Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Potrzebna pomoc :)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DRav4

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 18

Posiadane auto: rav 4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Lis 2008, 20:44
Temat postu:

Potrzebna pomoc :)


Witam , nie dawno nabyłem rav-ke 2.0 krótką 94 rok , i mam kilka pytań co do jej użytkowania. Poprzedni właściciel nie dał mi serwisówki więc nie nie mam zbyt wiele info. Chciałbym wymienić rozrząd , nie wiecie ile może to kosztować ? Drugie pytanie to o olej , jaki stosujecie do skrzyni biegów i do dyfra . Ostatnie pytanie to w zasadzie prośba , czy ktoś może podrzucić link albo jakiś skan serwisówki do niej . Sprawdzałem tematy ale nie znalazłęm aktywnego linka .

Z góry dziękuje za odpowiedz !

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
bukjan

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Toyota RAV4 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Lis 2008, 13:49
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Potrzebna pomoc :)


W serwisie Toyoty w Gdańsku za wymianę rozrządu chcieli ponad 1000zł. W Jap Auto za pasek, napinacz i rolki zapłaciłem ponad 200zł i załozenie w warsztacie około 200zł. Co do oleju do skrzyni biegów zalecany jest SAE 75W-90.
Powrót do góry
gadu-gadu
DRav4

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 18

Posiadane auto: rav 4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Lis 2008, 11:03
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Potrzebna pomoc :)


Yhm , dzięki. Mam jeszcze do Was posiadaczy Rav4 1 gen prośbę a właściwie to pytanie.

Wczoraj odwiedziłem warsztat , a to wszystko z powodu , niepokojących mnie stuków . Okazało się , że 2 tulejki w dyfrze się połamały i one właśnie tak stukają . W ASO powiedzieli mi , iż muszą wymienić cały dyfer i , że to będzie dość sporo kosztować . Stąd kieruje do Państwa pytanie , czy nie można dopasować innych tulei lub jakoś przerobić z innego samochodu - ewentualnie gdzie można coś takiego kupić .

Z góry dziękuje za odpowiedź ! Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
awos

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 445
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: taczka
Piwa: 24/0
Wysłany: Sob 08 Lis 2008, 14:11
Temat postu:

styki


90% rawek a nawet powiedzial bym ze 100% styka przy energicznym ryszaniu lub szybkim ruszaniu tył przód/////rozrzód (pasek ,2 rolki,pompa wody dwa paski osprzentu,to okolo400zl to smiało zastosoj z zaminikow a jeżeli cos tam cieknie olej to jeszcze dołusz i wymien uszczeniacze walka rozrządu walu i koniecznie pompy leju uszczelniacz i oring najwarzniejszy jest oing!!! kop uszczelniacze w toyocie okolo 150zl olej do silnika 10w 40 mobil 3,8l skrzynia mobil shc 75w-90 cos okolo 3l(+-)0,5l. tylny most 80w-90 1,5l.mobil hd rozrzad co 100tys. bez kolizyjny silnik,skrzynia co 60tys. most co 40tys. olej silnik co 10tys. płyn chłodniczy i chamulcowy , filltr powietrza co 40 tys. filtr paliwa co80tys.swiece co 60tys.
Powrót do góry
DRav4

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 18

Posiadane auto: rav 4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Lis 2008, 11:39
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Potrzebna pomoc :)


Rozmawiałem z mechanikiem w ASO na temat tych stuków , powiedział mi , że nie ma co tego naprawiać , że wiekszość tak ma , a jak wymienię to i tak prędzej czy później się to samo zrobi . Co najciekawsze to nie jest tylko przypadłość ravki ,ale też i land crusiera ... Awos dzięki za odpowiedź
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 10 Lis 2008, 11:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
DRav4

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 18

Posiadane auto: rav 4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Gru 2008, 01:43
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Potrzebna pomoc :)


INFORMACJA dla tych , którzy mają problem z tymi stukami w ravce gen 1 .

Wymieniłem w zeszłym tyg dyfer z przodu i stuki ustały :] operacja kosztowała mnie 200 zł , kupiłem lekko uzywana cześć , jeszcze metki ma ;] Nówka kosztuje 500 z czyms zł
Powrót do góry
gadu-gadu
Tharsys

Czytelnik



Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: RAV4 '97 Short
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Cze 2010, 09:53
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Potrzebna pomoc :)


Kolego DRAV4, ile dales za dyfer na przod ? Prawdopodobnie i u mnie bedzie wymiana a to z tego wzgledu, ze poprzedni wlasciciel jezdzil na wlaczonej blokadzie non-stop, u mnie pojawil sie taki objaw, iz po wlaczeniu blokady na nawierzchni o bardzo dobrej przyczepnosci (czyt. asfalt) nastepuje blokada kol, tak jak bym jechal na zaciagnietym recznym. Najlepsze jest to ze gdy zalaczam blokade na nawierzchni dosc nierownej, lub blotnistej nie ma z blokada zadnych problemow, za tydzien autko idzie do pana doktora i wtedy mam nadzieje bede mial pewnosc, moze ktos z kolegow mial podobny problem ?
Powrót do góry
paulo185

