Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota Camry ) Skrzynia automatyczna. Opóźnienie podczas ruszania.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Camry ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MAZAR

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Andrychów
Posiadane auto: Toyota camry
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Paź 2016, 12:06
Temat postu:

Skrzynia automatyczna. Opóźnienie podczas ruszania.


Witam.
Mam problem z automatyczna skrzynia w toyota camry 95'. Problem jest już od tygodnia.
Skrzynia ma lekkie opóźnienie (nie za każdym razem). Kiedy się zatrzymam (skrzyżowanie, światła) i chce ponownie ruszyć i ściągam nogę z hamulca to auto powinno od razu ruszyć. I teraz problem polega na tym, że nie zawsze rusza. Opóźnienie trwa 2-3 sec i auto ruszy normalnie.
Jeszcze jak mj się właśnie tak przydarzy, że auto nie chce jechać i dodaje gazu to obroty idą w ogóle i znowu zaskoczy po 2-3 sec ale wtedy jest lekkie szarpniecie przez dodany gaz. Zauważyłem, że częściej mi się to zdążą na zimnym silniku. Problem jest taki, że skrzynia tak jakby nie reaguje od razu i nje wbija biegu chociaż cały czas jest na D(drive)
Jeszcze nje wiem czy to ma znaczenie ale na zimnym silniku nie świeci mi się wsteczny. Jedzie do tyłu ale nie sieci białe światlo. Jak jest silnik rozgrzany to działa normalnie.
Proszę o pomoc bo obdzwonilem już 2 mechaników i nie mają miejsca żeby moje auto przygarnac...
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
beers

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 410
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: wcześniej Peugeot 407 V6 3.0 z 2006 r., aktualnie Toyota RAV4 2,2 D-CAT z 2015 r.
Piwa: 57/0
Wysłany: Pon 07 Lis 2016, 18:52
Temat postu:

Re: ( Toyota Camry ) Skrzynia automatyczna. Opóźnienie podczas ruszania.


W tej Toyocie Camry jest stosowana 4-stopniowa skrzynia automatyczna A541E produkcji firmy Aisin (należy do koncernu Toyota). Samochód ma już swoje lata (ponad 20), a i przebieg też pewnie odpowiedni. Jeśli do jakiegokolwiek mechanika to tylko do warsztatu zajmującego się SKRZYNIAMI AUTOMATYCZNYMI. Nie żaden inny mechanior! Niech dokonają fachowych oględzin skrzyni. Być może skończy się to tylko na wymianie oleju ATF Dexron II (taki jest przewidziany do tej skrzyni) i to będzie wariant najprostszy i najtańszy ale być może zajdzie konieczność rozebrania skrzyni i wymiany jakichś elementów z jej wnętrza. Ale najpierw trzeba podjechać do serwisu skrzyń automatycznych. Lepiej jest szybciej zdiagnozować usterkę i ją naprawić niż jeździć z nią aż skrzynia odmówi współpracy bo wtedy koszty mogą być b. wysokie
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota Camry ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota Camry »

Opinie o samochodach Toyota Camry - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota Camry ) Porady, problemy techniczne


ToyotaCorolla

51 900

2018r.

123 000 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

62 900

2018r.

59 000 km

mazowieckie

ToyotaYaris

54 900

2015r.

113 155 km

mazowieckie

ToyotaRAV-4

164 900

2019r.

52 397 km

mazowieckie

ToyotaC-HR

129 800

2022r.

17 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System