Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) szarpanie silnika 2.0 d4d z power boost nowa rav4 IV


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szwarek

Czytelnik



Dołączył: 22 Lis 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: RAV4 IV 2000 d 2014 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Lis 2014, 09:58
Temat postu:

szarpanie silnika 2.0 d4d z power boost nowa rav4 IV


Witam,
dość rzadko podczas łagodnego przyspieszania na niskich biegach II/III odczuwane jest szarpanie auta tak jak gdyby naprzemiennie na chwilę tracił i odzyskiwał moc; znajomy posiadający ravkę z tym samym silnikiem też potwierdził powyższe objawy w swoim aucie; żadne lampki się nie zaświecają w trakcie tych objawów; czy ktoś spotkał się lub ma pomysł skąd się to bierze i czy istotne?
pozdrawiam
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Sob 22 Lis 2014, 13:07
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) szarpanie silnika 2.0 d4d z power boost nowa rav4 IV


Jak auto jest nowe do korzystaj z gwarancji
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
ToJe

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Toyota Rav4 IV
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Lis 2014, 22:31
Temat postu:

Re: szarpanie silnika 2.0 d4d z power boost nowa rav4 IV


Szwarek napisał:
Witam,
dość rzadko podczas łagodnego przyspieszania na niskich biegach II/III odczuwane jest szarpanie auta tak jak gdyby naprzemiennie na chwilę tracił i odzyskiwał moc; znajomy posiadający ravkę z tym samym silnikiem też potwierdził powyższe objawy w swoim aucie; żadne lampki się nie zaświecają w trakcie tych objawów; czy ktoś spotkał się lub ma pomysł skąd się to bierze i czy istotne?
pozdrawiam


Mam identycznie (taki sam silnik z modułem). Początkowo myślałem, że to coś ze sprzęgłem, jakby się skokowo ślizgało. ale to chyba rzeczywiście wygląda tak, jakby silnik tracił i odzyskiwał moc. U mnie występuje to bardzo rzadko, praktycznie tylko wtedy, gdy silnik nie jest całkowicie rozgrzany. Jak ma optymalną temperaturę, to chodzi jak w zegarku.

Inna sprawa, że przy kupnie wskazywano mi, że jest to moduł Toyoty, ale nie jest instalowany seryjnie, gdyż nie każdy umie wykorzystać jego zalety i możliwości silnika. Potrzeba praktyki, aby wyczuć moment obrotowy i wiedzieć, na jakim biegu przy jakich obrotach jeździć. Może to jeden z objawów?

Niemniej PB jest nie do pobicia.
Powrót do góry
shoshu

Czytelnik



Dołączył: 30 Lis 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola
Posiadane auto: Toyoty
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Lis 2014, 15:18
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) szarpanie silnika 2.0 d4d z power boost nowa rav4 IV


Witam,
jest to wina PowerBoosta, zwróć uwagę, że szarpanie występuje w zakresie jego pracy 1600-2800 obrotów.
Odłącz go i zobaczysz że nie będzie tego objawu.
Coś jest nie tak z DEPK we wszystkich modelach Toyoty, mam nowego Avensisa i ten sam problem.
Po odłączeniu jest wszystko OK.

Reklamuje go i radzę Ci to samo.
Czym więcej będzie reklamacji to może bardziej przyłożą się do problemu.
Powrót do góry
ToJe

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Toyota Rav4 IV
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Gru 2014, 11:44
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) szarpanie silnika 2.0 d4d z power boost nowa rav4 IV


shoshu napisał:
Witam,
jest to wina PowerBoosta, zwróć uwagę, że szarpanie występuje w zakresie jego pracy 1600-2800 obrotów.
Odłącz go i zobaczysz że nie będzie tego objawu.
Coś jest nie tak z DEPK we wszystkich modelach Toyoty, mam nowego Avensisa i ten sam problem.
Po odłączeniu jest wszystko OK.

Reklamuje go i radzę Ci to samo.
Czym więcej będzie reklamacji to może bardziej przyłożą się do problemu.


A jak się odłącza DPEK?

W każdym razie chyba rzeczywiście zapytam w ASO co nie tak. Nie zwracałem na to uwagi, ale rzeczywiście nawet przy gorącym silniku przy II szarpie przy przyspieszaniu (1600-2000 obr), szczególnie jak jedzie się pod lekką górkę. Przy III chyba tylko raz mi się udało to wywołać. Zobaczymy, co powiedzą.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 01 Gru 2014, 11:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
shoshu

Czytelnik



Dołączył: 30 Lis 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola
Posiadane auto: Toyoty
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Gru 2014, 15:33
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) szarpanie silnika 2.0 d4d z power boost nowa rav4 IV


