Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Kontrolka ABS



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
artzse

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: RAV 4 II 2.0VVTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Sty 2014, 10:00
Temat postu:

Kontrolka ABS


Witam
Panowie auto rav4 II gen rok 2000 2,0 benzyna.Czy w tym samochodzie jest gdzieś kontrolka dedykowana systemu ABS?W którym zespole zegarów się znajduje? Ewentualnie może przez inną kontrolkę zgłaszane są błędy.Dziękuje za odpowiedz.
Powrót do góry
awos

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 445
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: taczka
Piwa: 24/0
Wysłany: Sro 29 Sty 2014, 19:26
Temat postu:

abs


Na zapłonie powinna sie świecić kontrolka abs spr. czy działa abs może spalona żarówka w liczniku lub ktoś celowo wyjął.
Powrót do góry
artzse

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: RAV 4 II 2.0VVTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Sty 2014, 08:42
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Kontrolka ABS


Dziękuję kolego.
Bardziej chodzi mi o to gdzie ta kontrolka jest zlokalizowana w zespole liczników.Centralnie pod obrotomierzem na czarnym polu?Bo w zespole prędkościomierza i tam gdzie jest wskaźnik paliwa i temperatury nie ma takiej kontrolki.
Oczywiście nie świeci ,abs brak.Słyszałem że uszkodzony jest czujnik w którymś kole.Ale rozumiem że powinna się wtedy świecić awaria ABS.
A tu nawet nie mrugnie.A czy brak bezpiecznika od ABS wyłączy tez ta kontrolkę?
Powrót do góry
ravka

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlasie
Posiadane auto: TOYOTA RAV4 2.0 D-4D 2004
Piwa: 40/4
Wysłany: Czw 30 Sty 2014, 17:39
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Kontrolka ABS


artzse napisał:
Bardziej chodzi mi o to gdzie ta kontrolka jest zlokalizowana w zespole liczników.Centralnie pod obrotomierzem na czarnym polu?Bo w zespole prędkościomierza i tam gdzie jest wskaźnik paliwa i temperatury nie ma takiej kontrolki.


Fotka pochodzi z dizlaka, ale podejrzewam, że tak samo jest w benzynie.
p.s.
Tempomat dotyczył innego tematu. Wink

Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Czw 30 Sty 2014, 18:48
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Kontrolka ABS


ravka napisał:
artzse napisał:
Bardziej chodzi mi o to gdzie ta kontrolka jest zlokalizowana w zespole liczników.Centralnie pod obrotomierzem na czarnym polu?Bo w zespole prędkościomierza i tam gdzie jest wskaźnik paliwa i temperatury nie ma takiej kontrolki.


Fotka pochodzi z dizlaka, ale podejrzewam, że tak samo jest w benzynie.
p.s.
Tempomat dotyczył innego tematu. Wink



potwierdzam - w 2giej generacji benzyna 1.8 w podobnym miejscu - przekrecam kluczyk (bez odpalania) i sie swieci i gasnie po odpaleniu
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 30 Sty 2014, 18:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
artzse

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: RAV 4 II 2.0VVTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Sty 2014, 15:48
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Kontrolka ABS


Dzięki wielkie Panowie.

Właśnie zostałem szczęśliwym posiadaczem Ravki II gen.
Kontrolki jak nie było tak nie ma(pewnie raziła w oczy). A zapytam jeszcze czy w tym modelu występuje kontrola trakcji?Może brakuje mi jeszcze tych dwóch VSC/TRC i tej z lewej strony.
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Nie 02 Lut 2014, 17:31
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Kontrolka ABS


artzse napisał:
Dzięki wielkie Panowie.

Właśnie zostałem szczęśliwym posiadaczem Ravki II gen.
Kontrolki jak nie było tak nie ma(pewnie raziła w oczy). A zapytam jeszcze czy w tym modelu występuje kontrola trakcji?Może brakuje mi jeszcze tych dwóch VSC/TRC i tej z lewej strony.


