Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota ) Dla Tych którzy chcą kupić TOYOTE



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
keram_1

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Toyota Corolla 1,4 2005, Toyota Verso 1,8 2012, Toyota Yaris 1,33 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Lut 2014, 12:06
Temat postu:

Dla Tych którzy chcą kupić TOYOTE


Witam
Nie wiem czy to zgodne z prawem co napisze, ale dla dobra "ogólnego" zaryzykuje.
Jeżeli macie Państwo zamiar kupić jakikolwiek samochód tej marki to prosze sie dokładnie zastanowić.Dlaczego? zaraz opisze.
Kupiłam Toyote Corolle w 2005 roku, samochód do dnia dzisiejszego jest serwisowany ( kilkanaście przeglądów, 18 , samochód ma przebieg 273 tyś), sami wiecie, jaki to koszt.W ubiegłym roku zobaczyłem ślady korozji w okolicach tylnego błotnika,w wyniku bliższych oględzin samochód wyglądał jak by stał w wodzie przez co najmniej kilka lat,kompletnie skorodowane progi, podłoga, nadkola, i prawie wszystko do wysokości szyb. Serwis i Toyota Motor Poland, uznała reklamacje i zleciła naprawę. Pomimo ocen innych "fachowców" że naprawa nie ma sensu, i tego samochodu nie da się naprawić. Co otrzymałem w zamian?
Samochód "naprawiony" od pażdziernika 2013 już wyszła korozja na spawach i w dodatku auto nie ma dobrej geometri.
Jeśli kogoś to interesuje to zapraszam do korespondencji .Udostępnie dokumentacje i fotki. Nie dajcie sie Państwo nabrać na mit niezawodności i fachowej obsługi przyjaznej klientowi.
[/b]
Powrót do góry
Qnisz

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 811
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: niegdyś Mercedes W140 S320 LPG; Mercedes W220 S500 306KM 2000; Chysler Grand Voyager LE 3,3 LPG 2000; Honda CBR 1100 XX 164KM
Piwa: 38/0
Wysłany: Pią 21 Lut 2014, 18:03
Temat postu:

Re: ( Toyota ) Dla Tych którzy chcą kupić TOYOTE


Dobrze kolego, że o tym piszesz. Najgorsze, że im nowsze samochody tym więcej jest z nimi problemów i szybciej się zużywają. Aż strach wymieniać na nowszy model bo nie wiadomo co człowieka czeka.
_________________
www.qnisz.pl
Silniki Falowniki
Motoreduktory
Przekładnie
Wibratory Przemysłowe
'ZPA'
Powrót do góry
skype status
DUSK

Dyskutant



Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: DAIHATSU TERIOS J102 1.3 16V 4WD 2002
Piwa: 7/0
Wysłany: Pią 21 Lut 2014, 21:30
Temat postu:

Dla tych co chcą kupić jakiekolwiek auto


Witam kolege zawiedzionego !swoją Toyotą .Dziwne ,bo ja mam także auto z pod tego koncernu choć marki Daihatsu -córka Toyoty a starsze a na nim zero rdzy .Ale chce zwrócić uwagę na fakt ,że kolega nie widzi nic co mogłoby przycznić się do obecnego stanu auta. Ja tylko mogę opisać co ja robię ,by takie sytuacje nie miały miejsca .Co roku zaglądam pod podwozie a nie po kilku latach użytkowania .Podwozie ,nadkola ,profile zamknięte są zakonserwowane a kontrola jest co roku tego stanu czy nie ma okazji zarobić blacharz. Druga sprawa to myjnia na myjni z lancą sam myje auto a najwięcej uwagi poświęcam tylnym nadkolom ,by dobrze wymyć błoto ,które wejdzie zawsze w najmniejsze otwory pod nadkolami .Z pod nadkoli wychodzi zawsze sam szlam ,który po kilkuletnim zaniechaniu mycia auta w tych miejscach zrobi swoje .Ja pod nadkolmi zawsze na myjni sprawdzam ręką czy wszystko już błoto wypłukałem i dopiero odjeżdżam jak czuję samą blachę auta.Niestety wielu kierowców robi tak ,by opłukać a nie umyć auto co zauważyłem i odjeżdają a matka natura z błotem działają po cichutku i bez litości .Ja nigdy nie miałem pretensji do producentów ,bo w większości przypadków to użytkownicy zaniedbują auta a zaś mają pretensje do wszystkich oprócz siebie.
Powrót do góry
keram_1

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Toyota Corolla 1,4 2005, Toyota Verso 1,8 2012, Toyota Yaris 1,33 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Lut 2014, 10:27
Temat postu:

