Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Wibracje na zimnym silniku



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Telesfor222

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: RAV-4 2.0 b.2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Gru 2016, 16:18
Temat postu:

Wibracje na zimnym silniku


Witajcie,
Jestem nowy na forum więc wybaczcie jeśli moje pytanie będzie mało profesjonalne Smile

Mam problem z Toyotą RAV-4 2.0 benzyna, 2008. Kupiona z Włoch w maju tego roku. wszystko idealnie pracuje, zmieniłem tylko opony i amortyzatory.

Całe lato i jesień jeździła idealnie. Gdy temperatury zaczęły spadać poniżej +5 stopni , zaczęło się dziać coś dziwnego.

Po uruchomieniu po nocy ( pod chmurką) zacząłem odczuwać dziwne wibracje czy to silnika , czy zawieszenia lub układu przeniesienia napędu. W każdym razie wrażenie takie jakby się jechało po starym bruku lub nawierzchni takiej jak zjazdy do parkingów podziemnych...

Po kilkuset metrach wszystko się uspokajało i dalej było już w porządku. Im zimniejsza noc , tym dłużej trwa ten objaw. W serwisie sprawdzali zawieszenie , poduszki pod silnikiem, szczelność układu wydechowego- i nic. Wszystko niby w porządku , a pierwsze 2-3 kilometry czuję się jakbym prowadził traktor Sad.

Jest to jakaś zmienna sprawa, czuć pewna bezwładność termiczną - mianowicie po przejechaniu pewnej odległości , gdy objaw jeszcze występuje w mniejszym już natężeniu- stawiamy samochód na powiedzmy kilkanaście minut. Wsiadamy - i po małej chwili objawy ustępują , jakby ciepło przeniosło się w międzyczasie do felernego elementu i spowodowało powrót do normalnej pracy.

Czy ktoś z kolegów miał taką przypadłość? Czy warto jechać do autoryzowanego serwisu z tym problemem? Może ktoś będzie lepszym detektywem niż ja i serwis , w którym usiłowali znaleźć usterkę ?

Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie sugestie i porady Smile
Powrót do góry
Telesfor222

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: RAV-4 2.0 b.2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Gru 2016, 09:50
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wibracje na zimnym silniku


Jeszcze jedno pytanie do znawców: czy możliwe aby Ravka benzynowa miała dwumas??? Jak to sprawdzić ( po VIN-ie???).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaAygo

40 900

2020r.

61 000 km

mazowieckie

ToyotaYaris

32 900

2012r.

167 000 km

śląskie

ToyotaAygo

28 600

2016r.

103 000 km

wielkopolskie

ToyotaCorolla

65 900

2019r.

75 000 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

79 500

2021r.

26 600 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System