Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Toyota Rav4 II 2003r Diagnoza - wymiana 4 wtrysków paliwa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Daross

Czytelnik



Dołączył: 18 Wrz 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opolskie
Posiadane auto: Rav4 II 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Wrz 2015, 17:53
Temat postu:

Toyota Rav4 II 2003r Diagnoza - wymiana 4 wtrysków paliwa


Auto kupione w niemczech od 2 właściciela, kiedy kupywałem ravke od razu zauwazylem problem z mocą, przy startowaniu trzeba bylo mocno dodac gazu i powoli pusczac sprzęgło, żeby samochód nie zgasł. W trasie nie było lepiej, biegi zmienialem przy możliwie najwyższych obrotach, aby prędkość sie nie zmniejszała, czyli po przekroczeniu 3 tysiecy obrotów, wtedy jechała w miare płynnie, jednak kiedy nie przekroczyłem 3 tysiecy to długo się zbierała, żeby płynnie jechać. Kiedy jechałem pod górke np. na autostradzie, to z 5 biegu musiałem redukowac na 4 ponieważ auto traciło prędkość. Zawiozłem auto do mechanika, w Niemczech, podpieli go pod komputer, wyszły 4 problemy w tym jeden związany z Ciśnieniomierzem, mechanik powiedzaiał ze reszta problemów jest właśnie z nim związana. Kupiłem oryginalny cisnieniomierz w niemieckim serwisie toyoty. Został on wymieniony, auto nieznacznie poprawiło swoją prace jednak dalej nie miało mocy. Ciśnieniomierz kosztował 300 euro. Wrociłem do Polski, auto zostało kupione z myślą jeżdzenia na ryby. Kiedy parkowałem auto na nierównym terenie bądz na piasku, były duże problemy ze startem. Musiałem na wcisniętym sprzęgle wbic obroty na maximum dopiero wtedy puszczać sprzęgło a i tak powtażałem tę próbe kilkakrotnie zanim wyjechałem. Pojechałem do serwisu toyoty, zostawiłem auto na diagnoze, dzisiaj dostałem telefon, ze problem prawdopodobnie dotyczy wtrysków paliwa, ponieważ parametry są bardzo zaniżone czyli ze norma jest taka a moja toyota ma inną, nie pamiętam doladnie liczb , zalecili mi wysłać moje wtryskiwacze oraz pompe paliwa do głownej siedziby toyoty w Warszawie, dla potwierdzenia diagnozy. Informując mnie przy tym ze prawdopodobnie bedzie konieczność wymiany wszystkich 4 wtryskiwaczy, cena nowego 1000 zł za sztuke. Jestem bardzo zdziwiony, ponieważ po wymianie cisnieniomierza, komputer nie wskazywał ani jednego błedu, a tutaj na diagnozie znalezli taki kosztowny problem. Spotkaliscie się kiedys z podobnym problemem? Może przezyliscie juz taka sytuacje, oraz jak sie auto spisywalo na wymianie tych częsci? Czy to sie wogóle opłaca? Auto to toyota rav4 II generacja 2003r silnik 2.0 diesel D-4D przebieg w w papierach potwierdzony 159tys km NIBY.
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Pią 18 Wrz 2015, 19:57
Temat postu:

Re: Toyota Rav4 II 2003r Diagnoza - wymiana 4 wtrysków paliwa


Daross napisał:
kupywałem, powtażałem
Może kupywnij sobie słowniczek i powtóż sobie niektóre istotne sprawy. Jak ponownie tutaj zajrzysz to wypada przywitać się
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
Mech toyoty

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 454
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: vplvo xc90 ,auris 1.4d mmt swift mmt
Piwa: 43/0
Wysłany: Pią 18 Wrz 2015, 20:27
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Toyota Rav4 II 2003r Diagnoza - wymiana 4 wtrysków paliwa


co to znaczy prawdopodobnie niech żyją autoryzowane serwisy, toyoty kiedyś takie rzeczy były nie do pomyślenia ,już trzysta euro poszło przez złą diagnozę pozdrawiam
Powrót do góry
Daross

Czytelnik



Dołączył: 18 Wrz 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opolskie
Posiadane auto: Rav4 II 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Lis 2015, 15:07
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Toyota Rav4 II 2003r Diagnoza - wymiana 4 wtrysków paliwa


Problem został rozwiązany, dzięki fachowcom z http://www.toyota-wroc.pl/ z Wrocławia, mianowicie do wymiany w samochodzie była pompa paliwa, wtryski paliwa oraz zbiornik paliwa, przyczyną całej usterki było wlanie gównianego disla przez poprzednich właścicieli. Dane paliwo dostawało się do pompy paliwa i ją po prostu zepsuło, podczas przechodzenia paliwa przez pompę dostawały się do niej drobne części pompy, następnie te paliwo wędrowało do wtrysków co spowodowało zepsucie wtrysków. Mechanicy wysłali wtryski do regeneracji, pompę paliwa kupiłem używana na allegro, oraz zaproponowali oczyszczenie zbiorniku paliwa gdyż to w nim zbierało się złe i brudne paliwo, niestety był w tak tragicznym stanie, że musiałem zakupić nowy. Teraz Samochód jeździ jak nowy, tak jak powinien, jestem bardzo zadowolony i usatysfakcjonowany. Bardzo dziękuje mechanikom za fachową pomoc.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaAygo

35 990

2018r.

62 000 km

śląskie

ToyotaCorolla

83 900

2019r.

68 000 km

śląskie

ToyotaAuris

51 850

2017r.

58 700 km

wielkopolskie

ToyotaCorolla

109 900

2022r.

7 360 km

mazowieckie

ToyotaAvensis

46 700

2016r.

260 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System