Dla tych co chcą kupić jakiekolwiek auto


Bardzo słuszna uwaga szanownego Pana, rzecz w tym że kolega nie zwrócił uwagi na jeden fakt, mianowicie taki że samochody Toyoty są serwisowane co 15 tyś km i do serwisu nalezy ocena stanu samochodu. Pytanie następne: po co mam jeszcze sprawdzać osobiście auto skoro średnio 2 razy w roku robią to "fachowcy". fakt jest niezaprzeczalny że w moim przypadku auto ma wadę chyba fabryczną i Toyota Motor Poland łącznie z stacją serwisową która wykonywała przeglądy załatwia sprawy tak jak załatwia, czyli metodą spychologii , mają chyba nadzieje że dam sobie spokój.
Moją intencją było napisanie ostrzeżenia przed tą marką bo uchodzi za niezawodną i przyjazną kierowcom, w moim przypadku było to prawda, do momentu jak grzecznie płaciłem za przeglądy i kupowałem następne samochody.
Powrót do góry
Franeksztajn

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Auris 1.33 -2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Lut 2014, 22:48
Temat postu:

Re: ( Toyota ) Dla Tych którzy chcą kupić TOYOTE


Zacytuje Ciebie miszczu Smile "...... w moim przypadku było to prawda, do momentu jak grzecznie płaciłem za przeglądy i kupowałem następne samochody " koniec cytatu.
No to w końcu jak ? Z innych samochodów Toyoty byłeś zadowolony ? Widać tak skoro kupowaleś kolejne.
Przyburaczyłeś gościu.
Nastëpnym razem jak będziesz chciał pisać takie brednie to pisz to z głową.
Ją to bym Ci zaproponował przyjęcie pozycji japonczyka sadzacego ryż, by ci sasadzic potężnego kopa za te brednie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 23 Lut 2014, 22:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
keram_1

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Toyota Corolla 1,4 2005, Toyota Verso 1,8 2012, Toyota Yaris 1,33 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Lut 2014, 14:38
Temat postu:

Re: ( Toyota ) Dla Tych którzy chcą kupić TOYOTE


Szanowny Panie "frankensztajn" proszę przeczytać z którego roku są moje samochody i w którym roku mam kłopoty z Toyotą.
Widze że jesteś w euforii zakupu Yarisa, i nie dopuszczasz myśli że kupiłeś badziew. I raczej Ty ustaw się w pozycji Japończyka sadzącego ryż
Powrót do góry
Franeksztajn

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Auris 1.33 -2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Lut 2014, 17:18
Temat postu:

Re: ( Toyota ) Dla Tych którzy chcą kupić TOYOTE


Masz 9 lat Toyotę i stekasz ze pokazay sie ślady korozji ?
Miszczu . Se kup BMW nie bedziesz stękał.
Koledzy moi mają starsze toyoty i tych problemów nie mają, ale w odróżnieniu od Ciebie dbają o samochody.
Jeździj po zasolonych ulicach, nie myj samochodu, parkuj pod chałupą to i BMW nie poradzi.
Jak kupiłeś 3 toyoty to co liczysz ze przy wejściu do salonu będą przed tobą czapki zdejmować ?
Ogarnij sie milosniku toyot.
Powrót do góry
Franeksztajn

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Auris 1.33 -2014
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Lut 2014, 20:45
Temat postu:

Re: ( Toyota ) Dla Tych którzy chcą kupić TOYOTE


Dobrze Ci gość wyżej napisał . Mycie to ma być MYCIE a nie ochlapanie samochodu.
Ja nigdy nie wjade na automatyczną myjnie. Tylko bezdotykowo, ale co ją Ce bede uczył. Setki tysięcy toyot jeździ po drogach, masa zadowolonych wiec mozna spokojnie olać Twoja opinię . Nie chodzi tobie o radę dla innych a bardziej chęć zagrania na nosie toyocie.
Czujesz sie oszukany to walcz w sądzie a nie produkujesz sie na forum robiąc tylko ferment.
Na dzis solidność toyoty dla mnie jest nie do podwarzenia a zjechalem kilkanaście marek.
Zegnam i kończę dyskusję w tym temacie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota ) Dyskusje ogólne

17) silnik »

ToyotaRAV-4

23 600

2002r.

152 967 km

podkarpackie

ToyotaVerso

44 000

2016r.

175 000 km

lubelskie

ToyotaAygo

45 900

2021r.

63 739 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

58 900

2018r.

85 000 km

mazowieckie

ToyotaAygo

22 990

2013r.

151 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System