Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Niska moc wolne obroty wycik oleju 1ZZ-FE



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojciech333

Dyskutant



Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Sharan116KM AUY 05.lubRav4II 1.8
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 06 Sty 2014, 13:08
Temat postu:

Niska moc wolne obroty wycik oleju 1ZZ-FE


Kupiłem Rav4II benzyna 2002.Autko ma potwierdzony przebieg 96 tyś.km kilka objawów mnie niepokoi np.wolne obroty rozgrzanego sil.to 500 obr/min czy to prawidłowe?Wyciek oleju z silnika trudno ustalić skąd, wilgotny jest cały bok silnika od strony łańcucha rozrz. patrząc od strony grodzi.Uszczelka pokrywy zaworów jast szczelna.Znajomy mechanik jest dobry ale VW/Audi stwierdził wyciek zpod napinacza łańcucha pytanie ma rację? miał ktoś coś takiego ?Od wyminy oleju zrobiłem 4tyś.km.(5W-40)ubyło około pół litra.Komputer nie ma błędów ale nie czyję mocy a spalanie jest wysokie.Przy póstym samochodzie i autostradzie stałej prędkości 90km/h 6,8l/100km.ale w mieście delikatnej jeżdzie 12,5 l/100.Mój mechanik uważa że max.dawka paliwa na wtryskach 60 mg./sek. powinna wynosić ponad 100 pytanie czy ma rację?Sprawdziliśmy ciśnienie w cylindrach i jest ok.Nie ma pewności ale stawia na nie prawidłowo działający czujnik masy powietrza pytanie ma rację?A może ktoś poleci dobrego mechanika do Rav4II benzyna w rejonieLublin,Rzeszów,Zamość
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Pon 06 Sty 2014, 20:13
Temat postu:

Re: Niska moc wolne obroty wycik oleju 1ZZ-FE


wojciech333 napisał:
Kupiłem Rav4II benzyna 2002.Autko ma potwierdzony przebieg 96 tyś.km kilka objawów mnie niepokoi np.wolne obroty rozgrzanego sil.to 500 obr/min czy to prawidłowe?Wyciek oleju z silnika trudno ustalić skąd, wilgotny jest cały bok silnika od strony łańcucha rozrz. patrząc od strony grodzi.Uszczelka pokrywy zaworów jast szczelna.Znajomy mechanik jest dobry ale VW/Audi stwierdził wyciek zpod napinacza łańcucha pytanie ma rację? miał ktoś coś takiego ?Od wyminy oleju zrobiłem 4tyś.km.(5W-40)ubyło około pół litra.Komputer nie ma błędów ale nie czyję mocy a spalanie jest wysokie.Przy póstym samochodzie i autostradzie stałej prędkości 90km/h 6,8l/100km.ale w mieście delikatnej jeżdzie 12,5 l/100.Mój mechanik uważa że max.dawka paliwa na wtryskach 60 mg./sek. powinna wynosić ponad 100 pytanie czy ma rację?Sprawdziliśmy ciśnienie w cylindrach i jest ok.Nie ma pewności ale stawia na nie prawidłowo działający czujnik masy powietrza pytanie ma rację?A może ktoś poleci dobrego mechanika do Rav4II benzyna w rejonieLublin,Rzeszów,Zamość


A wiec - nie wiem jaki masz silnik - ale ja mam 1.8 z 2002

jadac 100km/h mam jakos 6 litrow - przy zimnym silniku, 7km odcinki do pracy i zwlaszcza ze teraz zima - jest duzo wiecej - ponad 7l

Olej mi tez chleje - tak strzele 250ml na 3 miesiace? Napewno lekko pol litra co rocznie (a przechodzi przeglady na spalanie wzorowo) i zero wyciekow oleju

co do 12.5l/100km powiem tak - zimny silnik, lekko ciezsza noga - krotki odcinek i sie kompletnie nie dziwie

Tyle ze ja bardzo dbam o oleje, filtry Toyoty, dodatki do oleju, paliwa, swiecie - filtry powietrza itp. (dluuuuga lista)

ale ten silnik od oleju hmmmm - to juz kit wie - jedno jest pewne - jak jest to ZNACZACY wyciek - to trzeba rozebrac i zrobic - jak lekki - pobawic sie w te dodatki do oleju co tamuja takowe wycieki i NAPEWNO pomoze

