Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) brak ładowania, nie działa dmuchawa i prawa szyba



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
EMO

Debiutant



Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: RAV4 D-4D 2002
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 22 Lis 2016, 13:24
Temat postu:

brak ładowania, nie działa dmuchawa i prawa szyba


Witam
W Toyocie RAV-4 2.0D-4D rok prod. 2002, w sobotę 3 dni temu podczas jazdy zapaliła się kontrolka check engine (obrys silnika) oraz kontrolka ABS i kontrolka ręcznego hamulca. Po wyłączeniu silnika, ponownie już nie odpalił, rozrusznik nie miał siły przekręcić. Popchnęliśmy auto i odpaliło.

Pojechałem do punktu sprzedaży akumulatorów wymienić/sprawdzić akumulator, ale okazało się że jest dobry, tylko rozładowany, a w aucie brak jest ładowania po podłączeniu miernika na klemach akumulatora.
Po przejechaniu kilku kilometrów w poszukiwaniu elektryka (była sobota) skończył się totalnie prąd i auto samo zgasło podczas jazdy. W sobotę/niedzielę naładowałem akumulator i okazało się, że nie działa dmuchawa, klimatyzacja i prawa przednia szyba się nie opuszcza (lewa szyba działa).

Zobaczyłem wówczas, że po włączeniu zapłonu nie świeci czerwona kontrolka ładowania akumulatora, nie świeci żółta kontrolka poziomu oleju silnikowego, nie świeci żółta kontrolka filtra paliwa.

W poniedziałek pojechałem do elektryka, wszedł on pod samochód i okazało się, że nie ładuje alternator, na mierniku nie podawał prądu. Żeby wymontować alternator trzeba w RAV4 D-4D wypiąć półoś i elektryk kazał mi pojechać do mechanika i przywieźć sam alternator.

Pojechałem do mechanika, ale miał zajęte stanowiska i kazał mi przyjechać następnego dnia.

Okazało się, że to nie alternator lecz przepalił się bezpiecznik 10A w skrzynce pod kierownicą w środku pojazdu. Bezpiecznik ten znajduje się w środkowym rzędzie, drugi bezpiecznik od prawej strony. Po wymianie bezpiecznika zapaliły się kontrolki ładowania, poziomu oleju i filtra paliwa, działa dmuchawa, opuszcza się szyba. Alternator ładuje akumulator.

Mechanik, który miał wymontować alternator, znał się lepiej od tego elektryka, zanim zabrał się do wymontowania alternatora szukał w bezpiecznikach. Powiedział mi, że na wtyczce alternatora są 3 piny. Do jednego podłączony jest gruby przewód, który idzie bezpośrednio do akumulatora, drugi chyba masa, a trzeci idzie przez bezpiecznik (plus lub masa) i jeśli bezpiecznik się przepali, to mimo, iż alternator ładuje nie podaje prądu do akumulatora, bo chyba nie ma masy lub plusa (nie chcę teraz wprowadzić w błąd) jest to takie zabezpieczenie.

Kurcze...sam miałem sprawdzić bezpieczniki, ale w wekeend lał jak diabli deszcz i pod blokiem nie odechciało mi się, po tym jak napchałem się go co chwilę jak zgasł, a lekki nie jest Smile do tego w ulewnym deszczu, a kierowcy tylko traktowali klaksonem, jakby im nigdy auto nie padło, zamiast pomóc zepchnąć na chodnik. A z środkowego pasa żeby zepchnąć na prawo, zapomnij aby ktoś się zatrzymał na prawym pasie i przepuścił, dopiero jak światło zmieniło się na czerwone. Taka dzisiaj kultura kierujących. A do tego wymontowując akumulator aby go naładować przemokłem, brak suchej nitki. Odpaliłem net i naczytałem się, że to alternator, regulator napięcia, wiązki elektryczne itd. więc pomyślałem, nie nie może to być głupi bezpiecznik....a jednak, dlatego postanowiłem się z Wami podzielić, że czasami głupia rzecz, a szuka się od czegoś poważnego. Elektryk zresztą też nie zaczął od bezpieczników. Very Happy
_________________
EMO
Powrót do góry
skype status
BrumBrumek

Czytelnik



Dołączył: 31 Sie 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wieluń
Posiadane auto: Toyota Rav4
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 31 Sie 2017, 09:12
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) brak ładowania, nie działa dmuchawa i prawa szyba


