Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Wypalanie,przepalanie,naprawa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kon7rad

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Toyota RAV4 2007 D4D. 177km
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Lis 2014, 20:46
Temat postu:

Wypalanie,przepalanie,naprawa


Panowie pytanie. Ostatnio w ravce wydmuchalo mi uszczelke pod glowica,wszystko zostalo zrobione tak jak nalezy. Ale od tego czasu juz 3x wlaczylo mi sie wypalanie spalin,aa to jest czas 2tygodni,z czego w dniu dzisiejszym stalo mi sie to 2x. I trawalo to raz okolo 2 min a za drugim razem okolo 4. Nie wiecie co to moze sie dziac? Ponadto zaobserwowalem zwiekszone spalanie,zwykle moje srednie bylo na poziomie 8.5l aa teraz mam 10.2 ;/ Myslicie ze zostalo cos rozregulowane?popsute? Zle zrobione?prosze o pomoc
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Sob 29 Lis 2014, 22:00
Temat postu:

Re: Wypalanie,przepalanie,naprawa


kon7rad napisał:
Panowie pytanie. Ostatnio w ravce wydmuchalo mi uszczelke pod glowica,wszystko zostalo zrobione tak jak nalezy. Ale od tego czasu juz 3x wlaczylo mi sie wypalanie spalin,aa to jest czas 2tygodni,z czego w dniu dzisiejszym stalo mi sie to 2x. I trawalo to raz okolo 2 min a za drugim razem okolo 4. Nie wiecie co to moze sie dziac? Ponadto zaobserwowalem zwiekszone spalanie,zwykle moje srednie bylo na poziomie 8.5l aa teraz mam 10.2 ;/ Myslicie ze zostalo cos rozregulowane?popsute? Zle zrobione?prosze o pomoc


nie jestem mechanikiem ale wiem ze mam racje - zwiekszone spalanie /100km to poprzez te ciagle "wypalanie" w katalizatorze

zatem cos sie za duzo spala tam - obstawiam nadmiar uszczelniacza dal pseudo-mechanik

swoja droga - juz wiem czemu ci uszczelke wydmuchalo (wiem po wysokim spalaniu (tym "niskim" 8.5l) ) - ciezka noge masz - ot co
Powrót do góry
awos

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 445
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: taczka
Piwa: 24/0
Wysłany: Nie 30 Lis 2014, 19:27
Temat postu:

dpf


witam. przeważnie jak dymi w czasie jazdy na niebiesko że wstyd tym samochodem jechać jest problem z filtrem cząstek stałych na pewno auto zacznie więcej palić bo komputer podaje paliwo na piąty wtryskiwacz w celu oczyszczenia filtra. początek końca dpf pozostaje wymiana lub emulowania go
Powrót do góry
kon7rad

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Toyota RAV4 2007 D4D. 177km
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Gru 2014, 16:54
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Wypalanie,przepalanie,naprawa


8.5 to duze spalanie?177km i jazda pol na pol w miescie i trasie?z tego co wiem to nawet wiecej potrafia palic. A ile taki filtr wytrzymuje?tzn przebiegi jakiego rzedu? Mechanik toyoty to powinien wiedziec co robi. A jeszcze co do spalania to do czasu mechanika bylo 8.5 a teraz jest ponad 10? Wiec w czyms musi lezec problem..
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaAygo

41 990

2020r.

48 000 km

śląskie

ToyotaAuris

49 850

2017r.

58 700 km

wielkopolskie

ToyotaAvensis

17 900

2005r.

211 258 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

94 900

2022r.

9 057 km

mazowieckie

ToyotaC-HR

85 900

2019r.

39 700 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System