Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Rav 4 kontra Grand Vitara



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gino

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Accord 2.0 VTEC 2004 r
Piwa: 9/1
Wysłany: Pią 31 Sty 2014, 23:22
Temat postu:

Rav 4 kontra Grand Vitara


Jestem ciekawy waszych opinii na temat Toyoty Rav 4 III gen. a Suzuki Grand Vitara 2006. Zdaję sobie sprawę, że każdy swoje chwali ale może ktoś miał okazję posiadać te modele aut i może coś bliżej na ich temat powiedzieć. Nie chodzi mi o definicję, które lepsze bo takich aut nie ma każde ma swoje mankamenty. Nie będę ukrywał, że chodzi mi po głowie Suzuki GV z silnikiem bezynowym 2.0 140 km w manualu... Very Happy
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Sob 01 Lut 2014, 19:16
Temat postu:

Re: Rav 4 kontra Grand Vitara


Gino napisał:
Jestem ciekawy waszych opinii na temat Toyoty Rav 4 III gen. a Suzuki Grand Vitara 2006. Zdaję sobie sprawę, że każdy swoje chwali ale może ktoś miał okazję posiadać te modele aut i może coś bliżej na ich temat powiedzieć. Nie chodzi mi o definicję, które lepsze bo takich aut nie ma każde ma swoje mankamenty. Nie będę ukrywał, że chodzi mi po głowie Suzuki GV z silnikiem bezynowym 2.0 140 km w manualu... Very Happy


przygladalem sie tej Vitara - ogolnie jest gites - przynajmniej temu iz jest znaczniej tansza od RAV4 - i teraz posluchaj mnie - to ze jest tansza to nie znaczy ze jest.......... tansza Smile

moja przedpotopowa RAV4 z 2001 podwozie ma jakby wlasnie wyjechala z fabryki - tlumik tak samo (tlumik jako ten.... ang. box) bo srubki na zlaczeniu skorodowaly mi i sie rury rozczepily - male spawanko za groszaki i przez kolejne 20 lat bedzie sluzyc.

Nie wazne - Vitara to bedzie ja z kazdym rokiem rdza zdrzerac ze glowa boli - ja to nazywam samo-utylizacja ze nienadazysz kasy wydawac na naprawy.

Popatrz sobie takze na Rankingi Awaryjnosci samochodow - cos takiego jak Suzuki nawet nie ma w nich uwzglednione - a RAV4...... jest na 1-szym lub 2gim miejscu (osobiscie oczywiscie odradzam wersje diesel jej)

Takze Vitara to kuszacy wybor - ale nieoplaca sie (w sensie dlugo-terminowym i statystycznym)

P.S. Jestem zwolennikiem kupna starszego (i co za tym idzie tanszego) full-wypas-samochodu (pelna opcja, skora, i inne dodatki) i statystycznie malo awaryjnego np. jakim jest RAV4 z powiedzmy z lat 2001-2002 (bo produkowane jeszcze w Japonii przez Japonczykow ktorzy predzej sobie serce wyrwa na zywca niz zrobia jakis nakmniejszy blad przy skladaniu samochodu. A nie w Francji, gdzie teraz je skladaja ci murzyni co maja gleboko gdzies co i jak jest zrobione.) no i............ wpakowaniu w nia reszty kasy w full kapitalny remont samochodu.

P.S.2 Kupujac nawet nowszy samochod i tak trzeba w niego wpakowac cos - a wtedy sie okazuje ze juz pieniazkow na to nie ma.
Powrót do góry
Gino

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Accord 2.0 VTEC 2004 r
Piwa: 9/1
Wysłany: Nie 02 Lut 2014, 21:28
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav 4 kontra Grand Vitara


