Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota ) Gwarancja.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
baba łysego

Czytelnik



Dołączył: 24 Gru 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: toyota, rav4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Gru 2013, 22:29
Temat postu:

Gwarancja.


Witajcie Smile ja jeżdżę innym samochodem ale moi rodzice mają rav-4, kupioną jako nówka nieśmigana Wink z salonu. Jako, że jest na pięcioletniej gwarancji to mam pytanie:
- wczoraj na przednią szybę w toyocie spadł kamyk (z winy jakiejś ciężarówki) i na tej przedniej szybie jest pęknięcie wielkości mandarynki. Ubezpieczyciel- Warta- twierdzi, że pokryje koszt wstawienia szyby zamiennika tj. NIEoryginalnej szyby "made in toyota".
Czy w przypadku wstawienia zamiennika szyby 5 letnia gwarancja Toyoty zostaje automatycznie przerwana????
Gdybyśmy chcieli oryginalną szybę toyoty to sami mamy pokryć różnicę w cenie pomiędzy zamiennikiem (sponsor Warta) a oryginałem.
Najbardziej mnie interesuje czy wstawienie zamiennika powoduje natychmiastowy koniec 5 letniej gwarancji czy też nie.
Bardzo proszę o informacje, jeśli ktoś wie Smile
Z góry bardzo dziękuję Smile)
Powrót do góry
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Wto 24 Gru 2013, 22:45
Temat postu:

Re: Gwarancja.


Niezle - i to w Wigilie Smile

Zatem - by byc na 1000% pewny - polecam dowiadywac sie u zrodel

a) dzwonic do Toyota
b) czytac gwarancje

Bo chyba nie zadowoli cie nasza odpowiedz w stylu - na zdrowy rozsadek nie powinna byc przerwana 5 letnia gwaracja - ALE - na zdrowy rozsadek to juz Toyota na 100% nie da gwarancji na ta szybe!

P.S. Wymieniana szyba przez jakiegos pseudo-majstra z Warta to jedna sprawa - a wymieniana przez producenta (Toyota) to druga

P.S. 2. Dowiedz sie jaka rozniaca w cenie - nie mow ze rodzinki nie stac dolozyc na oryginal Toyota z 200zl kupujac nowke RAV4 pewno za 100.000zl

P.S. 3. A "zalewka" szkla? - wydaje mi sie ze taka jeszcze wielkosc podchodzi pod zalanie go i naprawa za pare-nascie zl
Powrót do góry
baba łysego

Czytelnik



Dołączył: 24 Gru 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: toyota, rav4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Gru 2013, 22:58
Temat postu:

Re: ( Toyota ) Gwarancja.


Dziękuję za informacje :)Po świętach będę dzwonić po salonach Toyoty z pytaniem czy zamiennik nie powoduje utraty 5 letniej gwarancji. Gwarancję tez poczytam Smile
To nie jest nawet kwestia czy stać zapłacić za oryginalną / pokryć różnicę pomiędzy oryginalną a zamiennikiem, zwyczajnie Warta nas zaskoczyła Smile
Osobiście nie wiedziałam, że istnieje coś takiego jak "zalewka szyby" ale zaraz się dokształcę w tym zakresie Smile) wiem, że "wyciągają" zagniecenia karoserii np. po gradzie bo kumpel tym się zajmuje ale ma żonę i nie chcę Jej denerwować Very Happy tym bardziej w święta.
Dziękuję jeszcze raz Smile)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota ) Dyskusje ogólne

17) silnik »

ToyotaAygo

41 990

2020r.

48 000 km

śląskie

ToyotaAvensis

49 900

2015r.

138 000 km

mazowieckie

ToyotaCorolla

44 500

2016r.

189 500 km

mazowieckie

ToyotaLand Cruiser

65 000

2008r.

329 149 km

pomorskie

ToyotaAygo

28 600

2016r.

103 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System