Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) brak mocy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
endrju81

Czytelnik



Dołączył: 28 Sie 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): lelkowo
Posiadane auto: toyota raw4
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 28 Sie 2015, 10:31
Temat postu:

brak mocy


witam,opisze całe zdarzenie jestem posiadaczem raw4 2002 dezel 116km przebieg 160 tyś ,podczas jazdy zapaliła misie kontrolka żółta silnika i nie miałem tak zwanej mocy myślałem ze zgasł mi silnik ale zjechałem na pas awaryjny i stwierdziłem ze silnik działa dodając gazu obroty miałem tylko do 3 tys spróbowałem jakoś opuścić pas awaryjny i wrzuciłem bieg 1 auto ruszyło włączyłem bieg 2 i miałem wrażenie ż jakbym jechał na wolnych obrotach bo nie miałem wo gule macy żeby jechać szybciej poruszałem się z prędkością 20 na godzinę ,jak próbowałem włączyć bieg wyższy to to nie dało się kontynuować jazdy akurat ta awaria uległa niedaleko salonu toyoty w Elblągu i tam dotoczyłem się z uprzejmości salonu pan podpiął się komputerem i stwierdził że prawdopodobnie jest uszkodzona turbina i powiedział ze zresetował mój błąd i mogę jechać dalej bo jechałem do Gdańska ale murze uważać i po tym wszystko wróciło do normy prędkość trzymałem tok do 90-100 i było wszystko w porządku później pojechałem do Bartoszyc i Lelkowa zrobiłem ogółem 360 km ,raczej uważam że turbina jest dobra bo nie ma tak zwanego gwizdania, oleju nie ubywa z rury wydechowej nie mam dymu, spaliny niemal są idealne auto przyspiesza natychmiast ,i mam problem czy ta awaria była przypadkowa czy ten brak mocy się powtórzy .Jeżeli ktoś miał taki przypadek i uszkodzenie zlokalizował to prosiłbym o jakieś wskazówki poradę,bo to jest moja jedyna awaria którą mam ,uważam że toyota jest najlepszym suwem na rynku .Z góry dziękuje i pozdrawiam
Powrót do góry
wisienka1

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Rav 4 III 2,2 d4d
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 29 Sie 2015, 12:40
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) brak mocy


Witam.
Auto przeszło w tryb awaryjny. Powodem MOŻE być niedoładowanie lub przeładowanie turbiny. Trzeba sprawdzić wszystkie rury dolotowe do turbo i IC oraz węże ciśnieniowe. Najlepiej podjechać na diagnozę komputera...
M
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Mech toyoty

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 454
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: vplvo xc90 ,auris 1.4d mmt swift mmt
Piwa: 43/0
Wysłany: Nie 30 Sie 2015, 10:59
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) brak mocy


stały temat w tych modelach przeładowuje turbina pozdrawiam
Powrót do góry
Luxtc

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2.0 D4D 2002r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 21 Wrz 2015, 15:07
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) brak mocy


Witam.

A co oznacza, że przeładowuje turbina? Da się coś z tym zrobić?

U mnie tak się czasem zdarzało ok. rok temu i nagle ustało na wiele miesięcy.
Ale od zeszłego tygodnia mam tak częściej ale nie zapala się kontrolka silnika. Podczas jazdy nagle brak mocy i po kilkukrotnym naciskaniu pedału gazu, samochód wraca do normy.
Co to może być i jak się tego pozbyć?
Powrót do góry
Luxtc

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2.0 D4D 2002r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 27 Paź 2015, 08:51
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) brak mocy


Witajcie.

Problem mi się pogłębia bo teraz pojawia się kontrolka silnika. Wystarczy zgasić silnik i wyjąć kluczyk ze stacyjki - po odpaleniu ponownym kontrolka znika ale za jakiś czas pojawia się od nowa. Ostatnio na zimnym silniku występuje to najczęściej.
Przy zimnym silniku słychać też lekki gwizd turbiny.
Czy to już czas na regenerację? A może jakiś zawór i przeładowanie turbiny?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 27 Paź 2015, 08:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pirates69

Debiutant



Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnowskie Góry
Posiadane auto: WV Transporter T5 lift, Toyota Rav4 III 2007 2,2 180KM d-cat.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Lis 2015, 12:35
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) brak mocy


A przytkany sadzami zawór EGR. Miałem podobnie w nowszym modelu. Autostrada, bardzo mi się śpieszyło, aż tu nagle, jakby w F16 sygnał dźwiękowy + sygnalizacja na desce rozdzielczej + ograniczenie mocy, ciężarówki mnie wyprzedzały. Zwlokłem się na pobliski parking. Otworzyłem machę, sprawdziłem czy jest silnik Laughing, ogólne oględziny. Po wyłączeniu silnika na ok.5min problem ustał. Pojechałem na diagnostykę do Katowic (nie serwis). Stwierdzono, że przytkany sadzami zawór EGR. Wyczyszczony i śmiga dalej.
Powrót do góry
Luxtc

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2.0 D4D 2002r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 28 Sty 2016, 14:09
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) brak mocy


Na szczęście trafiłem na rozsądnego mechanika i zaczęliśmy od najtańszej opcji. Kupiłem najtańszy filtr paliwa i go wymieniłem. Po tym przez 3 dni było super i zaczęło się na nowo. Wlałem dodatek do paliwa dla diesli - zwiąże część dziadostwa i osiądzie na filtrze - i wyjeździłem cały bak paliwa. Kupiłem drugi najtańszy filtr i powtórzyłem zabieg. Dopiero jak już było na stałe o.k. to kupiłem lepszy filtr i go zamontowałem. Przejechałem już ok. 1,5 tys. km i jest dobrze. A turbina była podejrzana najpierw....
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaYaris

5 700

2001r.

147 000 km

śląskie

ToyotaRAV-4

187 900

2021r.

48 930 km

mazowieckie

ToyotaAuris

18 800

2008r.

198 000 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

57 900

2018r.

83 000 km

mazowieckie

ToyotaLand Cruiser

99 999

2008r.

298 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System