Hmm...no cóż podejrzewam, że nie miałeś zbytnio do czynienia z Suzuki GV i opierasz swoje zdanie na opisach z netu, które podobne są do Toyoty Rav 4 myśle o III gen. oraz tabelkach i rankingach tam prezentowanych. Jak poczytać o awaryjności Rav 4 III gen, to równie nie jest ciekawie. Nie oszukujmy się lata uciekają wszystko się zmienia i wieczne nasze samochody nawet te z Japonii nie będą. Masz rację Toyota w rankingach wciąż w czołówce ale bardziej opieram się na opiniach kierowców niż badań w laboratoriach. Co do ceny nie ma tragedii owszem Toyota jest w tym samym roczniku nieco droższa ale dramatu nie ma. Ocena pracy Japończyka mocna naciągnięta to też tylko ludzie...
Suzuki o ile się nie mylę to również "japończyk". Obecnie większość marek w tym Toyota składa swoje samochody w różnych krajach tak czasy każdy liczy i oszczędza jak może.
Powrót do góry
Górall

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Renault Trafic Generation
Piwa: 43/1
Wysłany: Pon 03 Lut 2014, 21:54
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav 4 kontra Grand Vitara


Ja miałem Grand Vitarę, pisałem już o różnicach, nie chcę się powtarzać.
Zdecydowanie wolę Toyotę Rav4, natomiast jeżeli miałbym wybierać urodę, to bardziej podoba mi się Suzuki Grand Vitara.
Starzy Górale mówią "z ładnej miski się nie najesz" (to się odnosi nie tylko do kobiet) i to jest Święta prawda Laughing , bo uroda to nie wszystko. Razz
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 00:24
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav 4 kontra Grand Vitara


Górall napisał:
Ja miałem Grand Vitarę, pisałem już o różnicach, nie chcę się powtarzać.
Zdecydowanie wolę Toyotę Rav4, natomiast jeżeli miałbym wybierać urodę, to bardziej podoba mi się Suzuki Grand Vitara.
Starzy Górale mówią "z ładnej miski się nie najesz" (to się odnosi nie tylko do kobiet) i to jest Święta prawda Laughing , bo uroda to nie wszystko. Razz


Dokladnie - RAV4 jest bardziej....... babska - GV jest mega meska

niestety "z ładnej I TANSZEJ miski się nie najesz" Smile

P.S. Tylko nie kupuj tej RAV4 w diesl'u co Goral ma - bo bedziesz jadl do konca zycia sucharki i pil wode z muszli klozetowej Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 00:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kon7rad

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Toyota RAV4 2007 D4D. 177km
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 14:38
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav 4 kontra Grand Vitara


A więc tak miałem i Vitare i teraz mam Ravke. I powiem tak,średnio prawda z tym ze Ravka to kobiece auto a Vitarka męskie. U mnie było na odwrót Żonie bardziej podobała się Vitara a mi Ravka(czyżby zaburzenie płci?- raczej nie sądze). Uważam,że Suzuki jest gorszym samochodzem,a napewno mniej wygodnym, od Ravki i dużo słabszym,ale to może dlatego,że w Vitarce było 129koni a tu mam 177. I wbrew przestrodze ja na swojego Diesla nie narzekam Smile
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 20:59
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav 4 kontra Grand Vitara


kon7rad napisał:
I wbrew przestrodze ja na swojego Diesla nie narzekam Smile


2007r - poczekamy jeszcze z roczek dwa - lepiej juz negocjuj z swoim bankiem o hipoteke na dom Very Happy

Mojej RAV4 - dwie poprzednie osoby to byly kobiety

Tu w UK wiele srednio 30-50 letnich Brytyjek jezdzi wlasnie RAV4 Smile lubia je wlasnie za wyglad a nie za niezawodnosc
Powrót do góry
kon7rad

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Toyota RAV4 2007 D4D. 177km
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 22:03
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav 4 kontra Grand Vitara


No tak bo odstępstw od reguły być nie może Smile wszystko z góry przesądzone,swoją drog,że za rok tego auta już pewnie nie będę miał Smile
Powrót do góry
Gino

