Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Czy zakładać sekwencje?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goldeneczek

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 16

Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16 V 1996r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Lis 2008, 17:37
Temat postu:

Czy zakładać sekwencje?


witam mam pytanie chodzi o opłacalność gazu - sekwencji...nie chodzi tu o to ile jeżdżę itd, tylko o to jak to jest później z naprawami, czy po przejściu z benzyny na gaz zwiększa się awaryjność auta? Ojciec słyszał w warsztacie, że podobno wtedy jest gorszy dostęp do silnika i nikt nie chce tego naprawiać.

Jak wiecie to podajcie też najczęstrze awarie związane z zagazowaniem i dodatkowe koszty jakie są z tym związane z góry dziekuje
Powrót do góry
lukw22

Debiutant



Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: FIAT BRAVO 1.6 16V 99r+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Lis 2008, 20:36
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Czy zakładać sekwencje?


Witaj
To prawda że jest trochę ciaśniej pod maską ale bez przesady że nikt nie chce naprawiać:)Jeśli chodzi o awaryjność to jest raczej tak samo jak bez gazu.Ja mam już gaz od dwóch lat i sprawuje się super.Średnio spala mi 8-9l gazu.Trzeba dbać tylko o serwisowanie instalacji, wymieniać olej co ok 10-15tyś.Ja leje pełen syntetyk i jest lepiej niż na pół czy mineralnym, na allegro ok 85zl za 4l.
W oólnym rozrachunku to się napewno opłaca pod warunkiem że dużo jeździsz, ja robię ok 3tyś miesięcznie i koszty zwróciły się już kilkakrotnie.
Pozdrawiam
_________________
Bravo jest super:)
Powrót do góry
bubi5891

Dyskutant



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): CSW
Posiadane auto: fiat bravo SX,1.4 12V,96r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Lis 2008, 20:42
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Czy zakładać sekwencje?


Żaden dobry i szanujący się mechanik nie powie czegoś takiego że jest trudniejszy dostęp do silnika bo jeśli się zna na rzeczy to nie bedzie miał problemu. Późniejsze koszty są tylko takie że na przeglądzie zapłacisz 50 zł więcej i ewentualnie filtr od gazu bedziesz musiał wymieniać najlepiej co 10 tys km (koszt takiego filtra 5-10 zł).kiedyś bardziej sie opłacało założyć gaz bo kosztował 99gr za litr. ale nadal jest 2 razy tańszy od Pb 95 więc jak chcesz mieć ten samochód na dłużej to ja bym zakładał.pozdro


PS Nic nie jest wieczne. Czy na gazie czy benzynie wszystko sie może popsuć.Wiem z doświadczenia Wink
Powrót do góry
orzeszek1916

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olkusz
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,2 16V - 2000 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Lis 2008, 22:39
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Czy zakładać sekwencje?


Wiele osób tez twierdzi, że na gazie szybciej strzela uszczelka pod głowicą ze względu na wyższą temperature spalania gazu. No i najlepiej co jakis czas pojeżdzić też trochę na benzynie, żeby benzynka pozmarowała co trzeba Smile
P.S wg mnie w tej chwili zakładać gaz sie nie opłaca Smile Kupić z auto z gazem tak ale to tylko moje zdanie.
Powrót do góry
gadu-gadu
saakaszwili

Dyskutant



Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Brava 1,6 16V '96, LPG sekwencja BRC
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Lis 2008, 13:07
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Czy zakładać sekwencje?


orzeszek1916 napisał:
Wiele osób tez twierdzi, że na gazie szybciej strzela uszczelka pod głowicą ze względu na wyższą temperature spalania gazu.

...Ale nie ma dowodów, że awaria uszczelki jest spowodowana jazdą na gazie
Ja na sekwencji jeżdżę od czerwca. Zrobiłem ponad 12 tys. km. Nic się nie dzieje. Za 3 tys. km jadę na drugi gwarancyjny przegląd (pierwszy był po 1000 km, tylko regulacyjny). Tu czekają mnie koszty, bo sam przegląd gwarancyjny kosztuje i wymiana filtrów też kosztuje.
Podstawowa sprawa jeśli zakładasz gaz, to zmień też przewody WN i świece (najlepiej NGK).
No i sekwencja o tyle lepsza, że nie grozi Ci spalanie stukowe.
W tej chwili miesięcznie wydaję na gaz i raty mniej, niż wydałbym na paliwo.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 09 Lis 2008, 13:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lokers

