Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Corolla ) Auto gaśnie, gdy się nagrzeje



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Corolla ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Otis1234

Czytelnik



Dołączył: 08 Sty 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Toyota, Corolla, E12, 1.4 D-4D, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Sty 2017, 21:49
Temat postu:

Auto gaśnie, gdy się nagrzeje


Witam

W ostatnich dniach ubiegłego roku, niespełna dwa tygodnie temu zakupiłem Toyote Corolle 1.4 D-4D , 90 KM, 2005 rok. Podczas jazdy próbnej, oraz na początku użytkowania, przy jeździe na krótkich dystansach po mieście auto nie sprawiało żadnych problemów.
Pierwszy dzień, kiedy wyjechałem samochodem do pracy (dystans około 35 km), auto pod koniec trasy niespodziewanie mi zgasło (podczas ruchu) Zjechałem na pobocze, odpaliłem i dojechałem do celu bez większych problemów. Podczas powrotu do domu problem ponownie wystąpił, po przejechaniu mniej więcej takiego samego odcinka, ale ze zdwojoną siłą. Tym razem zauważyłem, że najpierw mignęła mi na chwilę kontrolka "Lampka ostrzegawcza niskiego poziomu oleju w silniku" (żółta). Po około 300-400 metach zapaliła się ponownie i od razu wszystkie zegary w dół, silnik zgasł (podczas ruchu), za chwilę zaszarpał i sam się zapalił, nie zdążyło mi nawet przyjść do głowy, żeby przekręcić stacyjkę czy coś. Na odcinku może 500 m zanim znalazłem bezpieczne miejsce do zatrzymania pojazdu sytuacja powtórzyła się jeszcze ze 3 razy, dosłownie co chwilę. Gdy zjechałem na parking samemu zgasiłem silnik i chciałem go ponownie zapalić, ale na tablicy zapaliła się jedynie "Lampka ostrzegawcza niskiego ciśnienia oleju" (czerwona), zapłon działał, ale auto nie odpalało. Po jakimiś czasie, gdy już rozmawiałem przez telefon z mechanikiem, "że utknąłem" nagle auto jakby się zrestartowało i zapaliły się wszystkie kontrolki. Samochód opalił normalnie i dotoczyłem się do najbliższego warsztatu.
Po paru dniach telefon od mechanika, że nie wie jak mi pomóc. W komputerze nie znalazł zapisanych żadnych błędów. Wziął auto na jazdę próbną i nie stwierdził żadnych nieprawidłowości, polecił "jeździć i patrzeć co się dzieje".
Przez weekend trochę pojeździłem autem po mieście i wygląda to tak, że im cieplejszy silnik tym większe prawdopodobieństwo, że wystąpi problem. Raz mi zgasł na skrzyżowaniu, na biegu jałowym. Praktycznie za każdym razem jak rozgrzeje auto i samemu zgaszę silniki i chce go odraz odpalić to świeci się (tylko) ta czerwona kontrolka "niskiego ciśnienia oleju w silniku" i muszę poczekać aż auto trochę ostygnie. Poziom oleju sprawdzam, ciągle na full - więcej samemu zrobić nie potrafię.

Przepraszam za nieco przydługiego posta, po prostu chciałem dobrze opisać sytuację, aby ułatwić tą kłopotliwą diagnozę.

Z góry dziękuję za pomoc .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Corolla ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Corolla »

Opinie o samochodach Toyota Corolla - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Corolla ) Porady, problemy techniczne


ToyotaVerso

30 000

2016r.

175 000 km

lubelskie

ToyotaPrius+

61 900

2018r.

300 000 km

mazowieckie

ToyotaAvensis

49 900

2015r.

138 000 km

mazowieckie

ToyotaRAV-4

89 900

2017r.

119 128 km

kujawsko-pomorskie

ToyotaAygo

17 900

2010r.

84 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System