Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) rav4 warto?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pavko79

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: rav4 d4d 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Wrz 2008, 09:34
Temat postu:

rav4 warto?


Witam . Powoli przymierzam się do kupna drugiego auta w rodzinie i szukam jakiejs terenówki lub SUVa do jazdy po naszych drogach nie w terenie. Autem głównie jezdziłaby żona dlatego powinien być to niezbyt duzy wóz.
Podoba nam się RAV4 i opel frontera- wiadomości na temat frotki juz znalazłem ale co do toyoty to nic szczególnego się nie dowiedziałem.
Proszę o jakieś linki, informacje odnośnie wad, spalania, silników benzynowych i diesla.
Interesuje mnie rocznik 2001-2005 i silniki 2d i 2b (czy można go śmiało zagazować?)
z góry dziękuję za wszelkie informacje
Powrót do góry
pavko79

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: rav4 d4d 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Wrz 2008, 16:12
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) rav4 warto?


no świetne forum, ludzie chętnie pomagają i mozna się wiele dowiedzieć.
jestem przyzwyczajony, że ktoś odpowiada na takie tematy ( przynajmniej tak jest na innych forach) a tu LIPA Sad
Powrót do góry
optykpk

Czytelnik



Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 2

Posiadane auto: TOYOTA RAV4 D4D
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Wrz 2008, 20:20
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) rav4 warto?


Witaj.
Kupiłem mojej żonie RAV4 D4D 2.0, fajna bryka. Po naszych drogach śmiga aż miło. Pali ok 8,0-8,5 l/100. Jezdzi się wygodnie bardzo dobry skręt i wspomaganie dla kobietki to wygodny samochodzik a przede wszystkim bezpieczny, warto się nad nim zastanowić . Moja żona bardzo zadowolona.Powodzenia Hej. Piotr
Powrót do góry
gadu-gadu
pavko79

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: rav4 d4d 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Wrz 2008, 16:36
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) rav4 warto?


dzięki za odpowiedz,właśnie dla żony to będzie chyba odpowiednie auto.
Powrót do góry
qbalo

Debiutant



Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 17


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Wrz 2008, 18:03
Temat postu:

RAV 4


Kupiłem RAV-4 2,00 2003 benzyna z automatem. Kierowałem się tym, że w rankingach jest on pierwszych miejscach jeśli chodzi o niezawodność. Od lutego zrobiłem 12 tys km i muszę przyznać, że komfort jazdy jest wysoki. Spalanie na poziomie 8,5 -10 l/100km. Nie miałem jakichkolwiek problemów za wyjątkiem wyładowania akumulatora, który padł po tygodniu świecenia się na parkingu włączonej przez moją żonę lampki w bagażniku.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 22 Wrz 2008, 18:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
GT-3000

Czytelnik



Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Mar 2009, 23:44
Temat postu:

RAV-4


czy RAV-4 mają jakieś poważne usterki?
również przymierzam się do Rav4 II generacji ale czytałem że są problemy z 5biegiem i ogólnie ze skrzyniami,a to nie jest tanie w naprawie

czy 2.0 jest z bezpośrednim wtryskiem? tak jak w Avensis....

a silnik 1.8 nie ma hydraulicznej regulacji luzów i do tego wypalają się gniazda zaworów gdy jest zamontowany gaz......a ja chciałem coś z gazem i nie chcę diesla -który i tak jest tak samo awaryjny jak w avensis -dwumas,turbina itp
Powrót do góry
oyama6

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 1

Posiadane auto: RAV4 2.0 Diesel, 2005r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Kwi 2009, 20:08
Temat postu:

RAV4 - warto...


Kupiliśmy miesiąc temu Rafkę jako drugi samochód - dla żony, ale również na narty, weekendowe wypady itp. Wersja 3 drzwiowa, silnik 2.0 diesel, rocznik 2005.
Jak na razie - żona (i ja, bo również nim sporo śmigam Smile ) jesteśmy zadowoleni, choć to może za wcześnie na poważniejszą ocenę.... Samochód był na terenowych oponach i trochę szumiało w środku (wystraszyłem się że to coś poważniejszego), ale po zalożeniu alumów z letnimi oponami - wszystko ucichło i jest O.K.
Samochodzik prowadzi się świetnie, biegi wchodzą gładko, silnik mógłby być bardziej elastyczny, ale nie jest źle. Komp pokazuje średnie spalanie ok. 7,5 litra/100km, i jeżeli tak jest w rzeczywistości (niektóre wpisy na forum sugerują, że komputer zanaiża spalanie) to byłoby O.K.
Bagażnik jest mikroskopijny Exclamation , ale jak mają jeździć max. 2 osoby to pół biedy. Dla większej liczy osób (samochód rejestrowany na 4 osoby!) zabranie bagaży to iluzja, chyba że zdecydujesz się na 5d.
Kupując benzynę uważaj, bo wersje 1.8 były z napędem tylko na przednie koła Exclamation . Nie wiem czy to też dotyczy diesli.
No i zdecyduj się na wizytę w poważnym serwisie/warsztacie przed zakupem, by nie wtopić.
Pozdrawiam - masz pytanie -pisz. Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaAuris

48 900

2018r.

125 000 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

99 900

2022r.

4 131 km

mazowieckie

ToyotaC-HR

127 800

2022r.

34 000 km

śląskie

ToyotaAygo

41 990

2020r.

48 000 km

śląskie

ToyotaAuris

74 900

2018r.

53 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System