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Grande Punto 1,4 T-Jet (było Bravo 1,6 SX LPG)
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 09 Lis 2008, 14:24
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Czy zakładać sekwencje?


orzeszek1916 napisał:
P.S wg mnie w tej chwili zakładać gaz sie nie opłaca Smile Kupić z auto z gazem tak ale to tylko moje zdanie.

według Ciebie, to może i nie, ale według ogólnych praw ekonomicznych (jak jeździsz dużo) to tak.
O co chodzi z tym dostępem do silnika to nie wiem...masz tylko listwę z wtryskiem (mała) no i komputer gdzieś - cała reszta gdzieś rozłożona i poupychana...

goldeneczek napisał:
...nie chodzi tu o to ile jeżdżę itd,

no właśnie o to chodzi przede wszystkim Idea bo jak nie jeździsz za dużo, to ja bym się w gaz nie bawił....szkoda zachodu, a jednak jest to ciut bardziej problemowe i wymiany podzespołów częstsze.
Z naprawami nie ma najmniejszego problemu. Co do awaryjności - sam nie wiem bo jak do tej pory zrobiłem 20 tys. na gazie i póki co wymieniałem uszczelkę pod głowicą i nie wiem czy to przez gaz czy po prostu tak miało być.
Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 10 Lis 2008, 12:01
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Czy zakładać sekwencje?


Hmmm co do gazu sam nad tym myslalem ale :
- nie mozna wjezdzac na parkingi podziemne (oficjalnie)
- montaz sekwencji ok 2500zl
- uszczelka pod glowica pada praktycznie na 100% szybciej niz na benzynie
- drozsze przeglady
- i problemy jezeli gaz padnie gdzie to nparawic Smile
- smrud za samochodem
-zalety - tansza jazda

Ogolnie sekwencja fajna sprawa:) jak komus sie nudzi i ma siano Smile ja jestem osobiscie przeciwnikiem gazu bo nie widze w tym sensu jezeli nie stac mnie na utrzymanie to po co kupwoac auto Smile gaz jest tanszy ale szybciej niektore elementy padaja a i tak trzeba jezdzic jakis czas na benzynie i tak Smile bo gaz jest suchy !!!
jezeli kupisz auto z gazem to smigasz jezeli chcesz zalozyc od podstaw hmmm nie bardzo to sie oplaca
zreszta czesto patrze na to forum to wiele osob narzeka na gaz i ma wiecej problemow niz przecietny automaniak... --> jak masz 2500klocka na gaz dla zabawy to sobie zaloz jak nie to hmm zatankuj za 2500zl Smile i pojezdzisz mysle dluuugo !!Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
orzeszek1916

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olkusz
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,2 16V - 2000 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Lis 2008, 15:30
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Czy zakładać sekwencje?


Prawie ze wszystkim sie zgadzam z shakalosem. Jedyną zaletą jest tańsza jazda. Jeżeli komuś na tym tylko zależy i traktuje auto jako rzecz, która ma go zawieżć z miejsca A do miejsca B to jest dla niego. Tylko właśnie założenie sekwencji to spory koszt.
U mnie benzynka w tej chwili 95 3.91 a 98 4.01 więc nic tylko jeżdzić Very Happy
Miałem juz auto na gazie, co prawda nie z instalacją sekwencyjną i już wiem, że nie chce gazu. Chyba, że benzynka dojdzie do 5zł za literek (odpukać).
Powrót do góry
gadu-gadu
bubi5891

Dyskutant



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): CSW
Posiadane auto: fiat bravo SX,1.4 12V,96r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Lis 2008, 02:22
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Czy zakładać sekwencje?


"- nie mozna wjezdzac na parkingi podziemne (oficjalnie)
- montaz sekwencji ok 2500zl
- uszczelka pod glowica pada praktycznie na 100% szybciej niz na benzynie
- drozsze przeglady
- i problemy jezeli gaz padnie gdzie to nparawic
- smrud za samochodem
-zalety - tansza jazda "


- a ile masz w Polsce parkingów podziemnych?(pewnie tyle samo co autostrad Laughing )
-montaż zwróci sie i to z nawiązką
-niewiem co wy macie z tymi uszczelkami.mam m. in. astre f która ma instalacje gazową już 7 lat i uszczelka jest cały czas na swoim miejscu
-przegląd droższy to fakt ale chyba opłaca się raz do roku zapłacić 50 zł więcej i tankować przez cały rok za połowe ceny benzyny.
-gazowników wszędzie pełno...
-smród za samochodem?jeżeli są jakieś nieszczelności to na pewno ale równie dobrze można je mieć w układzie paliwowym (Pb)

Jak kogoś stać na utrzymanie auta to nie kupuje bravo z 96 r.