Takze wytrzyj silnik dobrze szmata - i przekonaj sie jak mocno cieknie

Najlepsza by byla takze fotka - wielu by pomogla w diagnozie


ah - u mnie rozgrzany silnik to ma jakos hmmm........ 800rpm? Napewno nie 500rpm, bo jak czasami mu glupawka odbije i zejdzie przez chwile do jakos 600-700rpm to czuc trzesie sie lekko silnik

Sorry ze tak chaotycznie pisza - ale np. przyszlo mi do glowy ze wiele bzdur moze byc winnych malej mocy - np. jak silnik "pije" olej - to swiece moga byc ze tak powiem - zarzygane nim - kopci jak jest cieplo i na cieplym silniku?

Do tego dodam o swoim slabym silniku - gdzie po zaaplikowaniu strzykawki Ceramizer - bryka odzyla pozadnie

Niezmienia to faktu ten wyciek oleju brzmi powaznie
Powrót do góry
wojciech333

Dyskutant



Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Sharan116KM AUY 05.lubRav4II 1.8
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 08 Sty 2014, 09:41
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Niska moc wolne obroty wycik oleju 1ZZ-FE


1zz-fe to właśnie 1.8 benzyna 125KM.moja Ravka jest pięcio drzwiowa.Odnośnie obrotów to zostało mi jeszcze czyszczenie silnika krokowego.Świece wymieniłem(stare miały kolor idealny).Najpierw chcę podmienić na chwilę przepływomierz i się przejechać(może wolne obroty się poprawią no i moc)Odnośnie wycieku rozumiem że ten silnik nie ma typowych miejsc wycieków poza uszczelką pokrywy zaworów(postanowiłem że wyciekiem zajmę się przy regulacji zaworów co nastąpi za około 17tyś.km.)Dzięki za podowiedzi,jak uda się naprawić napiszę co pomogło.
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Sro 08 Sty 2014, 20:29
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Niska moc wolne obroty wycik oleju 1ZZ-FE


wojciech333 napisał:
1zz-fe to właśnie 1.8 benzyna 125KM.moja Ravka jest pięcio drzwiowa.Odnośnie obrotów to zostało mi jeszcze czyszczenie silnika krokowego.Świece wymieniłem(stare miały kolor idealny).Najpierw chcę podmienić na chwilę przepływomierz i się przejechać(może wolne obroty się poprawią no i moc)Odnośnie wycieku rozumiem że ten silnik nie ma typowych miejsc wycieków poza uszczelką pokrywy zaworów(postanowiłem że wyciekiem zajmę się przy regulacji zaworów co nastąpi za około 17tyś.km.)Dzięki za podowiedzi,jak uda się naprawić napiszę co pomogło.


musze przyznac ze dzis dokladnie przyjzalem sie obrotom na rozgrzanym silniku i....... ja mam idealnie miedzy 0 a 1000rpm - czyli 500rpm Sad zatem niebylem pewny co pisze - takze mam 500rpm

zmylilo mnie w opisie twojego samochodu te 116KM

Regulacja zaworow bedzie cie trochu kosztowac (ponad 2000zl) - przeczytaj moj problem z "klekotaniem szklanek" ogolnie ja juz sie tym nie przejmuje - bo ustaje to powoli, jak i to ze samochod nadal ma "kopa"

ja bym tam tylko sie martwil tym wyciekiem oleju - i tyle
Powrót do góry
wojciech333

Dyskutant



Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Sharan116KM AUY 05.lubRav4II 1.8
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 09 Sty 2014, 22:08
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Niska moc wolne obroty wycik oleju 1ZZ-FE


No to mnie pocieszyłeś,chociaż obroty są właściwe.Regulacja zaworów to około 300 zł.+90 za każdą szklankę+uszczelki ja liczę na około 1100zł.pozatym widziałem jak zamiast wymieniać mechanik szlifował w szklance otwór w który wchodzi trzonek zaworu i luz się potem zgadzał.Pytanie czy materiał po szlifie jest tak samo twardy.?Nikt na tym forum nie wie czy max.dawka paliwa na wtryskach powinna wynosić 60mg/sek.?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 09 Sty 2014, 22:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
awos