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Accord 2.0 VTEC 2004 r
Piwa: 9/1
Wysłany: Sro 05 Lut 2014, 17:19
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav 4 kontra Grand Vitara


Górall napisał:
Do "The bart123" który napisał: (...) "Tylko nie kupuj tej RAV4 w diesl'u co Goral ma - bo bedziesz jadl do konca zycia sucharki i pil wode z muszli klozetowej".
Kolego "the bart123" gdybym to ja wyjechał do UK (W. Brytanii)) to stać by mnie było na najnowszy model Toyoty i kolejny dom, ciebie natomiast udało się nabyć zaledwie leciwy, a jakim sposobem to już wiemy Laughing .

A teraz na temat:
W krajach skandynawskich Suzuki GV jeździ się max. do 5 lat, to samo na wyspach.
A wiecie dlaczego - ze względu na klimat, mocno KORODUJĄ. Piszę to jako praktyk a nie filozof-teoretyk... Laughing
Kolega kupił GV II w 2008 roku (garażuje) i niestety sprawdza się to co pisałem na temat mojej Grand Vitary - liczne ogniska korozji, najwięcej na płycie podłogowej oraz osprzęcie podwozia. Krótka żywotność przegubów, i innych podzespołów mechanicznych z felgami włącznie, do tego dochodzą typowe współczesne problemy z silnikami zarówno diesel i benzyna.
Jadnak wygląd zdecydowanie przewyższa jakość techniczną.

Konkluzja - chciałbym mieć Toyotę Rav4 D-4D z nadwoziem Suzuki Grand Vitary ale wykonanym przez Toyotę
Niestety nie można mieć wszystkiego tak jak z kobietą. Laughing Laughing

Jak zwykle zwięźle i na temat Smile. Co ciekawe, przeglądając ogłoszenia dot. sprzedaży SGV zauważyłem, że dużo tych aut pochodzi z Danii. Czyżby to ulubiony samochód Duńczyków czy tak atrakcyjne są tam ceny dla handlarzy?
Powrót do góry
Górall

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Renault Trafic Generation
Piwa: 43/1
Wysłany: Sro 05 Lut 2014, 21:24
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav 4 kontra Grand Vitara


W Dani terenówki m.in. Suzuki Grand Vitary, Toyoty Rav4 są wykorzystywane w tzw. "Small biznesie" jako woły robocze.
Ze względu na unikanie podatków terenówki z przyczepami służą tam jako auta dostawcze do wożenia w tych samochodach naprawdę dużych ilości towarów.
Dlatego właśnie te samochody wyposażone są przeważnie tylko w dwa przednie fotele.
Można się domyśleć jak silnik, zawieszenie i sprzęgło dwumasowe dostaje popalić. Crying or Very sad
Takie przepracowane samochody firmy leasingowe i nie tylko sprzedają po kosztach, bo tam nikt tego nie kupi. W Polsce już tak, dlaczego Question bo handlarze skręcą liczniki z 300 tys. do 130 tys. km. Twisted Evil
Powrót do góry
Gino

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Accord 2.0 VTEC 2004 r
Piwa: 9/1
Wysłany: Sro 05 Lut 2014, 21:41
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav 4 kontra Grand Vitara


Pewnie masz rację, dziękuję Wink
Powrót do góry
Górall

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Renault Trafic Generation
Piwa: 43/1
Wysłany: Sro 05 Lut 2014, 21:57
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Rav 4 kontra Grand Vitara


Gino napisał:
Pewnie masz rację, dziękuję Wink

Wiem to z autopsji, na dodatek sprawdzone na własnej skórze Laughing
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaC-HR

114 900

2020r.

34 833 km

mazowieckie

ToyotaC-HR

124 800

2022r.

17 000 km

śląskie

ToyotaVerso

19 900

2007r.

191 000 km

śląskie

ToyotaAygo

37 990

2020r.

99 000 km

śląskie

ToyotaAygo

43 990

2020r.

43 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System