Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Blokada drzwi w RAV4 II



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
OstrowiecRAV4

Czytelnik



Dołączył: 01 Kwi 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: RAV4 II, D4D, 2003 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Kwi 2015, 19:35
Temat postu:

Blokada drzwi w RAV4 II


Witam!
Mam dziwny "problem" z blokowaniem drzwi. Co jakiś czas, w określonych warunkach włącza mi się blokada drzwi - wszystkie drzwi zostają zamknięte, przy próbie ich otwarcia od środka przyciski same się zamykają. Przycisk UNBLOCK na pilocie niby dział, ale zaraz po otwarciu następuje zamknięcie. Pierwszy raz trochę spanikowałem, bo w środku auta został mój sześcioletni syn Smile . Na siłę da się odblokować drzwi kierowcy - przytrzymując przycisk blokady. Kluczyk w zamku od zewnątrz działa ok - tzn. drzwi można otworzyć i zamknąć. Pilotem można drzwi zamknąć, ale przy próbie otwarcia znów następuje otwarcie i natychmiastowe zamknięcie.
W instrukcji do RAV4 II jest informacja o "podwójnej blokadzie zamków" (strona 2Cool, ale tam jest napisane, że po naciśnięciu UNBLOCK powinien ten system się wyłączyć - a u mnie naciskanie nic nie daje.
Zdarzyło się mi to już kilka razy i po jakimś czasie ustępowało, ale potem znów się pojawiało.
Jak przypuszczam dzieje się to w chwili gdy wyjmuję kluczyk ze stacyjki, przy jeszcze włączonym, lub dopiero co wyłączonym silniku, a pasażer w tym samym czasie otwiera drzwi - ale może to tylko zbieg okoliczności.
Nie wiem czy to działanie jakiegoś systemu antywłamaniowego, czy zwykły błąd systemu Smile.
Czy ktoś miał podobny problem lub wie jak z niego wyjść?
Samochód to RAV4 II, D4D 2003 rocznik.
Doszedł kolejny problem - zamki zamykają się przy wyjmowaniu kluczyków ze stacyjki - jest tam napis LOCK, ale do tej pory nigdy tak nie miałem. Czy ktoś wie o co chodzi?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaYaris

45 900

2020r.

108 000 km

mazowieckie

ToyotaC-HR

85 999

2018r.

5 870 km

zachodniopomorskie

ToyotaYaris

69 900

2022r.

58 000 km

śląskie

ToyotaCorolla

65 900

2019r.

75 000 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

84 470

2020r.

52 800 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System