Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Corolla ) Corolla Verso 2.2 D-cat 177 , 2006 brak mocy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Corolla ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Klasyczniak

Czytelnik



Dołączył: 15 Maj 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrołęka
Posiadane auto: Corolla Verso Sport 2.2 D-CAT 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Maj 2017, 08:43
Temat postu:

Corolla Verso 2.2 D-cat 177 , 2006 brak mocy


Witam, mam problem z toyotką, check świeci się cały czas i pokazuje błąd od EGR, po przejechaniu ok 100-300 m odpala się jeszcze VSC, do tego momentu zazwyczaj auto jedzie dobrze, nie kopci nie dymi nie szarpie. Jadąc dalej kłopoty zaczynają się gdy prędkośc obrotowa silnika zejdzie poniżej około 2000obr/min, i zaczyna się cyrk auto rozpędza się jakby nie miało turbiny (chociaż ją słychać że pracuje) ma problem z osiągnięciem 2100 obr/ min, przy czym nie jest dużo słabsze poniżej 2000 obr/min w tej sytuacji w porównaniu do chwili prawidłowego działania.
Ponadto zauważyłem że gdy:zatrzymam się na poboczu, wyłącze silnik odczekam ok 10-20 s, uruchomię, szybko osiągnę >2000obr/min i nie będę schodził poniżej tej wartości to mogę przejechać z mocą dokąd tylko zechce, zauwazyłem tylko że podczas takiej jazdy auto ma jakby trochę mniej mocy >3000obr/min, ale nie jestem pewien bo rzadko wkręcałem Verso w takie prędkości obrotowe.
Objawy ukazały się w momencie zmiany kierowców z raczej spokojnego (zamulającego) na osobę która przeczyściła katalizator (dynamiczna jazda). Auto potrafiło strajkować na dystansie ok 30 km po czym znów jechać bez chcecków i innych historii.
Na dzień dzisiejszy zdiagnozowany został błąd na EGR i czasami pojawiał się przepływomierza.
Mechanik wymienił EGR na oryginał toyoty i przejrzał wiązkę.
Przeczyściłem przepływomierz.
Wymieniłem filtr paliwa dobrałęm się do zaworu SVC ale nie czyściłem go, wlałem preparat LM do czyszczenia wtryskiwaczy z nadzieją że przeczyści cały układ paliwowy. Na dzień dzisiejszy autu już się nie poprawia. Nie wiem co zrobić. Przebieg auta to ok. 210 k km. Znam cała historie tego auta bo jest od nowości w rodzinie. Proszę o poradę, namiar na magika od toyot, jestem w stanie podjechać do Warszawy, Białegostoku, Olsztyna, mam serwis w Ostrołęce który parę lat temu zdiagnozował problem z pompą paliwa ale od tego czasu auto przejechało bezawaryjnie ok 70 k km.
Z góry dziękuje za pomysły/ sugestie / porady.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
beers

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 410
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: wcześniej Peugeot 407 V6 3.0 z 2006 r., aktualnie Toyota RAV4 2,2 D-CAT z 2015 r.
Piwa: 57/0
Wysłany: Wto 16 Maj 2017, 16:51
Temat postu:

Re: ( Toyota Corolla ) Corolla Verso 2.2 D-cat 177 , 2006 brak mocy


Problemy z silnikami 2,2 D-CAT Toyoty zostały opisane w wielu miejscach. Chyba najbardziej przystępnie i rzeczowo wraz z podaniem modeli samochodów i lat ich produkcji, gdzie problemy te występują zostało to podane na:
http://mojafirma.infor.pl/moto/eksploatacja-auta/silniki/309604,z-tymi-silnikami-moga-byc-problemy-Toyota-20-D4D-oraz-22-D4D.html
Problem może być bardzo poważny jeśli ten samochód mieści się w widełkach czasowych produkcji danego modelu.
Powrót do góry
Klasyczniak

Czytelnik



Dołączył: 15 Maj 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrołęka
Posiadane auto: Corolla Verso Sport 2.2 D-CAT 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Maj 2017, 17:46
Temat postu:

Re: ( Toyota Corolla ) Corolla Verso 2.2 D-cat 177 , 2006 brak mocy


Auto nie brało udziału w akcji serwisowej, artykuł opisywał wadę prowadzącą do uszkodzenia głowicy silnika, objawów wskazujących na taką sytuację nie ma, brak oleju w płynie chłodzącym, kopcenia na biało, przejechałem autem ok 30 km bardzo dynamicznie i ta moc jest, niestety tylko w przedziale 2000-3000 obr/min. Może coś przegapiłem ale nie widzę możliwości aby auto miało uszkodzoną głowicę.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Corolla ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Corolla »

Opinie o samochodach Toyota Corolla - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Corolla ) Porady, problemy techniczne


ToyotaC-HR

86 900

2019r.

75 000 km

mazowieckie

ToyotaAvensis

28 900

2011r.

172 000 km

pomorskie

ToyotaAygo

44 900

2021r.

63 739 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

53 900

2018r.

104 000 km

mazowieckie

ToyotaAuris

27 900

2011r.

181 288 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System