ) Corolla Verso 2.2 D-cat 177 , 2006 brak mocy


Problemy z silnikami 2,2 D-CAT Toyoty zostały opisane w wielu miejscach. Chyba najbardziej przystępnie i rzeczowo wraz z podaniem modeli samochodów i lat ich produkcji, gdzie problemy te występują zostało to podane na:
http://mojafirma.infor.pl/moto/eksploatacja-auta/silniki/309604,z-tymi-silnikami-moga-byc-problemy-Toyota-20-D4D-oraz-22-D4D.html
Problem może być bardzo poważny jeśli ten samochód mieści się w widełkach czasowych produkcji danego modelu.
Powrót do góry
Klasyczniak

Czytelnik



Dołączył: 15 Maj 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrołęka
Posiadane auto: Corolla Verso Sport 2.2 D-CAT 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Maj 2017, 17:46
Temat postu:

Re: ( Toyota Corolla ) Corolla Verso 2.2 D-cat 177 , 2006 brak mocy


Auto nie brało udziału w akcji serwisowej, artykuł opisywał wadę prowadzącą do uszkodzenia głowicy silnika, objawów wskazujących na taką sytuację nie ma, brak oleju w płynie chłodzącym, kopcenia na biało, przejechałem autem ok 30 km bardzo dynamicznie i ta moc jest, niestety tylko w przedziale 2000-3000 obr/min. Może coś przegapiłem ale nie widzę możliwości aby auto miało uszkodzoną głowicę.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Corolla ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Corolla »

Opinie o samochodach Toyota Corolla - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Corolla ) Porady, problemy techniczne


ToyotaCorolla

58 900

2018r.

85 000 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

99 900

2022r.

4 131 km

mazowieckie

ToyotaYaris

5 700

2001r.

147 000 km

śląskie

ToyotaAuris

22 900

2008r.

183 600 km

mazowieckie

ToyotaAuris

74 900

2018r.

53 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System