Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Chrobotanie z tyłu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ravek

Czytelnik



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Rav4
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Mar 2014, 21:53
Temat postu:

Chrobotanie z tyłu


Witam.
Posiadam Rav4 D4D 2005r. Mam problem a mianowicie gdy jadę powiedzmy 50km/h, wysprzęglę i auto na luzie toczy się do prędkości około 20km/h następuje chrobotanie z tyłu pojazdu. Przy mniejszej prędkości np przy manewrowaniu na parkingu lub na wyższej prędkości wspomniane już 50km/h i wyżej nic się nie dzieje. Czym może to być spowodowane?
Powrót do góry
DUSK

Dyskutant



Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: DAIHATSU TERIOS J102 1.3 16V 4WD 2002
Piwa: 7/0
Wysłany: Pią 07 Mar 2014, 22:31
Temat postu:

Re: Chrobotanie z tyłu


Witam użytkownika Toyoty ! Trudno takie objawy zdiagnozować na odległość nie wsłuchując się przy aucie ,ale według mnie to masz kolego braki w oleju w tylnym moście .Mam tylko nadzieję ,że się mylę ,bo gdyby to takowa przyczyna to możesz liczyć się ze sporym ubytkiem złotówek z portfela na auto .Lepiej gdyby to było łożysko tylnej piasty .
Powrót do góry
Neils

Debiutant



Dołączył: 11 Wrz 2013
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Inowrocław
Posiadane auto: Rav 4 II 2.0 vvt-i 2005
Piwa: 2/2
Wysłany: Pią 07 Mar 2014, 23:42
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Chrobotanie z tyłu


Sprawdź wydech, może coś się oberwało i drży na niższych "częstotliwościach". Ogólnie może wejdź pod samochód, to mogą być nawet takie prozaiczne rzeczy jak np zaczepiona gałąź, która o coś uderza. Ja pamiętam jak w innym samochodzie na "luzie" miałem straszne łomotanie, jakby silnik się rozsypywał, a okazało się... że jakimś cudem kamień dostał się w okolice skrzyni biegów Very Happy

A tak w ogóle od kiedy te objawy? Nagle, czy już z tym trochę jeździsz, tylko że się nasiliły?
Powrót do góry
Piotr Seb

Dyskutant



Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: RAV4 04 d-4d 2.0
Piwa: 19/0
Wysłany: Sob 08 Mar 2014, 18:26
Temat postu:

Chrobotanie


Tak jak przedmówcy... trudno coś powiedzieć na odległość. Oprócz mostu, który bez oleju już dawno by się rozleciał lub zatarł często zapominany w naszych samochodach jest hamulec ręczny. Może się zdarzyć tak, że z nadmiaru obsługi po wielu latach hamulec się powoli rozsypuje.... warto sprawdzić zanim dobierzesz się do czegoś poważniejszego.
Powrót do góry
awos

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 445
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: taczka
Piwa: 24/0
Wysłany: Sob 08 Mar 2014, 19:27
Temat postu:

łózyska


spr, opony mogą być wy ząbkowane
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 08 Mar 2014, 19:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Ravek

Czytelnik



Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Rav4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Mar 2014, 21:56
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Chrobotanie z tyłu


Dziękuję za zainteresowanie tematem. Sprawdzałem pod samochodem wszystko stabilnie siedzi, żadnych kamieni czy gałęzi nie ma. Olej w moście jest. Hamulec ręczny był sprawdzany jakiś czas temu. Opony nowe, ciśnienie ok. To się zaczęło z dnia na dzień w sumie. Dzisiaj wykonałem test. Jadę 50 km/h szybko hamuję do pełnego zatrzymania i wtedy nie ma chrobotania. Natomiast tak jak wspomniałem jeśli auto toczy się na luzie powoli zbliżając się do prędkości około 20 km/h zaczyna chrobotać coraz bardziej i później ustaje poniżej 20 km/h.
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Nie 09 Mar 2014, 00:07
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Chrobotanie z tyłu


