Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Yaris ) Check Engine



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
leech10

Dyskutant



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Yaris II LUNA 1.33, 2009
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 04 Sty 2017, 11:21
Temat postu:

Check Engine


Hej

Dziś zapaliła mi sie kontrolka check engine. Z zapaloną jechałem tak około 2 km, silnik pracował identycznie. Na postoju odpiąłem akumulatorna 2 minuty. następnie pojeździłem nieco i narazie nic się nie pali. Jak sie okazało kolega w robocie ma tester. Czy błąd bedzie jeszcze gdzieś zapisany czy po odpięciu akumulatora już przepadł?

Jeszcze jedna rzecz. Jak wpiąłem akumulator to silnik odpalał i zmniejszał obroty az zgasł. I tak go ze 4 razy odpaliłem i za około 3 sekundy zgasł. Nastepnie odpaliłem i go przegazowałem i pojeździłem. Ustabilizował się. Wcześniej też pracował przez chwilę niestabilnie po odłączeniu aku ale nigdy nie gasł. Trząsł się ale chodził. Czy to może być wpływ niskiej temperatury(choć silnik był ciepły, nie gorący tak 15 minut po jeździe może 20) czy coś złego może się dziać z silnikiem. Yaris II FL 1.33 101KM przejechane 103KKM


Pozdrawiam
Piotrek
Powrót do góry
beers

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 410
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: wcześniej Peugeot 407 V6 3.0 z 2006 r., aktualnie Toyota RAV4 2,2 D-CAT z 2015 r.
Piwa: 57/0
Wysłany: Czw 05 Sty 2017, 00:01
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Check Engine


Przy odłączaniu i ponownym podłączaniu akumulatora do nowoczesnego samochodu wyposażonego również w komputer sterujący silnikiem należy przestrzegać kilku zasad:
1/ akumulator odłączamy dopiero po kilku minutach po zgaszeniu silnika i wcześniejszym też wyłączeniu wszystkich odbiorników prądu jak np. radia, świateł, układu Bluetooth (układ głośnomówiący sparowany z telefonem komórkowym), szyby elektrycznie sterowane powinny być zamknięte
2/ jest to zbliżone do zamykania komputera, gdzie też poszczególne programy i obwody są wyłączane, przechodzą w stan uśpienia w pewnej kolejności i w pewnym czasie
3/ po ponownym podłączeniu akumulatora do zacisków należy ponownie zainicjować poprawne działanie układów elektronicznych poprzez przekręcenie kluczyka i potrzymanie przez kilkadziesiąt sekund włączonego zapłonu, ale beż zapuszczania silnika, następnie wyłączyć zapłon i po odczekaniu jakiegoś czasu (ok minuty) ponownie włączyć zapłon, chwilę potrzymać go włączony i dalej uruchomić rozrusznik i silnik,
4/ przy powyższej procedurze działania wszystko powinno działać prawidłowo (aczkolwiek trzeba nieraz ponownie ustawić pamięć poszczególnych programów radiowych, zegar elektryczny),
5/ zapalenie się kontrolki check engine i jej późniejsze zgaśnięcie po odłączeniu akumulatora i jego ponownym podłączeniu może być też skutkiem skasowania tzw. błędu przejściowego w komputerze sterującym silnikiem, czego on mógł dotyczyć to trudno powiedzieć. Jednak nie należy tego w żadnym razie pomijać a tylko udać się do warsztatu, który dysponuje komputerem serwisowym Toyoty i potrafi odczytać błędy jakie mogły pozostać w pamięci komputera. Samochód ma już jakiś przebieg i warto jednak sprawdzić czy komputer sterujący silnikiem nie zarejestrował jakichś błędów w pracy silnika, lub jego osprzętu.
Powrót do góry
leech10

Dyskutant



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Yaris II LUNA 1.33, 2009
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 05 Sty 2017, 08:56
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Check Engine


Hej

Odczekałem conajmniej 20 minut zanim odłączyłem kompa. po podłaczeniu i przekreceniu też trochę poczekałem. Natomiast po akiejś godzinie jazdy kontrolka się znowu zapaliła Sad. Dziś kolega weźmie tester bluetooth i odczytamy błąd. To się odezwę i zobaczymy co dalej. Trochę się boje bo ten mój silnik to ten felerny co olej bierze.........


Pozdrawiam
Piotrek
Powrót do góry
leech10

Dyskutant



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Yaris II LUNA 1.33, 2009
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 05 Sty 2017, 11:36
Temat postu:

Re: ( Toyota Yaris ) Check Engine


Mam błąd:

P2196

O2 Sensor Signal Stuck Rich bank1 Sensor1

Jakby ktoś mógł poradzić co można najpierw sprawdzić we własnym zakresie
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Yaris »

Opinie o samochodach Toyota Yaris - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Yaris ) Porady, problemy techniczne


ToyotaAygo

40 900

2020r.

61 000 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

112 800

2021r.

42 000 km

śląskie

ToyotaLand Cruiser

36 700

1998r.

293 000 km

pomorskie

ToyotaPrius

17 000

2003r.

159 000 km

śląskie

ToyotaAygo

39 990

2018r.

16 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System