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 445
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: taczka
Piwa: 24/0
Wysłany: Sob 11 Sty 2014, 10:45
Temat postu:

silnik


odnośnie wolnych obrotów umyć dokładnie przepustnice i silniczek krokowy luzy zaworowe jak niema LPG to na 99% jest wszystko ok. jak jest LPG to szklanki szlifujemy od wew. Odnośnie wycieków można zacząć od napinacza mało pracy nie zaszkodzi ale przeważnie kończy się uszczelnieniem dekla rozrządu. przepływomierz zazwyczaj wymaga tylko umycia ( drucik wew. żeby dokładnie widział że jest przepływ powietrza anie był otulony brudem).
Powrót do góry
wojciech333

Dyskutant



Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Sharan116KM AUY 05.lubRav4II 1.8
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 11 Sty 2014, 23:03
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Niska moc wolne obroty wycik oleju 1ZZ-FE


Dzięki za podpowiedzi.Jeżeli wolnych obrotów ma być 500 to niczego nie będę czyścił.Przepływomierz umyty,tylko mocy wydaje mi się mało.Przesiadłem się z 1.4 benzyny 60KM.Ibizy do Ravki i wydaje mi się że Ibiza lepiej się zbierała.Odnośnie zaworów tak założyłem przed 4 tyś.km. LPG dlatego planuję regulację zaworów.
Powrót do góry
misiopab

Debiutant



Dołączył: 11 Sty 2014
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: TOYOTA RAV4 2.0i 2001 , MERCEDES A140
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 12 Sty 2014, 00:08
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Niska moc wolne obroty wycik oleju 1ZZ-FE


mam ravke II 2.0i ale nie zagazowaną z 2002 jeżdżę nią od roku też mam 500/600 i jest oki...
spalanie po mieście o tej porze roku, to tak 12l / trasa 7l, no lubią ravki się napić
bardzo ważne też jest co tankujesz bo te cholery są czułe na tym punkcie
ja przesiadłem się z Hondy Civic i przyznam się że miałem ciężką nogę ale ravka wyleczyła mnie z tego :D

oczywiście jestem zadowolony z tego auta, ale ostatnio zaczęła się palić kontrolka check engine i wiem ze z tym są też problemy dość często jak się jeździ na gazie więc możesz się spodziewać tego że ci się zaświeci :(

ja u siebie sprawdziłem błędy i wymieniłem 2 sondy lambda chyba jednak nie potrzebnie , przepływomierz też jest oki...
i dowiedziałem się że to na 90% katalizator moc jest bez zmian i podobno nie ma co się tym przejmować
piszę to dlatego bo dość często tak się dzieje w zagazowanych ravkach i jeśli jest kiepskiej jakości gaz
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Nie 12 Sty 2014, 22:26
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Niska moc wolne obroty wycik oleju 1ZZ-FE


wojciech333 napisał:
Dzięki za podpowiedzi.Jeżeli wolnych obrotów ma być 500 to niczego nie będę czyścił.Przepływomierz umyty,tylko mocy wydaje mi się mało.Przesiadłem się z 1.4 benzyny 60KM.Ibizy do Ravki i wydaje mi się że Ibiza lepiej się zbierała.Odnośnie zaworów tak założyłem przed 4 tyś.km. LPG dlatego planuję regulację zaworów.


niezapominaj iz RAVka to jakos 1.5 tony stali Smile

Tak samo jesli chodzi o spalanie - Ogolnie RAV4 (przynajmniej silnik 1.8 benzyna) to mega ekonomiczny samochod jesli ma sie lekka noge - u mnie na trasie jadac 100km/h komputer pokazuje 6l/100km jak zwolnie np. do 70km/100km to mam okolo 5l/100km

Ale w miescie jak przycisne mu i na krotkich trasach do pracy (ciagle zimny silnik) - to i mam 8l/100km
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaRAV-4

164 900

2019r.

52 397 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

51 900

2018r.

123 000 km

mazowieckie

ToyotaYaris

15 900

2005r.

175 000 km

śląskie

ToyotaRAV-4

149 800

2019r.

73 000 km

śląskie

ToyotaCorolla

94 900

2021r.

78 808 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System