Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota ) Toyota Touch 2 a Toyota Touch 2 & Go



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota ) CB Radio & Car audio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ToJe

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Toyota Rav4 IV
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Lis 2014, 22:48
Temat postu:

Toyota Touch 2 a Toyota Touch 2 & Go


Witam wszystkich,

Mam system multimedialny wersji Toyota Touch 2, a zastanawiam się nad nawigacją. Toyota oferuje Toyota Touch 2 & Go ze swoimi mapami. Czy różnica pomiędzy tymi systemami to tylko oprogramowanie, czy także jakiś moduł albo w ogóle całe urządzenie? Panel przedni nie różni się niczym. Czy można to jakoś upgradeować?

Albo czy da się do modułu Toyota Touch 2 wgrać po prostu mapy innego producenta? Jakoś nie uśmiecha mi się płacić za jedną aktualizację 600-1000zł.

Widziałem na allegro całe systemy jakiś dziwnych producentów, ale ciężko wstawiać do nowego auta jakąś chińszczyznę tym bardziej, że nie wiem nawet jak to zrobić.

Dzięki za uwagi.
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Nie 09 Lis 2014, 13:03
Temat postu:

Re: Toyota Touch 2 a Toyota Touch 2 & Go


ToJe napisał:
Witam wszystkich,

Mam system multimedialny wersji Toyota Touch 2, a zastanawiam się nad nawigacją. Toyota oferuje Toyota Touch 2 & Go ze swoimi mapami. Czy różnica pomiędzy tymi systemami to tylko oprogramowanie, czy także jakiś moduł albo w ogóle całe urządzenie? Panel przedni nie różni się niczym. Czy można to jakoś upgradeować?

Albo czy da się do modułu Toyota Touch 2 wgrać po prostu mapy innego producenta? Jakoś nie uśmiecha mi się płacić za jedną aktualizację 600-1000zł.

Widziałem na allegro całe systemy jakiś dziwnych producentów, ale ciężko wstawiać do nowego auta jakąś chińszczyznę tym bardziej, że nie wiem nawet jak to zrobić.

Dzięki za uwagi.


jak ma interfejs (gniazdo) - a ma na 100% to WSZYSTKO sie da uaktualnic - polecam kliknac Google/Youtube - praca jakos na...... 5-10 sekund!
Powrót do góry
ToJe

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Toyota Rav4 IV
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Lis 2014, 13:44
Temat postu:

Re: Toyota Touch 2 a Toyota Touch 2 & Go


the_bart123 napisał:
ToJe napisał:
Witam wszystkich,

Mam system multimedialny wersji Toyota Touch 2, a zastanawiam się nad nawigacją. Toyota oferuje Toyota Touch 2 & Go ze swoimi mapami. Czy różnica pomiędzy tymi systemami to tylko oprogramowanie, czy także jakiś moduł albo w ogóle całe urządzenie? Panel przedni nie różni się niczym. Czy można to jakoś upgradeować?

Albo czy da się do modułu Toyota Touch 2 wgrać po prostu mapy innego producenta? Jakoś nie uśmiecha mi się płacić za jedną aktualizację 600-1000zł.

Widziałem na allegro całe systemy jakiś dziwnych producentów, ale ciężko wstawiać do nowego auta jakąś chińszczyznę tym bardziej, że nie wiem nawet jak to zrobić.

Dzięki za uwagi.


jak ma interfejs (gniazdo) - a ma na 100% to WSZYSTKO sie da uaktualnic - polecam kliknac Google/Youtube - praca jakos na...... 5-10 sekund!


Ale mi nie chodzi o uaktualnienie map (update), tylko o upgrade, czyli wgranie map do systemu, w którym ich nie ma, w dodatku nie wiem, czy ten system nie wymaga zmian sprzętowych. A na takie pytanie nie ma odpowiedzi. W ASO nie wiedzą, tylko proponują cały moduł Toyota Touch 2 & Go, chociaż jak sprawdzałem, ma te same oznaczenia co Toyota Touch 2.

ToJe
Powrót do góry
ToJe

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Toyota Rav4 IV
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Lis 2014, 13:40
Temat postu:

Re: Toyota Touch 2 a Toyota Touch 2 & Go


Sprawa już wyjaśniona w innym ASO.

Upgrade następuje przez dodanie modułu do Touch 2 i wgranie oprogramowania. Samo oprogramowanie nie wystarczy. Nie będzie działała także inna mapa, gdyż nie ma modułu GPS. Automapa na oryginalnym oprogramowaniu nie będzie działać a wgranie innego powoduje utratę gwarancji (to samo instalacja innego modułu).

Koszt modułu z oprogramowaniem i instalacją to ok. 3200zł. Do tego aktualizacje map po 600-1000zł za jedną. Tak więc Toyota się ceni. W porównaniu do cen nawigacji dostępnych na rynku to sporo (w okresie 5 lat eksploatacji auta wyniesie ok 14-15tyś zł)

To tyle.
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Sro 19 Lis 2014, 15:42
Temat postu:

Re: Toyota Touch 2 a Toyota Touch 2 & Go


ToJe napisał:
Sprawa już wyjaśniona w innym ASO.

Upgrade następuje przez dodanie modułu do Touch 2 i wgranie oprogramowania. Samo oprogramowanie nie wystarczy. Nie będzie działała także inna mapa, gdyż nie ma modułu GPS. Automapa na oryginalnym oprogramowaniu nie będzie działać a wgranie innego powoduje utratę gwarancji (to samo instalacja innego modułu).

Koszt modułu z oprogramowaniem i instalacją to ok. 3200zł. Do tego aktualizacje map po 600-1000zł za jedną. Tak więc Toyota się ceni. W porównaniu do cen nawigacji dostępnych na rynku to sporo (w okresie 5 lat eksploatacji auta wyniesie ok 14-15tyś zł)

To tyle.


Jesus curva christ! Za taka kase to ja mam.... RAV4 z 20001r (w UK)!

A za jakoz 1000zl mialbym fajna alternatywe na Android CALY system radia w samochodzie!!

3200zl?!? Wydupczenie totalne!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 19 Lis 2014, 15:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota ) CB Radio & Car audio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota ) CB Radio & Car audio, nawigacja, alarmy, komputery


ToyotaCorolla

51 900

2018r.

123 000 km

mazowieckie

ToyotaYaris

58 900

2018r.

72 000 km

wielkopolskie

ToyotaProace City Verso

117 900

2022r.

18 167 km

mazowieckie

ToyotaRAV-4

39 800

2008r.

171 075 km

śląskie

ToyotaC-HR

102 900

2021r.

54 888 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System