Debiutant



Dołączył: 16 Paź 2012
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): swinoujscie
Posiadane auto: toyota rav4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Paź 2012, 15:17
Temat postu:

pomocy


sorka koledzy ze nie na temat ale bardzo prosze o wasza pomoc co to jest za dzwiek autko super odpala nie kopci po wymianie paskow rolek rozrzadu servisowane ale co to za dzwiek nie wiem czy ktos juz mial taki problem jesli tak to prosze konkretna nazwe tej czesci http://www.youtube.com/watch?v=JLIcfG4_2o0.
_________________
paulo
Powrót do góry
paulo185

Debiutant



Dołączył: 16 Paź 2012
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): swinoujscie
Posiadane auto: toyota rav4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Lis 2012, 20:22
Temat postu:

rav4 d4d 3d


siemka od paru dni mam taki problem ze podczas jazdy na 1biegu albo podczas ruszania wydobywa się dziwny dźwięk jakby cos ocierało z puknieciem za każdym razem podczas ruszania byłem u mechanika sprawdzaliśmy zawieszenie jest jak nowe tarcze z klockami tez już byle wymienione 4miesiace temu autko jeździ i odpala jak nowe nie ma czego się czepic a ten dziwny dźwięk wystepuje dalej z przedniej strony auta może ktoś już z was miał z tym problem to tak jagby się cos naprezalo i puszczalo proszę o pomoc dziek wystepuje tylko poczas ruszania do przodu na początku myslalem ze to chamulce ale autko było na podnośniku i cisza a gdyby to były przeguby to moim zdaniem to by stuki były caly czas ja już nie mam pojęcia co to może być bo zawieszenie amorki wszystko jest ok
_________________
paulo
Powrót do góry
paulo185

Debiutant



Dołączył: 16 Paź 2012
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): swinoujscie
Posiadane auto: toyota rav4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Maj 2013, 08:37
Temat postu:

Re: rav4 d4d 3d


wiem już ze zaworek pompy wtryskowej po zużyciu wydaje dziwny dźwięk prelodaktyla czy cos takiego a czy spotkaliście się z innym dzwiekiem tego zaworka bo mi cos w silniku wydaje dźwięk jakiegoś zalonczenia sie skrzypienia cos dziwnego
_________________
paulo
Powrót do góry
paulo185

Debiutant



Dołączył: 16 Paź 2012
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): swinoujscie
Posiadane auto: toyota rav4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Maj 2013, 08:44
Temat postu:

Re: rav4 d4d 3d


[quote="paulo185"]wiem już ze zaworek pompy wtryskowej po zużyciu wydaje dziwny dźwięk prelodaktyla czy cos takiego a czy spotkaliście się z innym dzwiekiem tego zaworka bo mi cos w silniku wydaje dźwięk jakiegoś zalonczenia sie skrzypienia cos dziwnego oczywiście w serwisie toyoty powiedzieli mi ze to mechanizm roznicowy sie zalancza i to ma być taki dźwięk aha i ze zawsze był co za sciema tylko go nie slyszalem proszę was o pomoc
_________________
paulo
Powrót do góry
Mech toyoty

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 453
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: vplvo xc90 ,auris 1.4d mmt swift mmt
Piwa: 43/0
Wysłany: Sro 15 Maj 2013, 12:32
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Potrzebna pomoc :)


ja pier w którym serwisie tak powiedzieli,chodzi o ten mechanizm (masakra) pozdrawiam
_________________
masz problem z toyotą poniżej moje www pozdrawiam
Powrót do góry
paulo185

Debiutant



Dołączył: 16 Paź 2012
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): swinoujscie
Posiadane auto: toyota rav4
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Maj 2013, 21:31
Temat postu:

paulo


powiedzieli mi tak na ul.struga w szczecinie ah wiec tak w końcu udało mi uslyszec dokładnie w dupe ale się nameczylem to dochodzi z okolic pompy wtryskowej mam do was pytanko czy to może być ten zaworek na pompie wtryskowej bo dźwięk jest inny niż ten prelodaktyl
_________________
paulo
Powrót do góry
marsob

Czytelnik



Dołączył: 28 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czaplinek,zachodniopomorskie
Posiadane auto: toyota rav4 2.0 d4d 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Kwi 2014, 20:16
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Potrzebna pomoc :)


Witam koledzy wiem że nie na temat , ale mam problem . Od roku posiadam Rav4 2.0 D4D 2003r. i ostatnio pokazała rogi . Pierwsze były zawory SCV z ktorymi sam dałem radę a ostatnio pojawił się problem z wyskakującym 5 biegiem. Czy ktoś może mi coś doradzić
Powrót do góry
marsob

Czytelnik



Dołączył: 28 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czaplinek,zachodniopomorskie
Posiadane auto: toyota rav4 2.0 d4d 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Kwi 2014, 20:26
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Potrzebna pomoc :)


Kolego MECH TOYOTY można się z tobą jakoś skontaktować ...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaYaris

18 700

2006r.

142 750 km

śląskie

ToyotaC-HR

131 800

2022r.

17 000 km

śląskie

ToyotaCorolla

94 900

2021r.

73 319 km

mazowieckie

ToyotaPrius

33 900

2012r.

340 000 km

mazowieckie

ToyotaRAV-4

86 900

2016r.

53 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System