Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Prosze o pomoc w wyborze RAV 4 II generacji



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jurkos

Czytelnik



Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niemcy
Posiadane auto: Ford Focus II
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Cze 2014, 09:26
Temat postu:

Prosze o pomoc w wyborze RAV 4 II generacji


Witam serdecznie wszystkich forumowiczow.

Przymierzam sie do kupna uzywanej Toyoty RAV4 i bardzo chcialbym uzyskac tutaj cenne porady doswiadczonych uzytkownikow. Stoje przed wyborem wersji z silnikiem 1.8 bez napedu 4X4 lub wersji 2.0 (150 KM) Jednak w drugim przypadku musialbym sie pogodzic z wiekszym spalaniem i ogolnymi kosztami. Czy zakup wersji 4X4 jest sensowny w moim przypadku gdzie caly tydzien poruszam sie w sumie 250 km po miescie i na krotkich odcinakch na autostradzie, a w planie wycieczki w gory ale bez offroadu glownie w Weekend. Prosze o wasza opinie.

Pozdrawiam:)

P.S: Przepraszam za brak polskich znakow:)
Powrót do góry
misiopab

Debiutant



Dołączył: 11 Sty 2014
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: TOYOTA RAV4 2.0i 2001 , MERCEDES A140
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 22 Cze 2014, 14:58
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Prosze o pomoc w wyborze RAV 4 II generacji


zdecydowanie polecam wersję 4X4 2.0i , posiadam właśnie taką wersję , mieszkam w mieście i również poruszam sie sporo po mieście spalanie jest praktycznie porównywalne jak w wersji z silnikiem 1.8 jednak napęd na 4 jest zauważalny głównie zimą (super) koszty eksploatacji są również bardzo zbliżone do swojego odpowiednika z silnikiem 1.8 więc ja osobiście polecam 2.0i 4X4 (150KM) jestem bardzo zadowolony spalanie jest przyzwoite na trasie tak około 9 l / 100km (przy dość płynnej jeździe) no miasto to różnie 11/12 l na 100km. części do RAV-ki też nie są aż tak drogie, zresztą nie ma co zakładać że się zaraz będzie coś psuło, są to auta dość wytrzymałe i mało awaryjne , oczywiście zależy jak kto eksploatuje auto i jak dba o nie...
ja nie zamieniłbym mojej RAV-ki obecne na żadne inne auto, oczywiście nie wykluczam że za pare lat nie zmienię auto , ale o podobnych parametrach jak RAV4
uważam że nie zrobisz błędu wybierając wersję z mocniejszym silnikiem czyli 2.0i i napędem na 4 koła ja osobiście widzę same zalety. POLECAM
Powrót do góry
Sinxu26

Czytelnik



Dołączył: 12 Paź 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk
Posiadane auto: Rav4 116km 2.0 D4D
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Paź 2018, 16:54
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Prosze o pomoc w wyborze RAV 4 II generacji


A ja mam wersje z D4D 2.0 i też jestem zachwycony , spalanie w mieście 7,7 /100 .

Na co uważać , zacznij od tyłu jak podniesiesz w bagażniku dywanik i zobaczysz że jest wilgoć , to znaczy że auto było zaniedbywane .

Zapytaj o zbieżność czy była robiona ? Jeżeli nie to się może okazać, iż ustawienie tylnej zbieżność wymaga zakupy nowych śrub czyli +400 + robocizna .

A reszta to podstawy , czy silnik jest suchy , czy podłużnice są całe itd ...

Wiele porad odnośnie zakupu znajdziesz na YT .

A najważniejsza to ta :
NIE SPIESZ SIĘ , BO TO SĄ TWOJE CIEZKO ZAROBIONE PIENIĄDZE , JAK NIE TA TO BĘDZIE INNA .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Oceń swoje auto


ToyotaCorolla

57 900

2018r.

85 000 km

mazowieckie

ToyotaC-HR

129 800

2022r.

17 000 km

śląskie

ToyotaAygo

33 990

2016r.

110 000 km

śląskie

ToyotaProAce

94 900

2018r.

117 000 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

94 900

2021r.

73 977 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System