Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Prosze o pomoc w wyborze RAV 4 II generacji



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jurkos

Czytelnik



Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niemcy
Posiadane auto: Ford Focus II
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Cze 2014, 09:26
Temat postu:

Prosze o pomoc w wyborze RAV 4 II generacji


Witam serdecznie wszystkich forumowiczow.

Przymierzam sie do kupna uzywanej Toyoty RAV4 i bardzo chcialbym uzyskac tutaj cenne porady doswiadczonych uzytkownikow. Stoje przed wyborem wersji z silnikiem 1.8 bez napedu 4X4 lub wersji 2.0 (150 KM) Jednak w drugim przypadku musialbym sie pogodzic z wiekszym spalaniem i ogolnymi kosztami. Czy zakup wersji 4X4 jest sensowny w moim przypadku gdzie caly tydzien poruszam sie w sumie 250 km po miescie i na krotkich odcinakch na autostradzie, a w planie wycieczki w gory ale bez offroadu glownie w Weekend. Prosze o wasza opinie.

Pozdrawiam:)

P.S: Przepraszam za brak polskich znakow:)
Powrót do góry
misiopab

Debiutant



Dołączył: 11 Sty 2014
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: TOYOTA RAV4 2.0i 2001 , MERCEDES A140
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 22 Cze 2014, 14:58
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Prosze o pomoc w wyborze RAV 4 II generacji


zdecydowanie polecam wersję 4X4 2.0i , posiadam właśnie taką wersję , mieszkam w mieście i również poruszam sie sporo po mieście spalanie jest praktycznie porównywalne jak w wersji z silnikiem 1.8 jednak napęd na 4 jest zauważalny głównie zimą (super) koszty eksploatacji są również bardzo zbliżone do swojego odpowiednika z silnikiem 1.8 więc ja osobiście polecam 2.0i 4X4 (150KM) jestem bardzo zadowolony spalanie jest przyzwoite na trasie tak około 9 l / 100km (przy dość płynnej jeździe) no miasto to różnie 11/12 l na 100km. części do RAV-ki też nie są aż tak drogie, zresztą nie ma co zakładać że się zaraz będzie coś psuło, są to auta dość wytrzymałe i mało awaryjne , oczywiście zależy jak kto eksploatuje auto i jak dba o nie...
ja nie zamieniłbym mojej RAV-ki obecne na żadne inne auto, oczywiście nie wykluczam że za pare lat nie zmienię auto , ale o podobnych parametrach jak RAV4
uważam że nie zrobisz błędu wybierając wersję z mocniejszym silnikiem czyli 2.0i i napędem na 4 koła ja osobiście widzę same zalety. POLECAM
Powrót do góry
Sinxu26

Czytelnik



Dołączył: 12 Paź 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk
Posiadane auto: Rav4 116km 2.0 D4D
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Paź 2018, 16:54
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Prosze o pomoc w wyborze RAV 4 II generacji


A ja mam wersje z D4D 2.0 i też jestem zachwycony , spalanie w mieście 7,7 /100 .

Na co uważać , zacznij od tyłu jak podniesiesz w bagażniku dywanik i zobaczysz że jest wilgoć , to znaczy że auto było zaniedbywane .

Zapytaj o zbieżność czy była robiona ? Jeżeli nie to się może okazać, iż ustawienie tylnej zbieżność wymaga zakupy nowych śrub czyli +400 + robocizna .

A reszta to podstawy , czy silnik jest suchy , czy podłużnice są całe itd ...

Wiele porad odnośnie zakupu znajdziesz na YT .

A najważniejsza to ta :
NIE SPIESZ SIĘ , BO TO SĄ TWOJE CIEZKO ZAROBIONE PIENIĄDZE , JAK NIE TA TO BĘDZIE INNA .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Oceń swoje auto


ToyotaAvensis

46 700

2016r.

260 000 km

mazowieckie

ToyotaHilux

159 900

2019r.

110 536 km

pomorskie

ToyotaCorolla

65 990

2019r.

199 000 km

wielkopolskie

ToyotaRAV-4

86 300

2016r.

120 198 km

podkarpackie

ToyotaYaris

66 900

2020r.

59 265 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System