Ravek napisał:
Dziękuję za zainteresowanie tematem. Sprawdzałem pod samochodem wszystko stabilnie siedzi, żadnych kamieni czy gałęzi nie ma. Olej w moście jest. Hamulec ręczny był sprawdzany jakiś czas temu. Opony nowe, ciśnienie ok. To się zaczęło z dnia na dzień w sumie. Dzisiaj wykonałem test. Jadę 50 km/h szybko hamuję do pełnego zatrzymania i wtedy nie ma chrobotania. Natomiast tak jak wspomniałem jeśli auto toczy się na luzie powoli zbliżając się do prędkości około 20 km/h zaczyna chrobotać coraz bardziej i później ustaje poniżej 20 km/h.


i niewazne na jakim biegu rozpedzisz sie do tych 50km? Np. na 3-jce 50km i do 20km i na 5-tce z 50km do 20km?
Powrót do góry
Górall

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Renault Trafic Generation
Piwa: 43/1
Wysłany: Nie 09 Mar 2014, 11:13
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Chrobotanie z tyłu


Niestety ale może to być łożysko w mechanizmie różnicowym albo w piaście koła.
Pod obciążeniem czyli z napędem jest mniej słyszalne natomiast po wysprzęgleniu na luzie dostaje dodatkowego rezonansu.
Spróbuj podnieś prawą i lewą stronę samochodu na wahaczach tak aby koła były luźne (tylko dobrze zabezpiecz) i kręć, możesz nawet odpalić auto i ostrożnie wrzucić 2-kę.
... i nasłuchiwać, coś musi wyjść.


Ostatnio zmieniony przez Górall dnia Pon 10 Mar 2014, 09:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Gino

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Accord 2.0 VTEC 2004 r
Piwa: 9/1
Wysłany: Nie 09 Mar 2014, 12:17
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Chrobotanie z tyłu


Tylko diagnoza w warsztacie pozwoli ustalić przyczynę hałasu. Ogólnie rzecz ujmując Rav 4 II jest bardzo słabo wyciszonym samochodem. Jestem świeżo po wymianie tylnego prawego łożyska w kole i mimo, że ustał hałas przy określonej prędkości to i tak jest jak dla mnie dość głośny tył tym bardziej, że nie mam półki i dodatkowo się niesie. W końcowej fazie łożyska też miałem sporadyczne ,,hrabotanie" i to na tyle głośne, że niezwłocznie udałem się na jego wymianę i teraz jest OK. Stawiam u Ciebie również na łożysko, najczęściej pada własnie prawy tył. Dodam, że łożysko to występuje niestety razem z pastą co podraża jego zakup, mi udało się je kupić w zamienniku oczywiście za 275 zł.
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Nie 09 Mar 2014, 17:06
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Chrobotanie z tyłu


Gino napisał:
Tylko diagnoza w warsztacie pozwoli ustalić przyczynę hałasu. Ogólnie rzecz ujmując Rav 4 II jest bardzo słabo wyciszonym samochodem. Jestem świeżo po wymianie tylnego prawego łożyska w kole i mimo, że ustał hałas przy określonej prędkości to i tak jest jak dla mnie dość głośny tył tym bardziej, że nie mam półki i dodatkowo się niesie. W końcowej fazie łożyska też miałem sporadyczne ,,hrabotanie" i to na tyle głośne, że niezwłocznie udałem się na jego wymianę i teraz jest OK. Stawiam u Ciebie również na łożysko, najczęściej pada własnie prawy tył. Dodam, że łożysko to występuje niestety razem z pastą co podraża jego zakup, mi udało się je kupić w zamienniku oczywiście za 275 zł.


tez mozliwe - czesto kierowcy przesiadajacy sie z cichych samochodow do RAV4 (zwlaszcza MKII) narzekaja na brak wyciszenia w kabinie.

Do tego te "chrobotanie" moze byc taka glupota jak np. rodzaj bieznika opon (najbardziej opony typowo terenowe)

takze liste rzeczy "co moze byc nie tak" to ksiazke mozemy tu napisac
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaYaris

67 900

2018r.

93 932 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

62 900

2018r.

59 000 km

mazowieckie

ToyotaAuris

18 800

2008r.

198 000 km

mazowieckie

ToyotaAygo

13 900

2011r.

116 266 km

łódzkie

ToyotaYaris

69 900

2022r.

58 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System