Są i inne zalety: skończy Ci się gaz-przełączasz na benzyne i jedziesz dalej.
Wg mnie większość kierowców nie sprzeda dobrego samochodu z gazem. Lepiej założyć od podstaw-przynajmniej wiesz co masz a prędzej czy później i tak sie zwróci.

PS Zawsze jest pewna alternatywa.... DIESEL Wink
Powrót do góry
saakaszwili

Dyskutant



Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Brava 1,6 16V '96, LPG sekwencja BRC
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Lis 2008, 03:06
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Czy zakładać sekwencje?


shakalos napisał:
- uszczelka pod glowica pada praktycznie na 100% szybciej niz na benzynie

Gdzie Ty to sprawdziłeś? Jakieś badania na dwóch takich samych autach - jedno z gazem, drugie bez?

shakalos napisał:
- i problemy jezeli gaz padnie gdzie to nparawic Smile

Gaz trzeba zakładać w warsztacie, który robi też serwis, a nie w takim gdzie założenie jest najtańsze. I najlepiej, w takim, który jest sprawdzony. Ja przed założeniem gazu odwiedziłem 4 warsztaty i rozmawiałem z ludźmi, którzy w samochodzie mają gaz.

shakalos napisał:
- smrud za samochodem

Natomiast z wydechów diesli i zwykłych benzyniaków wylatuje zapach lawendy, mięty lub róży, zależy na jakim biegu jedzie.

shakalos napisał:
jezeli kupisz auto z gazem to smigasz jezeli chcesz zalozyc od podstaw hmmm nie bardzo to sie oplaca

Jeśli kupisz auto z gazem założonym przez niewiadomo kogo, to dopiero może się nie opłacać.

shakalos napisał:
jak masz 2500klocka na gaz dla zabawy to sobie zaloz jak nie to hmm zatankuj za 2500zl Smile i pojezdzisz mysle dluuugo !!Very Happy

A jak masz 2500 zł na gaz dla zmniejszenia kosztów eksploatacji samochodu i mądrze je wydasz to myślę, że pojeździsz dłuuugo!!
Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 11 Lis 2008, 11:06
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Czy zakładać sekwencje?


hmmm
"jak stac kogos na utryzmanie nie kupuje auta z 96roku"
- no kolego utrzymac i miec auto to roznica Smile ja mam to co chcialem miec i co moge sobie naprawic itp jak bym mial gaz wkladac 2.5 tys dokladam i mam inne auto troche zajechalo tutaj bardzo plytkim rozumieniem posiadania samochodu


-serwis gazu - jezeli kupisz auto z gazem to nie kazdy gazownik podejmie sie naprawy czy regulacji... gazu ktorego on nie zakladal.

- uszczelka skad wiem ze pada
doswiadczenie czytanie itp... mysle jak posidzisz i poczytasz na forum to sie przekonasz nie mowimy o ASTRZE Smile to forum BRAVO Smile wiec mysle ze posiadanie samochodu to jeszcze jakis stopien czytania powinien byc opanowany Smile

-no i ogolnie nie chce sie klucic sa zwolennicy jak i przeciwnicy wszystkiego mi by bylo szkoda 2.5tys zloty na gaz benzyna to benzyna wole te 2.5 do skarbonki wrzucic i dorzucic do lepszego auta Smile

- a jak chcesz mowic o innych autach to mam kumpla co ma gaz w omedze - chwali sobie bardzo bo ekonomicznie i dba - jezdzi na benznie i na gazie...
- Parkingi podziemne - > nie wiem gdzie mieszkasz Smile ale ja praktycznie w kazdym sklepie gdzie jade mam parking podziemny przynajmiej do tych co jezdze a jakos nie po to mam auto zeby myslec gdzie mi mozna postawic a gdzie nie Smile
- tak jak ktos powyzej napisal - gaz kupuja osoby ktore chca z punkty a do b dojechac i to jest ich cel... oszcednosc na wszystkim i tego nikt nie zmieni nie po to ktos oszczedzac chce by inwestowac w samochod i jego inne elementy ...

p.s gaz sie szybko nie zwroci poniewaz jezeli kolega malo jezdzi to w ogole nie ma o czym i jakich kolkwiek zwrotach mowic... gdzies byl sprytny temat ile trzeba jezdzic by ta inwestycja sie zwrocila ale na pewno jest to wiecej niz 1tys km miesiecznie !!!Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
lokers

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Grande Punto 1,4 T-Jet (było Bravo 1,6 SX LPG)
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 11 Lis 2008, 21:54
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Czy zakładać sekwencje?


prawda jest taka, że ile osób tyle opinii.
Ja założyłem gaz - zwrot kosztów nastąpił po 20 tys. km czyli dopiero niedawno. Jestem na 0.