Witam, odświeżam temat, ale mam podobny problem z moim autem. Toyota Rav4 1998 benzyna i gaz, silnik 2.0
Od kilku dni samochód przejedzie (różnie) raz 100 metrów raz 5 km i w pewnym momencie zapala się na pulpicie lampka akumulatora i lampka wykrzyknik w kółku. Auto jeszcze chwilę jedzie choć już zaczyna szarpać. I albo zatrzyma się samo, albo jak zjadę na pobocze za chwilę gaśnie. Jak chcę włączyć ponownie rozrusznik nie ma siły odpalić. Tylko mocne stukanie słychać. Wczoraj kupiłem nowy akumulator. I znowu to samo. Sprawdzałem miernikiem akumulator po takiej sytuacji i pokazuje 9 albo lekko ponad 10 V. Wczoraj wieczorem sprawdziłem bezpieczniki. Żadnego nie znalazłem przerwanego. Z tego co czytam w necie to może alternator, może rozrusznik.
Planuję jechać do elektryka, bo pewnie sam nie dojdę.
Tutaj link do krótkiego filmiku, który nagrałem:
https://youtu.be/5Tpkj95v2I4
Może podpowiecie co jeszcze sprawdzić?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
BrumBrumek

Czytelnik



Dołączył: 31 Sie 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wieluń
Posiadane auto: Toyota Rav4
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 31 Sie 2017, 12:24
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) brak ładowania, nie działa dmuchawa i prawa szyba


Auto u elektryka. Mówi, że alternator, jak w poście EMO. Tylko, że w moim aucie ponoć sobie z nim poradzi. Więc autko zostawiłem. Zobaczymy jak się będzie sprawowało po naprawie.

A odnośnie kultury jazdy. zgadzam się z EMO, że dziś kierowca z autem, które stanie na drodze łatwo nie ma. Miałem kiedyś taką sytuację pod Warszawą w Markach. Jechałem do Radzymina autem lewym pasem. I niestety auto, nie Rav-ka, inne, zatrzymało mi się na drodze i nie miało ochoty jechać dalej. Musiałem sam spychać auto na trawnik, ale zanim to mi się udało muszę stwierdzić, jaką mamy bogatą barwę klaksonów w różnych typach samochodów. Orkiestra Polskiego Radia wysiada przy różnorodności dźwięków. Powinniśmy być z tego dziedzictwa narodowego dumni. Takiego koncertu jeszcze nie słyszałem jak żyję. Ile przepięknych słów na swój temat i na temat swojego poprzedniego auta usłyszałem. Same superlatywy. Ale w końcu udało się zepchnąć na pas zieleni.

Natomiast dziś, muszę powiedzieć, że jadąc do elektryka, w połowie drogi zgasło mi autko. Na szczęście miałem gdzie zjechać siłą rozpędu, aby nie blokować drogi. I znalazł się dobry człowiek, który podjechał i dał mi odpalić z jego akumulatora. Są jeszcze dobrzy ludzie na świecie.

Pewnie sprawa na alternatorze się zakończy. Ale może moje posty jeszcze komuś pomogą.
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
BrumBrumek

Czytelnik



Dołączył: 31 Sie 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wieluń
Posiadane auto: Toyota Rav4
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 31 Sie 2017, 12:41
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) brak ładowania, nie działa dmuchawa i prawa szyba


Historii ciąg dalszy. Właśnie zadzwonił do mnie elektryk z diagnozą. Uszkodzone są diody (czy bezpieczniki) jakość tak od alternatora. Przyczyną takiego stanu mogło być np. podpięcie do mojego akumulatora odwrotnie np. kabli. Raczej zazwyczaj staram się robić to sam w swoim akumulatorze, ale może się kiedyś walnąłem. Tylko, że coś bym o tym wiedział. Nieważne, faktem jest, że te diody czy bezpieczniki zostały zamówione. Mamy dziś czwartek. Przyjdą jutro w piątek, albo w poniedziałek i dopiero w poniedziałek autko do odbioru. Cóż, parę dni trzeba się przemęczyć. Więc do poniedziałku. Napiszę jaki jest rezultat.
Nie wiem co to za diody czy bezpieczniki z tego alternatora. Muszę poszperać w sieci może coś się dowiem więcej.
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaCorolla

109 900

2022r.

12 856 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

83 900

2019r.

68 000 km

śląskie

ToyotaLand Cruiser

65 000

2008r.

329 149 km

pomorskie

ToyotaProAce City

74 900

2021r.

72 640 km

mazowieckie

ToyotaC-HR

127 800

2022r.

34 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System