Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Buczenie w nowej RAV4 z 2013r CVT IV generacji



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Niuś

Czytelnik



Dołączył: 31 Mar 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Debno
Posiadane auto: Rav4 2013 IV
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Mar 2014, 14:28
Temat postu:

Buczenie w nowej RAV4 z 2013r CVT IV generacji


Witam
i przepraszam jeżeli coś zrobię nie tak ale jestem na tym forum 1 raz.
od grudnia mam nową rav zrobiłem 5000 km, ogólnie to jak dla mnie super auto i skrzynia. Mam problem może ktoś też tak ma lub nie zwrócił uwagi auto kiedy jedzie sobie swobodnie nie ciągnie nie jedzie z górki przy prędkości 67, 68, i przy 97,98 km/h na prostej drodze tak buczy, że wszystko drży. W serwisie klepią żeby obserwować może opony może coś wpada w wibrację a ja się wk..., Oczywiście wystarczy dodać 1mm gazu i po sprawie lub jechać wolniej czy szybciej, ale to nowe auto za 130 tyś. Zbieram Polskie auta i wrażenie jest takie jak buczenie wału w Polonezie. Pomóżcie może ktoś wie co to jest.
Powrót do góry
Gino

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Accord 2.0 VTEC 2004 r
Piwa: 9/1
Wysłany: Wto 01 Kwi 2014, 17:03
Temat postu:

Re: Buczenie w nowej RAV4 z 2013r CVT IV generacji


Niuś napisał:
Witam
i przepraszam jeżeli coś zrobię nie tak ale jestem na tym forum 1 raz.
od grudnia mam nową rav zrobiłem 5000 km, ogólnie to jak dla mnie super auto i skrzynia. Mam problem może ktoś też tak ma lub nie zwrócił uwagi auto kiedy jedzie sobie swobodnie nie ciągnie nie jedzie z górki przy prędkości 67, 68, i przy 97,98 km/h na prostej drodze tak buczy, że wszystko drży. W serwisie klepią żeby obserwować może opony może coś wpada w wibrację a ja się wk..., Oczywiście wystarczy dodać 1mm gazu i po sprawie lub jechać wolniej czy szybciej, ale to nowe auto za 130 tyś. Zbieram Polskie auta i wrażenie jest takie jak buczenie wału w Polonezie. Pomóżcie może ktoś wie co to jest.

Nowe auto, gwarancja i tylko ASO są od tego żeby szukać, naprawić bądź wymienić. Sam nie kombinuj bo się będą odpychać, że było grzebane przy aucie, odstaw do serwisu niech robią w końcu to 130 tys. zł. Jak zrobią daj znać co było, powodzenia Wink
Powrót do góry
Niuś

Czytelnik



Dołączył: 31 Mar 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Debno
Posiadane auto: Rav4 2013 IV
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Kwi 2014, 18:11
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Buczenie w nowej RAV4 z 2013r CVT IV generacji


Witam
jasne, że nie będę grzebał, ale już to zgłaszałem, i bałwany z ASO, jest OK, jak nie OK, to tak jak pisałem proszę pojeździć obserwować może przejdzie, a nasila się czy nie i takie tam [cenzura]ły, myślę, że to na następnym serwisie znowu czeka mnie wojna. Powiem szczerze,że to nie pierwsze moje nowe auto a 2 toyota, i prawda jest taka, że z różnymi ASO miałem przyjemność, i mówię szczerze, że takiego chamstwa i dziadostwa jak w Zielonej Górze, Szczecinie, Poznaniu i Gorzowie to ja nie spotkałem. Oni w Toyocie wszyscy chyba są tak samo szkoleni, płać spadaj to przecież najlepsze naj naj naj mniej awaryjne i gnijące auta na świecie, katastrofa. Auta moje są Ok ale takie [cenzura]ły dobijają wiem to ludzie są winni ale dlaczego samemu się wk...za własne pieniądze. Pytam wszystkich bo jełopy z Aso mają szukanie w du...., a ja nie zostawię auta na tydzień czy dwa by szaleli i sprawdzali.Jak kupiłem RAV to po wyjechaniu za bramę 2km zapaliła się kontrolka od poduszek kazali wrócić czekałem 2 godziny grzebali zgasili i pojechali autem na test auto miało 8km a jeden latał na pełnym gwizdku tam i z powrotem na moich oczach i znowu wojna, na moje nerwy, że może wolniej bo to moje i nowe to jełopy , że muszą szaleć i sprawdzić szkoda gadać.
Powrót do góry
awos

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 445
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: taczka
Piwa: 24/0
Wysłany: Wto 01 Kwi 2014, 18:54
Temat postu:

skrzyna cvt


podjedź do aso zgłoś problem auto zastępcze najlepiej takie samo z tamą skrzynią biegów sam spr. może tak pracuje ta skrzynia tam jest taki metalowy pas napędowy
Powrót do góry
Gino

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Accord 2.0 VTEC 2004 r
Piwa: 9/1
Wysłany: Wto 01 Kwi 2014, 19:32
Temat postu:

Re: skrzyna cvt


awos napisał:
podjedź do aso zgłoś problem auto zastępcze najlepiej takie samo z tamą skrzynią biegów sam spr. może tak pracuje ta skrzynia tam jest taki metalowy pas napędowy