Moja rada - jak nie robisz więcej niż 10 tys. na rok to sobie podaruj ten gaz. Ja mam, ale nie wiem czy do następnego auta założę, chociaż jeżdżę dużo.
Tyle ode mnie - użytkownika Wink
Powrót do góry
dariox87

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeg Dolny
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,6 benz + lpg 1996r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Lis 2008, 09:58
Temat postu:

Sekwencja


Ja mam założoną sekwencje w moim bravo i nie narzekam za rok czeka mnie wymiana butli bo legalizacja starej dobiega końca Sad koszt takiej wymiany ok 500 zł ( butla w miejscu zapasówki ). Gaz się opłaca jak ktoś dba o autko uszczelka pod głowicą jeszcze ani razu mi nie padła pierwszy raz wymieniłem ją przy 100 tys km. teraz zbliża się czas wymiany po raz drugi bo już niedużo zostało do 200 tys Smile. Opłacalność zależy w równym stopniu od tego jak ktoś jeździ jak i tego ile kto jeździ mam znajomego który ma identyczne bravo jak ja i jemu autko pali lekko 15 litrów gazu na 100km tylko, że on jeździ tak aby nigdy nikogo nie było przednim wyprzedza co tylko może. Mi pali średnio 8-9 LPG w mieście jeżdżę spokojnie na trasie potrafi zejść do 6 - 6.5 LPG. Jeśli przejeżdżasz nawet te 1000 km. co miesiąc to Ci się opłaci chyba że masz zamiar pojeździć samochodem krócej niż rok. jeśli nie to spokojnie zakładaj na pewno się opłaci. przeglądy instalacji gazowej przynajmniej u mojego gazownika polegają na regulacji dawkowania gazu podłączeniu pod kompa i wymianie filtra gazu koszt. 10zł.
Powrót do góry
lokers

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Grande Punto 1,4 T-Jet (było Bravo 1,6 SX LPG)
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 18 Lis 2008, 12:24
Temat postu:

Re: Sekwencja


dariox87 napisał:
Mi pali średnio 8-9 LPG w mieście jeżdżę spokojnie na trasie potrafi zejść do 6 - 6.5 LPG.

1,6 i takie spalanie? chyba tylko u Andersena Wink
1,6 benzyny weźmie więcej na trasie - przy takim spalaniu gazu musiałbyś schodzić z benzyną do około 5 - 5,5 l a to jest niemożliwe. Nie z tym silnikiem.
Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 18 Lis 2008, 12:35
Temat postu:

Re: Sekwencja


dariox87 napisał:
Mi pali średnio 8-9 LPG w mieście jeżdżę spokojnie na trasie potrafi zejść do 6 - 6.5 LPG. Jeśli przejeżdżasz nawet te 1000 km. co miesiąc to Ci się opłaci.


Dobry jestes dobry mam nadzieje ze to 87 to data urodzenia to jeszcze przejdzie bokiem twoja matematyka Wink ale no co sie posmialem to sie posmialem 6-6.5 litrwa:D hahahah uwa wody chyba jak nalejesz Very Happy ty to ja przy 70km/h na trasie nie moge zejsc ponizej 6.7 - 6.8 bo testowalem a ty tu o gazie mowisz przy normalnej jezdzie Wink albo ci ojciec dolewa gazu ;P albo twoja matematyka jest na mizernym poziomie
p.s no chyba ze na allegro kupiles auto z napisalem bardzo ekonomiczne pali ok7 litrow gazu przy 160km/h bo i to juz czytalem Wink
powodzenia i lepiej poczytaj temat
ile tak naprawde spalaja - nie wprowadzaj ludzi w blad....
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych


ToyotaLand Cruiser

65 000

2008r.

329 149 km

pomorskie

ToyotaVerso

19 900

2007r.

191 000 km

śląskie

ToyotaCorolla

99 900

2020r.

92 067 km

mazowieckie

ToyotaAvensis

8 900

2004r.

354 000 km

lubelskie

ToyotaYaris

72 900

2022r.

14 565 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System