Pojedź do serwisu i złóż oficjalnie reklamację.
Mi też nie wierzyli i podśmiewali się. Jak im pokazałem to złapali BURAKA.
A i nic to nie dało.
Wysłałem maila do TMPL i oni się ty zajmują.
Jak chcesz to Ci go odłączą - 2 minuty - wypięcie tylko kabli.
Podłączenie trochę dłużej ok. 10 minut.
Mnie to bardzo denerwowało więc odłączyłem. Poza tym takie szarpanie silnikiem podczas przyspieszania ma wpływ na wszystkie elementy przeniesienia napędu.
Powrót do góry
analyzer86

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Toyota Rav4 2.0 2015
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Mar 2015, 21:14
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) szarpanie silnika 2.0 d4d z power boost nowa rav4 IV


W sobotę zamontowali mi w ASO moduł i też już odczułem objawy o którym piszecie. Ogólnie wrażenia pozytywne, ale w pewnym momencie zaczęło mną szarpać.
Składał ktoś z Was reklamacje? Jaka odpowiedź?
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Czw 19 Mar 2015, 20:29
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) szarpanie silnika 2.0 d4d z power boost nowa rav4 IV


Toyota obecnie jedzie tylko na renomie - zwykle gruchoty jak inne.

Widzialem RAV4 z bodajze 1995r (!!!) nie moglem sie dojzec zadnej rdzewki a wlasciciel nie wie co to jest mechanik.

Na moje Toyota konczy sie tak na moje oko po 2002r a najlepszy to okolo 2000r
Powrót do góry
shoshu

Czytelnik



Dołączył: 30 Lis 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola
Posiadane auto: Toyoty
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Mar 2015, 18:11
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) szarpanie silnika 2.0 d4d z power boost nowa rav4 IV


Witam ponownie.
Wreszcie Toyota zmieniła oprogramowanie w PowerBooscie.
Przejechałem blisko 1000 km na nowym oprogramowaniu i nie ma żadnego szarpnięcia.
Polecam wizyty w autoryzowanych serwisach i reklamację. Od razu zaznaczcie, że chcecie zmianę oprogramowania.
Teraz powinno to potrwać około 1 tygodnia (demontaż 5min Smile wysłanie do TMPL na zmianę oprogramowania i powrót na montaż).
Ja na rozwiązanie problemu czekałem ponad 4 miesiące ale TMPL się zrehabilitowała Smile
Pozdrawiam.

ps. a co do renomy to coś w tym jest. Mam też RAV4 2011 2.0VVTI i moim zdaniem materiały użyte w niej są dużo lepsze niż w nowym avensisie.
Powrót do góry
analyzer86

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Toyota Rav4 2.0 2015
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Mar 2015, 18:27
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) szarpanie silnika 2.0 d4d z power boost nowa rav4 IV


Dzięki wielkie za odpowiedź. Ja miałem montowany moduł 2 tygodnie temu. Aż ciężko uwierzyć, że zamontowali ze starym oprogramowaniem. Chyba pora odbyć poważną rozmowę z ASO Smile
Powrót do góry
analyzer86

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Toyota Rav4 2.0 2015
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Mar 2015, 16:49
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) szarpanie silnika 2.0 d4d z power boost nowa rav4 IV


shoshu napisał:
Witam ponownie.
Wreszcie Toyota zmieniła oprogramowanie w PowerBooscie.
Przejechałem blisko 1000 km na nowym oprogramowaniu i nie ma żadnego szarpnięcia.
Polecam wizyty w autoryzowanych serwisach i reklamację. Od razu zaznaczcie, że chcecie zmianę oprogramowania.
Teraz powinno to potrwać około 1 tygodnia (demontaż 5min Smile wysłanie do TMPL na zmianę oprogramowania i powrót na montaż).
Ja na rozwiązanie problemu czekałem ponad 4 miesiące ale TMPL się zrehabilitowała Smile
Pozdrawiam.

ps. a co do renomy to coś w tym jest. Mam też RAV4 2011 2.0VVTI i moim zdaniem materiały użyte w niej są dużo lepsze niż w nowym avensisie.
Ale problem z pwoer boost miałeś w Avensis? Bo w Rav podobno jeszcze nie mają nowego softu.
Powrót do góry
shoshu

Czytelnik



Dołączył: 30 Lis 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola
Posiadane auto: Toyoty
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Mar 2015, 12:20
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) szarpanie silnika 2.0 d4d z power boost nowa rav4 IV


Tak. problem miałem w avensisie.
Powrót do góry
beers

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 410
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: wcześniej Peugeot 407 V6 3.0 z 2006 r., aktualnie Toyota RAV4 2,2 D-CAT z 2015 r.
Piwa: 57/0
Wysłany: Sob 25 Kwi 2015, 13:24
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) szarpanie silnika 2.0 d4d z power boost nowa rav4 IV