Jak może coś buczeć w nowym aucie i jak można sądzić, że być może np. skrzynia tak pracuje bo coś tam ma, proszę cię... Tak to może być w mojej 12 letniej Toyocie a nie w aucie z salonu 3-4 miesięcznym z przebiegiem 5 tys km za 130 tys Shocked Czyli co ten typ tak ma? Niestety do ASO zostawić auto, brać zastępcze i niech robią do skutku wymieniają albo dają nowe wiem, że to denerwujące ale nie masz wyjścia...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 01 Kwi 2014, 19:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Wto 01 Kwi 2014, 23:14
Temat postu:

Re: skrzyna cvt


awos napisał:
podjedź do aso zgłoś problem auto zastępcze najlepiej takie samo z tamą skrzynią biegów sam spr. może tak pracuje ta skrzynia tam jest taki metalowy pas napędowy


metalowy pas? Cos jak sucha woda? Very Happy
Powrót do góry
awos

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 445
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: taczka
Piwa: 24/0
Wysłany: Pią 04 Kwi 2014, 04:44
Temat postu:

cvt


kilka przypadków skrzynia cvt głośna wyje przebieg około 200000km raz rozebrana potrzebne łożysko nie występuje tylko cała skrzynia naprawa wymiana na drogą obecnie kupiłem verso z 2009 przebieg 220000km z uszkodzoną taką skrzynią już mam wyrobione zdanie na temat tych skrzyń biegów cvt ,KONIEC
Powrót do góry
Niuś

Czytelnik



Dołączył: 31 Mar 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Debno
Posiadane auto: Rav4 2013 IV
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Kwi 2014, 10:30
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Buczenie w nowej RAV4 z 2013r CVT IV generacji


Ja mam nowe auto i nie twierdzę kategorycznie, że to skrzynia, dlatego szukam kogoś kto ma takie auto Panowie przecież zużycie zależy od wielu czynników jak kto jej dawał w, czy coś ciągał itp, po drugie czy na 100% jesteś pewny że masz przejechane 220000tyś może nasi już tam byli,wszyscy kręcą i w serwisach też, rok temu mój ojciec od nowości miał octavię z przebiegiem 220000tyś chciał nowego superb, pojechaliśmy do serwisu, nadmienię, że od paru lat jej nie serwisował w ASO, a panowie, że auto jak nowe i chętnie wezmą tylko sprawdzą vin i zonk, bo z pół roku prędzej pękła linka od maski i zajechał do ASO w Szczecinie i ci nabili do bazy przebieg, więc inne ASO już auta nie chce bo sami w oczy powiedzieli ,że auto tak zadbane,że na 100 by się zrobiło. Tak z mojego bardzo krótkiego doświadczenia z tą skrzynią CVT to powiem, że przy normalnej spokojnej jeździe auto sunie aksamitnie nic ale to nic nie szarpie i jest zupełna cisza, brak wyczuwalnych zmian symulowanych biegów nic, oczywiście jak depniesz do podłogi zbija bieg symulowany na niższy i wyje wściekle ale które auto nie wyje jak ma 6500 obrotów i tak trzyma aż coś wyprzedzisz, wyje w trybie sport bo ma obroty o 2000tyś wyższe i troszke głośniej w normalnym, ale w eko jest miodzio naprawdę miodzio do 120km/h, może nie uwierzycie ale jadąc zgodnie z przepisami można mieć spalanie nie kręcąc się po mieście 5,2 naprawdę, a tak normalnie to 8, jak na takie auto z automatem i 4 napędami to super.
Powrót do góry
kiziormizior

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: TOYOTA RAV4 ANNIVERSARY 2.0 2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Maj 2015, 22:38
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Buczenie w nowej RAV4 z 2013r CVT IV generacji


U mnie to nie wystepuje, ale za to haczy mi drugi bieg. Boje się z tym jechac bo pewnie będą pruć plastiki srubowkrętami. Ogolnie łapie lekkiego doła Crying or Very sad
Powrót do góry
Niuś

Czytelnik



Dołączył: 31 Mar 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Debno
Posiadane auto: Rav4 2013 IV
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Maj 2015, 14:52
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Buczenie w nowej RAV4 z 2013r CVT IV generacji


Witam.
co haczy przecież tu nie ma biegów tylko symulowane no chyba, że bawisz się łopatkami albo wajchą,
a przy normalnym ustawieniu do jazdy z eco?
napisz więcej bo nie rozumie problemu.
odnośnie buczenie w moim aucie jest przejechane 22000tys, panowie w aso parę razy się przejechali razem ze mną i zawsze było to samo, że faktycznie słychać ale trzeba jeszcze obserwować i w czym ma pan problem proszę jechać troszkę wolniej albo szybciej to nie buczy.
Teraz wygląda to tak, że buczało to 100% a po 22000tyś , buczy jakieś 40%, czyli auto idealne samo się naprawia.
Pozdrawiam
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Sro 27 Maj 2015, 20:59
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Buczenie w nowej RAV4 z 2013r CVT IV generacji


hehe - to jak mi zawory klekocza tylko pomiedzy 80 a 90km/h Very Happy - zatem jezdze od 0 do 80km i powyzej 90km/h Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaCorolla

71 460

2019r.

87 340 km

mazowieckie

ToyotaAygo

33 990

2016r.

110 000 km

śląskie

ToyotaAuris

79 900

2018r.

76 058 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

94 900

2021r.

78 808 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

94 900

2021r.

73 977 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System