Toyota

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Toyota RAV-4 ) Problem z Turbem RAV 4 2.0 D4D



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dsz12

Czytelnik



Dołączył: 29 Lis 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bergen
Posiadane auto: Raf 4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Lis 2013, 14:56
Temat postu:

Problem z Turbem RAV 4 2.0 D4D


Witam
Mam problem z RaV 4. Wymieniłem turbosprężarkę ponieważ samochód bardzo dymił i nie miał mocy. Po wymianie turbo okazało się że zawór sterujący nie działa ( nie podaje podciśnienia na turbo). A więc zamówiłem i wymieniłem ten zaworek. Teraz podciśnienie jest podawane jednak gdy podpiąłem wężyk od zaworka do turbo samochód nie wchodzi na obroty( maksymalnie można uzyskać półtora tysiąca) oczywiście jazda jest nie możliwa ponieważ ledwo co samochód startuje z miejsca. Tak jakby się dusił. Gdy odepnę wężyk podciśnienia od turbo to wtedy silnik wchodzi w normalny sposób na obroty. Oczywiście wtedy turbo jest odpięte no i nie ma odpowiedniej mocy. Po odpięciu map sensor wtedy również silnik wchodzi na obroty ale wtedy zaworek sterujący turbo przestaje podawać podciśnienie. Egr został wyczyszczony, padł pomysł aby wymienić przepływomierz jednak nie jestem co do tego przekonany....
Mam pytanie odnośnie zaworka sterującego turbo: Czy on powinien w sposób ciągły podawać podciśnienie do turba czy w miarę dodawania gazu powinien zwiększać wartość podciśnienia?
Jakie powinno być napięcie podawane na ten zaworek ( 2 pinowa wtyczka- obecnie jest 14 volt).
Dodam że cały układ był w oleju....
Czy sztanga sterująca turbo powinna się podnieść po odpaleniu samochodu??
Nie wiem co już może być przyczyną.... Czy coś było w układzie i od razu po odpaleniu uszkodziło turbo.... Czy turbo po regeneracji jest wadliwe....
Proszę o pomoc gdyby ktoś miał jakiś pomysł.
Dodam jeszcze że gdy podpiąłem na odwrót podciśnienia to samochód na chwile zaczął normalnie przyjmować gaz ale po przejechaniu 2 km problem powrócił .... Więc założyłem wężyki w prawidłowy sposób ...
Dodam że tester nie wyłapuje żadnych błędów. Gdy odpiąłem maf-a sytuacja nie ulega poprawie.....
Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez dsz12 dnia Sob 30 Lis 2013, 19:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
the_bart123

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 476
Skąd jesteś (miejscowość / region): Znin
Posiadane auto: Toyota RAV4 2001 1.8 NV
Piwa: 14/85
Wysłany: Sob 30 Lis 2013, 15:37
Temat postu:

Re: Problem z Turbem RAF 4 2.0 D4D


dsz12 napisał:
Witam
Mam problem z Raf 4. Wymieniłem turbosprężarkę ponieważ samochód bardzo dymił i nie miał mocy. Po wymianie turbo okazało się że zawór sterujący nie działa ( nie podaje podciśnienia na turbo). A więc zamówiłem i wymieniłem ten zaworek. Teraz podciśnienie jest podawane jednak gdy podpiąłem wężyk od zaworka do turbo samochód nie wchodzi na obroty( maksymalnie można uzyskać półtora tysiąca) oczywiście jazda jest nie możliwa ponieważ ledwo co samochód startuje z miejsca. Tak jakby się dusił. Gdy odepnę wężyk podciśnienia od turbo to wtedy silnik wchodzi w normalny sposób na obroty. Oczywiście wtedy turbo jest odpięte no i nie ma odpowiedniej mocy. Po odpięciu map sensor wtedy również silnik wchodzi na obroty ale wtedy zaworek sterujący turbo przestaje podawać podciśnienie. Egr został wyczyszczony, padł pomysł aby wymienić przepływomierz jednak nie jestem co do tego przekonany....
Mam pytanie odnośnie zaworka sterującego turbo: Czy on powinien w sposób ciągły podawać podciśnienie do turba czy w miarę dodawania gazu powinien zwiększać wartość podciśnienia?
Jakie powinno być napięcie podawane na ten zaworek ( 2 pinowa wtyczka- obecnie jest 14 volt).
Dodam że cały układ był w oleju....
Czy sztanga sterująca turbo powinna się podnieść po odpaleniu samochodu??
Nie wiem co już może być przyczyną.... Czy coś było w układzie i od razu po odpaleniu uszkodziło turbo.... Czy turbo po regeneracji jest wadliwe....
Proszę o pomoc gdyby ktoś miał jakiś pomysł.
Dodam jeszcze że gdy podpiąłem na odwrót podciśnienia to samochód na chwile zaczął normalnie przyjmować gaz ale po przejechaniu 2 km problem powrócił .... Więc założyłem wężyki w prawidłowy sposób ...
Dodam że tester nie wyłapuje żadnych błędów. Gdy odpiąłem maf-a sytuacja nie ulega poprawie.....
Pozdrawiam


chyba cie poTurbowalo z ta RAF (Royal Air Force?) Very Happy

Przepraszam - nie moglem sie powstrzymac Very Happy

Ale sprobuje wrocic do tematu - i moze duzo nie pomoge - ale moje zdanie jest takie ze fizycznie z tym turbo jest ok - wniosujac ze piszesz ze kombunujac z tymi przewodami zaczyna ono dzialac (jakby turbo bylo walniete - NIC by mu juz nie pomoglo)

Kombinuj dalej - np. to ze zaworek zostal wyczyszczony to nie oznacza sie ze jest sprawny itp.
Powrót do góry
Mech toyoty

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 454
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: vplvo xc90 ,auris 1.4d mmt swift mmt
Piwa: 43/0
Wysłany: Sob 30 Lis 2013, 18:34
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Problem z Turbem RAV 4 2.0 D4D


normalnie nie mogę ,założę się że turbo było dobre diagnostyka!!!! pozdrawiam
_________________
masz problem z toyotą poniżej moje www pozdrawiam
Powrót do góry
dsz12

Czytelnik



Dołączył: 29 Lis 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bergen
Posiadane auto: Raf 4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Lis 2013, 19:09
Temat postu:

Re: ( Toyota RAV-4 ) Problem z Turbem RAV 4 2.0 D4D


Zaworek został wymieniony nie wyczyszczony, i był uszkodzony ponieważ nie wychodziło z niego podciśnienie, po drugie turbo też było uszkodzone wnioskuje to po dużym luzie wirnika.....
Pytałem o kilka technicznych danych i jak ktoś je zna to proszę o podpowiedz....
A no i nie wiem co mi się z tym raf-em pomieszałoSmile ale proszę o wyrozumiałość jestem nowy na forum
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum TOYOTA Forum Strona Główna -> ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Toyota RAV-4 »

Opinie o samochodach Toyota RAV-4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Toyota RAV-4 ) Porady, problemy techniczne


ToyotaC-HR

86 900

2019r.

75 000 km

mazowieckie

ToyotaAygo

22 990

2013r.

151 000 km

śląskie

ToyotaRAV-4

89 900

2016r.

111 429 km

warmińsko-mazurskie

ToyotaAuris

27 900

2011r.

181 288 km

śląskie

ToyotaVerso

19 900

2007r.

191 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Avensis Forum   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System