Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) RAV4 dodatkowy akumulator.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SP2LUB

Czytelnik



Dołączył: 14 Lut 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bryne Norwegia/Gdańsk Polska
Posiadane auto: RAV4 II
Piwa: 2/11
Wysłany: Sob 06 Cze 2015, 10:41
Temat postu:

RAV4 dodatkowy akumulator.


Dzień dobry. Chcę zainstalować sobie dodatkowe wyposażenie elektryczne w mojej RAVce. Chodzi mi o zasilanie które będzie używane podczas postoju. W związku z tym żeby nie rozładować akumulatora startowego, wykonałem sobie instalację do dodatkowego akumulator. Całość ma działać tak że dodatkowy Akumulator ma być ładowany podczas jazdy, a podczas postoju jest odłączany od instalacji samochodu a zasila mi wyłącznie rzeczy które na postoju będą czynne (światło dodatkowe, muzyka, przetwornice do komputera). Policzyłem sobie że wystarczy mi dodatkowy aku o pojemności 55AH.
Moje pytanie jest takie, czy alternator jaki mam w samochodzie da radę ładować dwa akumulatory? Ten aku startowy mam 45AH jak podłączę do ładowania jeszcze jeden o pojemności 55AH to razem będzie 100... mam wątpliwości czy aby nie zabiję alternatora? Dodam że moja RAVka do Benzyniak z silnikiem 2 litry. Ktoś już się mierzył z takim problemem?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za podjęcie tematu.
Sławek
_________________
Sławek - RAV4 2001 2,0 Benzyna
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Pon 08 Cze 2015, 01:31
Temat postu:

Re: RAV4 dodatkowy akumulator.


wiem tylko dyle iz jak oba ako beda "wydojone" i na dlugiej trasie beda ladowane - to alternator sie skopci

Polecam tez sie dowiedziec jaka ma wydajnosc alternator i juz bedziesz wiedzial ile AH mozesz spokojnie podlaczyc
Powrót do góry
SP2LUB

Czytelnik



Dołączył: 14 Lut 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bryne Norwegia/Gdańsk Polska
Posiadane auto: RAV4 II
Piwa: 2/11
Wysłany: Pon 08 Cze 2015, 07:35
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) RAV4 dodatkowy akumulator.


Tak już sprawdziłem że alternator to 90 albo 100 Amperowy. Czyli będzie mu ciężko dźwignąć światła, elektronikę auta, nadmuch i ładowanie dwóch pustych aku. Jednak myślę że prawdopodobieństwo konieczności ładowania dwóch pustych baterii jest znikome. Tak czy inaczej dobrze by było się zabezpieczyć. Instalację już zrobiłem ale chyba ograniczę się do mniejszego aku dodatkowego... myślę że podepnę drugi 45AH.

Będę wdzięczny jeżeli jeszcze ktoś się wypowie kto przerabiał temat. Nie łatwo znaleźć w necie wypowiedzi w podobnym temacie dotyczące tak małego auta jak moje Smile
_________________
Sławek - RAV4 2001 2,0 Benzyna
Powrót do góry
wojciech333

Dyskutant



Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Sharan116KM AUY 05.lubRav4II 1.8
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 09 Cze 2015, 14:46
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) RAV4 dodatkowy akumulator.


Witam.Troche mało danych.np.jaki będzie pobór prądu na postoju?ile amper?przez ile czasu?Rozumie że masz wzmacniacz i kilka dodatkowych głośników dlatego w ciemno proponuję 65Ah.I jeżeli jeździsz na krótkich odcinkach to trzeba będzie doładowywać prostownikiem.U siebie w Sharanie mam alternator 150A i aku.o poj.(razem)160 Ah.i nie ma problemu jeżdże tylko trasy.O alternator u siebie nic się nie martw da radę tylko będzie potrzebował więcej czasu na naładowanie dwóch aku.Pozdrawiam.



/
Powrót do góry
SP2LUB

Czytelnik



Dołączył: 14 Lut 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bryne Norwegia/Gdańsk Polska
Posiadane auto: RAV4 II
Piwa: 2/11
Wysłany: Czw 11 Cze 2015, 16:53
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) RAV4 dodatkowy akumulator.


Projekt jest taki, przygotowuję samochód na wyprawy w góry i chcę mieć możliwość w miarę wygodnego przespania się w samochodzie. Położyłem gruby kabel prosto z akumulatora aż do przestrzeni bagażowej. Kabel jest podpięty przez duży przekaźnik 80Amperowy i mogę go włączać lub wyłączać w każdym momencie. Kabel w kabinie podpięty jest do skrzynki na dodatkowy akumulator. Tak więc mam możliwość włączania lub wyłączania dodatkowego akumulatora do instalacji samochodu. To pozwala mi na ładowanie go podczas jazdy.
W czasie postoju dodatkowy akumulator zasila dodatkowe oświetlenie kabiny (LED) o mocy 5W, radiotelefon który potrafi pociągnąć 1,2A do 10A, przetwornica napięcia 12V/220V do zasilania laptopa (chwilowo do komunikacji)... Szacuję że maksymalny pobór prądu nie powinien przekraczać od 3A do maks 13A chwilowo.
Mam też w aucie przewidziane miejsce na ładowarkę do akumulatora którą chcę doładowywać dodatkową baterię na postoju jeżeli będzie taka możliwość. No to tak mniej więcej Smile
_________________
Sławek - RAV4 2001 2,0 Benzyna
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 11 Cze 2015, 16:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wojciech333

Dyskutant



Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Sharan116KM AUY 05.lubRav4II 1.8
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 12 Cze 2015, 11:46
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) RAV4 dodatkowy akumulator.


Podtrzymuję wcześniejszą propozycję 65Ah.będzie z zapasem i dobrze,bo mały aku.będzie się głębiej rozładowywał (zasiarczał)i wytrzyma np.1rok i koniec.Możesz cewke zwory przekażnika zasilić włącznikiem opóżnieniowym(czasowym)przeznaczonym do uruchamiania świateł (allegro ok.25zł)wtedy po np.30sek.po odpaleniu silnika z automatu będzie się ładować dodatkowa bateria,a kiedy zgasisz styki się rozewrą i bateria się odłączy od drugiej.Ja tak mam podłączone .Po zapaleniu nie obciążam alternatora oboma aku.nazwałbym to miękkim startem.Powodzenia
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaYaris

71 900

2022r.

17 258 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

10 900

2005r.

260 900 km

mazowieckie

ToyotaC-HR

85 900

2019r.

39 700 km

małopolskie

ToyotaVerso

30 000

2016r.

175 000 km

lubelskie

ToyotaCorolla

87 900

2020r.

65 804 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System