Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota ) Gwarancja.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
baba łysego

Czytelnik



Dołączył: 24 Gru 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: toyota, rav4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Gru 2013, 22:29
Temat postu:

Gwarancja.


Witajcie Smile ja jeżdżę innym samochodem ale moi rodzice mają rav-4, kupioną jako nówka nieśmigana Wink z salonu. Jako, że jest na pięcioletniej gwarancji to mam pytanie:
- wczoraj na przednią szybę w toyocie spadł kamyk (z winy jakiejś ciężarówki) i na tej przedniej szybie jest pęknięcie wielkości mandarynki. Ubezpieczyciel- Warta- twierdzi, że pokryje koszt wstawienia szyby zamiennika tj. NIEoryginalnej szyby "made in toyota".
Czy w przypadku wstawienia zamiennika szyby 5 letnia gwarancja Toyoty zostaje automatycznie przerwana????
Gdybyśmy chcieli oryginalną szybę toyoty to sami mamy pokryć różnicę w cenie pomiędzy zamiennikiem (sponsor Warta) a oryginałem.
Najbardziej mnie interesuje czy wstawienie zamiennika powoduje natychmiastowy koniec 5 letniej gwarancji czy też nie.
Bardzo proszę o informacje, jeśli ktoś wie Smile
Z góry bardzo dziękuję Smile)
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Wto 24 Gru 2013, 22:45
Temat postu:

Re: Gwarancja.


Niezle - i to w Wigilie Smile

Zatem - by byc na 1000% pewny - polecam dowiadywac sie u zrodel

a) dzwonic do Toyota
b) czytac gwarancje

Bo chyba nie zadowoli cie nasza odpowiedz w stylu - na zdrowy rozsadek nie powinna byc przerwana 5 letnia gwaracja - ALE - na zdrowy rozsadek to juz Toyota na 100% nie da gwarancji na ta szybe!

P.S. Wymieniana szyba przez jakiegos pseudo-majstra z Warta to jedna sprawa - a wymieniana przez producenta (Toyota) to druga

P.S. 2. Dowiedz sie jaka rozniaca w cenie - nie mow ze rodzinki nie stac dolozyc na oryginal Toyota z 200zl kupujac nowke RAV4 pewno za 100.000zl

P.S. 3. A "zalewka" szkla? - wydaje mi sie ze taka jeszcze wielkosc podchodzi pod zalanie go i naprawa za pare-nascie zl
Powrót do góry
baba łysego

Czytelnik



Dołączył: 24 Gru 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: toyota, rav4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Gru 2013, 22:58
Temat postu:

Re: ( Toyota ) Gwarancja.


Dziękuję za informacje :)Po świętach będę dzwonić po salonach Toyoty z pytaniem czy zamiennik nie powoduje utraty 5 letniej gwarancji. Gwarancję tez poczytam Smile
To nie jest nawet kwestia czy stać zapłacić za oryginalną / pokryć różnicę pomiędzy oryginalną a zamiennikiem, zwyczajnie Warta nas zaskoczyła Smile
Osobiście nie wiedziałam, że istnieje coś takiego jak "zalewka szyby" ale zaraz się dokształcę w tym zakresie Smile) wiem, że "wyciągają" zagniecenia karoserii np. po gradzie bo kumpel tym się zajmuje ale ma żonę i nie chcę Jej denerwować Very Happy tym bardziej w święta.
Dziękuję jeszcze raz Smile)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota ) Dyskusje ogólne

17) silnik »

ToyotaYaris

45 900

2020r.

108 000 km

mazowieckie

ToyotaAygo

22 990

2013r.

151 000 km

śląskie

ToyotaAuris

62 800

2017r.

79 000 km

pomorskie

ToyotaCorolla

94 900

2022r.

9 057 km

mazowieckie

ToyotaUrban Cruiser

26 700

2009r.

180 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System