Producentem modułu DEPK (Diesel Engine Performance Kit) jest firma J-Sport Automotive GmbH z Kolonii w RFN, która współpracuje z europejską centralą firmy Toyota w dziedzinie rozwoju napędów, dlatego też udzielana jest gwarancja przez Toyotę na moduły zainstalowane w autoryzowanych serwisach Toyoty w całej Europie. Sądząc po opisach działania modułu DEPK, dla którego Toyota używa w swoich materiałach reklamowych nazwy Power Booster jego działanie jest najbardziej harmonijne w samochodach Toyota wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów firmy Aisin (należy do koncernu Toyota), gdzie ten moduł jest załączany(wyłączany) po włączeniu (wyłączeniu) programu Sport dla skrzyni automatycznej. Moduły DEPK (Power Booster) są opracowane przez J-Sport dla konkretnego modelu samochodu, zależnie od modelu silnika, roku produkcji, skrzyni biegów (ręczna lub automatyczna) i nawet rodzaju napędu na (jedna oś czy obydwie). Mam tylko nadzieję, że autoryzowane serwisy Toyoty wiedzą o tym i instalują moduły DEPK ściśle dostosowane do danego modelu samochodu Toyoty, a jeśli danego akurat nie mają na składzie to go zamówią w Kolonii za pośrednictwem Toyota Motor Poland, tym bardziej, że częstokroć moduł DEPK do nieco innej wersji silnika i skrzyni może pracować poprawnie ale nie w każdym zakresie obrotów (niewielkie różnice w oprogramowaniu). Wydaje mi się, że należy tu żądać od ASO Toyota bardzo dokładnego sprecyzowania jaki moduł zostanie (został) zainstalowany i sprawdzenie (porównanie) tego z oficjalnymi rekomendacjami J-Sport. Niewielkie różnice w dopasowaniu modułu (jego oprogramowania) do określonego modelu silnika mogą sprawiać niespodzianki, szczególnie gdy oczekuje się bardzo skutecznego działania. Firma J-Sport jest bardzo renomowanym wytwórcą modułów podnoszących moc silników dla samochodów Toyota i choćby zwykłe porównanie z innymi uznanymi producentami w sprawie przyrostów mocy i wartości momentu obrotowego daje wyraźną przewagę dla J-Sport (oczywiście z zachowaniem trwałości silnika, skrzyni biegów, układu przenoszenia mocy itd.). Z pewnością gdy samochód i moduł są na gwarancji Toyoty to należy wykorzystać maksymalnie możliwości jakie ona daje.
Powrót do góry
analyzer86

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Toyota Rav4 2.0 2015
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Kwi 2015, 20:43
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) szarpanie silnika 2.0 d4d z power boost nowa rav4 IV


Hmm..
U mnie na fakturze za moduł występuje oznaczenie "EJS100-X0004-0P, POWER BOOST, dostawca Toyota"
Na stronie http://www.j-sport.de/en/nav-products-en/nav-performance-enhancement-en.html takie oznaczenia występują przy Avensis, a nie Rav4.
Pytanie czy ja źle patrzę? Jestem zupełnym laikiem w tych sprawach.
I co oznaczają przy modelach skróty 1AD lub 2AD?
Powrót do góry
beers

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 410
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: wcześniej Peugeot 407 V6 3.0 z 2006 r., aktualnie Toyota RAV4 2,2 D-CAT z 2015 r.
Piwa: 57/0
Wysłany: Sob 25 Kwi 2015, 23:04
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) szarpanie silnika 2.0 d4d z power boost nowa rav4 IV


Wg J-Sport Automotive GmbH do najnowszej generacji RAV4 stosowane są moduły o następujących oznaczeniach:
1/ dla silnika 2 litrowego typu 1AD-FTV z ręczną skrzynią 6-biegową moduł JS100 X0004,
2/ dla silnika 2,2 litra typu 2AD-FTV z ręczną skrzynią 6-biegową, moduł JS100 X0007,
3/ dla silnika 2,2 litra typu 2AD-FHV ze skrzynią automatyczną, moduł JS100 X0006
Wszystkie wymienione moduły są produkowane od marca 2013 r.
Oznaczenie 1AD czy 2AD dotyczy silników, czyli 1AD to silniki o pojemności 2 litrów, zaś 2AD to oznaczenie dla silników o pojemności 2,2 litra.
Oznaczenie EJS100-X00004-OP jeśli prawidłowo odczytałeś z faktury nie występuje na oznaczeniach modułów.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaYaris

45 900

2020r.

108 000 km

mazowieckie

ToyotaC-HR

85 999

2018r.

5 870 km

zachodniopomorskie

ToyotaAygo

39 990

2020r.

50 000 km

śląskie

ToyotaYaris

69 900

2022r.

58 000 km

śląskie

ToyotaAygo

29 990

2014r.

153 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System