Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Nowy przegub Rav 4 II



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Neils

Debiutant



Dołączył: 11 Wrz 2013
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Inowrocław
Posiadane auto: Rav 4 II 2.0 vvt-i 2005
Piwa: 2/2
Wysłany: Sob 17 Sty 2015, 18:16
Temat postu:

Nowy przegub Rav 4 II


Witam.

Niedawno na zakrętach zaczął mi stukać prawy przedni przegub.

Chciałem się zapytać czy polecacie przeguby jakiegoś konkretnego producenta, czy nie ma to większego znaczenia. Nie chciałbym kupować syfu, który rozleci się za 10 tkm, a z drugiej strony niepotrzebnie przepłacać Wink
Powrót do góry
kanill11

Debiutant



Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): pisz
Posiadane auto: toyota rav 4 2.0d 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 19 Sty 2015, 01:54
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Nowy przegub Rav 4 II


Witam
w związku z tym że wymieniałem już u siebie wszystkie przeguby na przedniej osi tj. dwa zewnętrzne i dwa wewnętrzne w jednakowym czasie tj ok 1,5 roku temu mam następujące spostrzeżenia:
1. Ja ze względu na oszczędności wstawiłem przeguby firmy Pascal-uważam że same przeguby nie są złe-bynajmniej jak na razie a cena do ugryzienia.
2. Może ze dwa tygodnie temu zaczęło coć mi trykać w prawym przednik kole i.... co się okazało gumowa osłona przegubu była sparciała (zewnętrzny przegub) i było na niej rozcięcie ok 1-2 cm dostał się piasek i stąd stukanie.
3. Nauczka nie pszła w las zakupiłem ponownie przegub Pascala lecz nie zakładem tym razem osłony od Pascala (tej od zestawu z przegubem) tylko zamówiłem od razu 2 osłony marki SKF.
4. Osłonę na lewym przegubie również wymieniłem bo lada chwila i bym musiał kupywać drugi przegub.

Te osłony z SKF są wykonane z materiału termoplastycznego. Jest on sztywniejszy od gumy, niektórzy mówią nawet że są plastikowe i boją się go montować bo popęka:) Ja również trochę się czaiłem z montażem tego. Już jęzdzę na nik kilka dni wygląda to bardzo dobrze.

Zatem drogi kolego moim zdaniem jeśli nie szalejesz samochodem to myśle że sam przegub nie musi być górna półka jak zależy ci na kasie, natomiast życie przegubu ma ścisły związek z żywotnością jego osłony i natym nie należy oszczędzać moim skromnym zdaniem. Moje kosztowału ok 70 zł/szt. Kompletny przegub Pascala 125 zł z osłonąSmile Wnioski sam wyciągnij. Uff ale się rozpisałem:)Pozdawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaCorolla

107 800

2021r.

45 000 km

śląskie

ToyotaPrius

17 000

2003r.

159 000 km

śląskie

ToyotaProAce City

74 900

2021r.

72 640 km

mazowieckie

ToyotaC-HR

129 800

2022r.

17 000 km

śląskie

ToyotaAygo

41 990

2020r.

48 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System