Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) rav4 warto?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pavko79

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: rav4 d4d 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Wrz 2008, 09:34
Temat postu:

rav4 warto?


Witam . Powoli przymierzam się do kupna drugiego auta w rodzinie i szukam jakiejs terenówki lub SUVa do jazdy po naszych drogach nie w terenie. Autem głównie jezdziłaby żona dlatego powinien być to niezbyt duzy wóz.
Podoba nam się RAV4 i opel frontera- wiadomości na temat frotki juz znalazłem ale co do toyoty to nic szczególnego się nie dowiedziałem.
Proszę o jakieś linki, informacje odnośnie wad, spalania, silników benzynowych i diesla.
Interesuje mnie rocznik 2001-2005 i silniki 2d i 2b (czy można go śmiało zagazować?)
z góry dziękuję za wszelkie informacje
Powrót do góry
pavko79

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: rav4 d4d 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Wrz 2008, 16:12
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) rav4 warto?


no świetne forum, ludzie chętnie pomagają i mozna się wiele dowiedzieć.
jestem przyzwyczajony, że ktoś odpowiada na takie tematy ( przynajmniej tak jest na innych forach) a tu LIPA Sad
Powrót do góry
optykpk

Czytelnik



Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 2

Posiadane auto: TOYOTA RAV4 D4D
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Wrz 2008, 20:20
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) rav4 warto?


Witaj.
Kupiłem mojej żonie RAV4 D4D 2.0, fajna bryka. Po naszych drogach śmiga aż miło. Pali ok 8,0-8,5 l/100. Jezdzi się wygodnie bardzo dobry skręt i wspomaganie dla kobietki to wygodny samochodzik a przede wszystkim bezpieczny, warto się nad nim zastanowić . Moja żona bardzo zadowolona.Powodzenia Hej. Piotr
Powrót do góry
gadu-gadu
pavko79

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: rav4 d4d 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Wrz 2008, 16:36
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) rav4 warto?


dzięki za odpowiedz,właśnie dla żony to będzie chyba odpowiednie auto.
Powrót do góry
qbalo

Debiutant



Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 17


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Wrz 2008, 18:03
Temat postu:

RAV 4


Kupiłem RAV-4 2,00 2003 benzyna z automatem. Kierowałem się tym, że w rankingach jest on pierwszych miejscach jeśli chodzi o niezawodność. Od lutego zrobiłem 12 tys km i muszę przyznać, że komfort jazdy jest wysoki. Spalanie na poziomie 8,5 -10 l/100km. Nie miałem jakichkolwiek problemów za wyjątkiem wyładowania akumulatora, który padł po tygodniu świecenia się na parkingu włączonej przez moją żonę lampki w bagażniku.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 22 Wrz 2008, 18:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
GT-3000

Czytelnik



Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Mar 2009, 23:44
Temat postu:

RAV-4


czy RAV-4 mają jakieś poważne usterki?
również przymierzam się do Rav4 II generacji ale czytałem że są problemy z 5biegiem i ogólnie ze skrzyniami,a to nie jest tanie w naprawie

czy 2.0 jest z bezpośrednim wtryskiem? tak jak w Avensis....

a silnik 1.8 nie ma hydraulicznej regulacji luzów i do tego wypalają się gniazda zaworów gdy jest zamontowany gaz......a ja chciałem coś z gazem i nie chcę diesla -który i tak jest tak samo awaryjny jak w avensis -dwumas,turbina itp
Powrót do góry
oyama6

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 1

Posiadane auto: RAV4 2.0 Diesel, 2005r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Kwi 2009, 20:08
Temat postu:

RAV4 - warto...


Kupiliśmy miesiąc temu Rafkę jako drugi samochód - dla żony, ale również na narty, weekendowe wypady itp. Wersja 3 drzwiowa, silnik 2.0 diesel, rocznik 2005.
Jak na razie - żona (i ja, bo również nim sporo śmigam Smile ) jesteśmy zadowoleni, choć to może za wcześnie na poważniejszą ocenę.... Samochód był na terenowych oponach i trochę szumiało w środku (wystraszyłem się że to coś poważniejszego), ale po zalożeniu alumów z letnimi oponami - wszystko ucichło i jest O.K.
Samochodzik prowadzi się świetnie, biegi wchodzą gładko, silnik mógłby być bardziej elastyczny, ale nie jest źle. Komp pokazuje średnie spalanie ok. 7,5 litra/100km, i jeżeli tak jest w rzeczywistości (niektóre wpisy na forum sugerują, że komputer zanaiża spalanie) to byłoby O.K.
Bagażnik jest mikroskopijny Exclamation , ale jak mają jeździć max. 2 osoby to pół biedy. Dla większej liczy osób (samochód rejestrowany na 4 osoby!) zabranie bagaży to iluzja, chyba że zdecydujesz się na 5d.
Kupując benzynę uważaj, bo wersje 1.8 były z napędem tylko na przednie koła Exclamation . Nie wiem czy to też dotyczy diesli.
No i zdecyduj się na wizytę w poważnym serwisie/warsztacie przed zakupem, by nie wtopić.
Pozdrawiam - masz pytanie -pisz. Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaAvensis

16 600

2007r.

270 639 km

świętokrzyskie

ToyotaVerso

44 000

2016r.

175 000 km

lubelskie

ToyotaCorolla

62 900

2018r.

59 000 km

mazowieckie

ToyotaVerso

33 900

2014r.

202 341 km

śląskie

ToyotaRAV-4

187 900

2021r.

39 585 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System