Ja tam nie wiem dlaczego miala razic - gdyz wszystkie kontrolki gasna po odpaleniu silnika - a zapalaja sie tylko te - gdzie wystepuja jakies problemy - np. brak paliwa, albo check engine itp.
Powrót do góry
artzse

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: RAV 4 II 2.0VVTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Lut 2014, 10:03
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Kontrolka ABS


Witam Panowie

Raziła ta kontrolka sprzedającego.Podłączenie komputera wykazało błąd czujnika lewy przód.Wczoraj miałem troszkę czasu.Wiec walizka z narzędziami i do dzieła.
Na pierwszy rzut poszedł zespół wskaźników.Po wymontowaniu okazało się ze w miejscu gdzie jest kontrolka ABS jest zastosowany patent z czarnym klejem do szyb "żeby nie raziła " brak tradycyjnej żarówki tylko dioda led smsd po wydłubaniu kleju niestety uległa uszkodzeniu dioda.Ale z racji że trochę elektrośmieci w domu jest więc diodę znalazłem i wymieniłem.Ok zespół wskaźników mam z głowy dziła-abs świeci ale błąd nadal jest z czujnika.No cóż z racji tego że czujnik to zwykła cewka wiedz uszkodzenie samego czujnika mało prawdopodobne.Miernik w rękę i obcinaczki i do działa.
Pierwsze cięcie od czujnika 15cm test na rezystancje i o dziwo czujnik wychodzi sprawny.To diagnoza pada na uszkodzony przewód.Drugie ciecie 15 cm od wtyczki, przedzwonienie przewodów od komputera do wtyczki czujnika test wychodzi ok.Pozostała tylko wymiana wyciętego przewodu poskładanie i test.

Oczywiście po całej operacji i wykasowaniu błędu system się zdiagnozował poprawnie i ABS działa


Operacja trwała 2 godzinki satysfakcja -bezcenna.

Pozdrowienia dla tego "specjalisty od czarnego kleju"

Dodam że auto sprowadzone.
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Nie 09 Lut 2014, 14:39
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Kontrolka ABS


artzse napisał:
Witam Panowie

Raziła ta kontrolka sprzedającego.Podłączenie komputera wykazało błąd czujnika lewy przód.Wczoraj miałem troszkę czasu.Wiec walizka z narzędziami i do dzieła.
Na pierwszy rzut poszedł zespół wskaźników.Po wymontowaniu okazało się ze w miejscu gdzie jest kontrolka ABS jest zastosowany patent z czarnym klejem do szyb "żeby nie raziła " brak tradycyjnej żarówki tylko dioda led smsd po wydłubaniu kleju niestety uległa uszkodzeniu dioda.Ale z racji że trochę elektrośmieci w domu jest więc diodę znalazłem i wymieniłem.Ok zespół wskaźników mam z głowy dziła-abs świeci ale błąd nadal jest z czujnika.No cóż z racji tego że czujnik to zwykła cewka wiedz uszkodzenie samego czujnika mało prawdopodobne.Miernik w rękę i obcinaczki i do działa.
Pierwsze cięcie od czujnika 15cm test na rezystancje i o dziwo czujnik wychodzi sprawny.To diagnoza pada na uszkodzony przewód.Drugie ciecie 15 cm od wtyczki, przedzwonienie przewodów od komputera do wtyczki czujnika test wychodzi ok.Pozostała tylko wymiana wyciętego przewodu poskładanie i test.

Oczywiście po całej operacji i wykasowaniu błędu system się zdiagnozował poprawnie i ABS działa


Operacja trwała 2 godzinki satysfakcja -bezcenna.

Pozdrowienia dla tego "specjalisty od czarnego kleju"

Dodam że auto sprowadzone.


niezli kombinatorzy - w dodatku to uznaje jako celowe ukrywanie/tuszowanie bledu (uszkodzenia samochodu)

temu balbym sie kupowac samochod w polsce (od polaka) - tu w UK to nie ma takich cudow (znaczy sie kupujac od przecietnego Brytyjczyka), albo jest widoczny zonk (i sprzedawany jako uszkodzony), albo go nie ma

Znam nawet osobiscie przypadki gdzie samochod byl sprzedawany jako sprawny (i faktycznie taki byl) i po jakis paru tygodniach nowemu wlascicielowi hamulce padly (cos z przewodami) - sprzedawca mial przekichane, a w polsce to wina kupujacego - bo nie sprawdzil samochodu
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaAuris

74 900

2018r.

53 000 km

mazowieckie

ToyotaYaris

45 900

2020r.

108 000 km

mazowieckie

ToyotaRAV-4

187 900

2021r.

39 585 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

51 900

2018r.

123 000 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

94 900

2021r.

78 808 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System